Panevėžio bibliotekos lankytojus vilioja ir išmaniosiomis technologijomis

Miesto savivaldybė už vieną lankytojo apsilankymą bibliotekoms skiria daugiau nei 3 eurus. Per 2016 metus miesto bibliotekose apsilankė 195 953 lankytojai.

Nors vis daugiau mūsų gyvenimo užkariauja išmaniosios technologijos, kompiuteriai, išmanieji telefonai, tačiau ne vienas panevėžietis neužmiršta kelio ir į Panevėžio miesto bibliotekas. Bibliotekininkai neslepia, kad šiais laikais vien knygomis žmonių, o ypač jaunimo, nenustebinsi, tad tenka bibliotekose eiti koją kojon ir su šiuolaikinėmis technologijos.

Panevėžio bibliotekininkai, norėdami pritraukti lankytojus, keičia savo formatą. Šiuo metu miesto bibliotekos tampa bendruomenės ir kultūros traukos centrais, siūlančios įvairiausias pramogas.

Bene kiekvienoje mažesnėje Panevėžio bibliotekoje bent kartą į mėnesį vyksta kameriniai renginiai, parodos, kurios sutraukia didesnį lankytojų skaičių.

Pavyzdžiui, Kniaudiškių gatvėje esanti vaikų literatūros biblioteka „Žalioji pelėda“, gali pasigirti milžinišku lankytojų skaičiumi. Per pastaruosius metus ši biblioteka sulaukė net 36 tūkst. lankytojų bei 1 900 skaitytojų.

Biblioteka – interaktyvus centras

„Biblioteka virto interaktyviu centru. Tai nebėra tik biblioteka. Jaunimas čia susirenka praleisti laiko, turime ir kompiuterių, teatro būrelį. Vasarą ketiname rengti nemokamą dienos vaikų stovyklą“, – pasakojo bibliotekos „Žalioji pelėda“ vedėja Alvida Bratkauskienė.

Šioje bibliotekoje lankytojų laukia ne tik visiškai nauji kompiuteriai, bet ir kompiuterinių žaidimų konsolės, šiuolaikiški sėdmaišiai, įvairios kitos pramogos.

Vedėja itin džiaugėsi miesto savivaldybės požiūriu ir visapusiška pagalba. Mat dar prieš porą metų, miesto savivaldybė nupirko šalia bibliotekos esantį trijų kambarių butą ir praplėtė bibliotekos erdves.

„Turime įspūdingo grožio su naujausiomis technologijomis biblioteką. Tai leidžia pritraukti jaunus darbuotojus, kurie tokioje aplinkoje jaučiasi puikiai“, – pasakojo A. Bratkauskienė.

„Žaliojoje pelėdoje“ dirbančios jaunos bibliotekininkės pasiteiravus, ar ilgai ji ketina dirbti tokį darbą, mergina nedvejodama atsako: „Tikriausiai nei daug, nei mažai – iki pat pensijos. Man patinka darbo aplinka, kolektyvas, malonu eiti į darbą“.

Organizuoja parodas

Maža ir jauki „Šaltinėlio“ biblioteka, esanti miesto centre, gali pasigirti gana dideliu lankytojų skaičiumi, kadangi nuolat organizuoja vis įdomesnes meno parodas, kuriomis domisi panevėžiečiai.

„Kadangi bibliotekos patalpos gana mažos, galime organizuoti tik kamerinius renginius. Džiaugiamės, jog jie sulaukia nemažai lankytojų. Aplankyti parodų ateina ir grupės žmonių, draugų. Kaip juokauja mūsų bibliotekos darbuotojai, biblioteka tampa bendruomenės susitikimo vieta“, – teigė „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja Virginija Kaunietienė.

Šiuo metu bibliotekos lankytojai gali apžiūrėti Marytės Sakalauskienės siuvinėtų darbų parodą „Mano šauniausia močiutė siuvinėja“.

Kompiuteriais naudojasi ir vyresnio amžiaus lankytojai

1992 metais įkurta biblioteka šiuo metu turi sukaupusi nemažą knygų archyvą – net 11 tūkst. egzempliorių, tačiau, kaip pasakoja V. Kaunietienė, šiandien bibliotekoje populiariausi – kompiuteriai. Ir šiais daugiausiai naudojasi vyresnio amžiaus lankytojai.

„Bibliotekoje organizuojame kompiuterinio raštingumo kursus, į kuriuos susirenka tikrai nemažai žmonių“, – pasakojo „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja.

Tačiau dažniausiai kompiuteriu naudojasi asmenys, norintys atsispausdinti lėktuvo, koncertų ar spektaklių bilietus.

Renginiai bene kas mėnesį

Parko gatvėje esanti „Parko“ bibliotekoje taip pat gausu įvairiausių renginių. Kaip pasakojo bibliotekos vedėja Laima Vilčinskaitė, biblioteka organizuoja renginius savo skaitytojų klubui „Pabūkime kartu“.

Ši biblioteka savo veiklą pradėjo dar 1972 metais ir šiuo metu fonde turi sukaupusi daugiau kaip 16 tūkst. leidinių, o kasmet sulaukia daugiau nei 16 tūkst. lankytojų.

„Parko“ bibliotekoje lankytojų laukia net 6 kompiuteriai, kurie dažniausiai būna užimti. Kadangi biblioteka įsikūrusi miegamajame rajone, lankytojų, pasak L. Vilčinskaitės, sulaukiama įvairių.

„Į biblioteką kviečiamės įvairius ansamblius, kūrybines grupes. Norime, kad biblioteka įgautų kitą formatą ir lankytojai suprastų, kad nesame vien knygų saugykla, bet ir kultūrinio gyvenimo dalis“, – kalbėjo bibliotekos vedėja.

Laukia renovacijos

Tuo tarpu Aukštaičių gatvėje esantis Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojai neslepia, jog labiausiai laukia remonto. Šiandien čia lankytojus pasitinka kiauros lubos, nuskurdusios sienos, atsikėlę kilimai. Tačiau, kaip teigė bibliotekos vedėja Gema Dromantienė, centras nėra pavaldus Panevėžio miesto savivaldybei, tad ir dotacijų iš jos negauna.

„Mus prižiūri Kultūros ministerija. Jau nuo 2014 metų esame sudarę projektą renovuoti biblioteką. Iki 2020 metų Kultūros ministerija turėtų biblioteką sutvarkyti. Labai laukiame šios renovacijos. Atnaujinę atversime duris visiškai kitokiu formatu. Čia lauks erdvės jaunimo kūrybai“, – teigė Vaikų ir jaunimo literatūros centro vedėja.

Skirta nemažai lėšų

Kaip naujienų portalui JP teigė Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, savivaldybei pavaldžios yra tik 7 miesto bibliotekos. Tai bibliotekos, kurios yra arčiau gyventojų namų, miegamųjų rajonų bibliotekos.

2016 metais Panevėžio miesto savivaldybė miesto bibliotekoms skyrė 607 tūkst. eurų. Tai yra net 17 procentų lėšų nuo visų kultūros įstaigoms skirtų lėšų.

„Mūsų miesto bibliotekos pakankamai gražios ir modernios. Jos nebėra tik knygų centrai. Tai -kultūros centrai“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja L. Krasauskienė.

Miesto savivaldybė už vieną lankytojo apsilankymą bibliotekoms skiria daugiau nei 3 eurus. Per 2016 metus miesto bibliotekose apsilankė 195 953 lankytojai.

„Mūsų miesto bibliotekos pakankamai gražios ir modernios. Jos nebėra tik knygų centrai. Tai – kultūros centrai“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jubiliejaus proga pristatyta knyga apie siaurąjį geležinkelį

confident-noyce

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje koncertuos V. Mikalausko menų gimnazistai

confident-noyce

Panevėžyje vyks knygos apie siaurąjį geležinkelį pristatymas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau