-1.4 C
Panevėžys
Antradienis, 6 gruodžio, 2022

Panevėžio vyskupija turi naują egzorcistą

D. Avellaneda.
D. Avellaneda.

Panevėžio vyskupijoje permainos – kunigas Domingo Avellaneda penkeriems metams paskirtas Panevėžio vyskupijos egzorcistu. Tačiau pumpėniškiai gali būti ramūs, kunigas ir toliau eis visas kitas užimamas pareigas – jis lieka Pumpėnų Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos klebonu.

Anksčiau egzorcistu buvo Ramygalos Švento Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Edmundas Rinkevičius, kuris vėliau buvo paskirtas Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonu, o šiomis dienomis atleistas iš pareigų ir išleidžiamas gydytis.

Kunigas Domingo Avellaneda naujienų portalui JP apie paskyrimą nedaugžodžiavo:

„Visi kunigai gali būti egzorcistais, tačiau vyskupas turi į šias pareigas paskirti vieną kunigą. Kalbėti apie tai nelabai norėčiau – tai tarnystė Viešpačiui, kuri atliekama sudėtingai. Kita vertus, tai nėra psichologinė pagalba žmogui, tai – piktosios dvasios išvarymas, o ši tema sudėtinga – su piktąja dvasia nevalia juokauti, kalbėtis ir žaisti. Tai – ne žaidimai.“

Permainos palietė ir kitus Panevėžio vyskupijos kunigus. Kunigas Rimantas Gudelis atleistas iš Salamiesčio Šv. Antano Paduviečio parapijos administratoriaus pareigų, bet jam paliekamos visos kito užimamos pareigos ir Palėvenės Šv. Domininko parapijos klebono pareigos.

R. Gudelis.

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros parapijos kunigas Rimantas Kaunietis greta visų kitų užimamų pareigų paskirtas Antano Bandzos socialinių paslaugų namų kapelionu.

Kunigas Saulius Kumelis atleistas iš Šimonių Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų ir Adomynės  Švč. M. Marijos Vardo parapijų administratoriaus pareigų, ir paskirtas Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos klebonu ir Velykių Šv. apašt. Andriejaus bei Velžio Švč. Jėzaus Širdies parapijų administratoriumi.

Kunigas dr. Simas Maksvytis paskirtas Panevėžio Šv. apašt. Petro ir Povilo parapijos rezidentu.

Kunigas S. Sudentas.

Kunigui Sigitui Sudentui sumažėja pareigų – atleistas iš Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos administratoriaus pareigų, bet jam paliekamos kitos užimamos pareigos – Panevėžio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo rektorato rektoriaus.

Kun. Eugenijus Troickis atleistas iš Velžio Švč. Jėzaus Širdies parapijos administratoriaus pareigų, bet jis paliekamaas Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros parapijos administratoriumi.

R. Zdanys.

Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo klebonas dr. Romualdas Zdanys atleistas iš Velykių Šv. apaštalų Andriejaus parapijos administratoriaus pareigų, bet jam paliekamos visos kitos užimamos pareigos – Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kun. dr. G. Jankūnas. Gruodis ir gyvenimas, kupinas laukimo…

confident-noyce

Kun. dr. G. Jankūnas. Mūsų visų ateities šventė

confident-noyce

Kun. dr. G. Jankūnas. Spalis. Misijos. Rožinis.

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau