18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 18 gegužės, 2024

Panevėžio vyskupas meldėsi už ligonius ir prašė jiems sveikatos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio vyskupas meldėsi už ligonius ir prašė jiems sveikatos.

Vasario 11-ąją pasauline ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 dieną. Nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse. Pasaulinę ligonių dieną paminėjo ir Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Ligonius laimino ir sveikatos linkėjo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM kartu su Panevėžio ligoninės kapelionu, Švč. Trejybės rektorato dekanu Pavel Andžejevski. Prieš apsilankant Panevėžio ligoninėje vyskupas L. Vodopjanovas už ligonius aukojo šv. Mišias Kristaus Karaliaus Katedroje.

Pažymėta COVID-19 ženklu

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas OFM pripažino, kad šiųmetė pasaulinė ligonių diena kitokia – pažymėta COVID-19 ženklu.

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas.

„Norisi prisiminti pernai metų pasaulinę ligonių dieną ir šiais metais nelabai tikėjom, kad pavyks paminėti. Pandeminis laikotarpis gan ilgas ir dar vis sukaustęs visą pasaulį bei mūsų Tėvynę. Tačiau nusiminti negalime ir turėti viltį. Žmogus privalo būti viltingas. Tas kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Todėl reikia tikėti, kad ateis ir šitos pandemijos pabaiga“, – viltingai kalbėjo vyskupas.

Aplankė ligonius

Pasak Panevėžio vyskupo, reikia džiaugti, kad pandemiją suvaldoma ir atsirado skiepai.

„Dar labai smagu, kad sergančiųjų skaičiai mažėja visoje Lietuvoje. Noriu padėkoti teims, kurie saugosi ir išmintingai laikosi nurodymų bei gyvena. Bendravimas vyksta, nors ir nuotolinis. Norisi bendrystės ir neprarasti tarpusavio ryšio, bet reikia dar pakentėti ir palaukti. Jau 29 metai, kaip vasario 11-ąją minima pasaulinė ligonių diena. Todėl maldos skirtos jiems. Beje, vasario 11-ąją minime Lurdo Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimą Lurde. Lurdo šventovė  katalikų pasaulyje yra garsiausia ir labiausiai lankoma piligriminė vieta, kuri susijusi su stebuklingais išgijimais“, – pasakojo vyskupas L. Vodopjanovas ir pasidžiaugė, kad gali minėti šią prasmingą dieną ir aplankyti ligonius.

A. Skorupskas.

Ligoniams suteikė viltį

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigė, kad ši diena svarbi ligoninei.

„Šiandien minime pasaulinę ligonių dieną ir turime gražią tradiciją – ligoninę ir ligonius aplanko Panevėžio vyskupas. Tai ypatingai aktualu dabar, kai siaučia pandemiją. Visas bendravimas apribotas ir labai sudėtingas socialinis kontaktas. Vyskupo apsilankymas pradžiugins ligonius ir suteiks jiems vilties. Bendravimo ir dvasinio palaikymo esame pasiilgę visi. Pandemija išvargino visus“, – aiškino A. Skorupskas.

Įvykis – reikšmingas

Panevėžio vyskupas pirmiausia aplankė Hemodializės — nefrologijos skyriaus ligonius.

Gydytoja nefrologė Vanda Klug aiškino, kad šiame skyriuje pacientams atliekama hemodializė.

V. Klug.

„Tai yra stacionariai ir ambulatoriškai besigydantys ligoniai. Šiuo metu yra 17 prijungtų hemodializei ligonių. Turime kelis ligonius reanimacijoje. Manau, kad Panevėžio vyskupo apsilankymas sustiprins ligonių tikėjimą savimi. Reikšmingas įvykis“, – teigė medikė.

Istorija

 

Vasario 11-ąją pasauline ligonių diena paskelbė Popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 d. Nuo tos datos šią dieną mini visas krikščioniškasis pasaulis. Kiekvienais metais Popiežius meldžiasi pats ir ragina tikinčiuosius melstis už ligonius.

 

Ta proga jis parašo Apaštalinį laišką. Laiško turinys priklauso nuo to, kokios problemos aktualiausios, kokios ligos labiausiai atkreipia visuomenės dėmesį. Nuo 1993 metų kiekvienais metais visuomenė raginama nelikti abejinga sergančiųjų kančioms, apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi ir supančiu pasauliu.

 

Šią dieną visiems vienokių ar kitokių ligų kamuojamiems linkime stiprybės ir ryžto įveikti pečius užgulusias negandas, o juos supantiems artimiesiems – vilties ir tikėjimo.

 

Taip pat dėkojame gydytojams, slaugytojams ir visam medicinos personalui, savo profesinį talentą ir širdies šilumą skiriantiems tiems, kuriems tuo metu labiausiai to reikia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidaryta G. Kartano fotografijų paroda

confident-noyce

Su artėjančia Tarptautine slaugytojų diena pasveikinti Panevėžio ligoninės slaugytojai

confident-noyce

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus konkursas – neįvyko

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau