Panevėžio Vyskupija mini 90-metį

Panevėžio Vyskupija mini 90-metį

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

vyskupijos_90_metisPanevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Panevėžio vyskupija: nuo steigimo iki nūdienos“, skirta Panevėžio vyskupijos įkūrimo 90-mečiui paminėti. Konferencijoje dalyvavo ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Džiaugiuosi, kad bažnyčios tema ir jos veikla aktualizuojama ir pristatoma visuomenei. Galbūt Bažnyčios ir jos atstovų indėlis ne visada įvardijamas, tačiau jis vaidina neginčijamą vaidmenį žmogui, jo aplinkai, taigi ir miesto bei valstybės raidai. Visiems čia susirinkusiems linkiu išgirsti, prisiminti ar atrasti įdomių faktų iš Panevėžio vyskupijos istorijos“, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Konferenciją moderavo kun. dr. Gediminas Jankūnas, pranešimą „Lituanorum gente reikšmė Lietuvos ir Panevėžio katalikams skaitė Doc. dr. Arūnas Streikus (Vilniaus universitetas), „Šv. Kazimiero gerbimo tradicija ir pamaldumo ženklai Panevėžio vyskupijoje“ – Dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (Bažnytinio paveldo muziejus) ir pranešimą „Pirmojo Panevėžio vyskupo Kazimiero Paltaroko reliktai“ – Kun. dr. Simas Maksvytis (Panevėžio švč. Trejybės rektoratas).

BIC

Konferencijos metu veikė paroda „Panevėžio vyskupija nuo įkūrimo iki šių dienų“. Po konferencijos 18 val. vyko Šv. Mišios Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje.

Panevėžio Vyskupija įsteigta 1926 m. balandžio 4 d. Nuo 2016 m. liepos 16 d. vyskupijai vadovauja vyskupas Linas Vodopjanovas, OFM.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.