-5.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 gruodžio, 2022

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas: „Tegu Kalėdos būna ramybės ir pasitikėjimo Viešpačiu laikas“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUSVIDEOerikas laužadis
Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Ir vėl baigiasi metai, ir vėl Kalėdos. Pasaulis prisimena ir švenčia įvykį, nuo kurio skaičiuojame mūsų eros metus.

Tai priminimas, kad žmogus atranda savo egzistencijos prasmę, kai atpažįsta jį aplankiusį Kūrėją bei išgirsta jo skelbiamą žinią. Be to, Kalėdos primena, kad užgimstantis pasauliui žmogus nešasi savyje Dievo atvaizdą.

Šie metai, kaip ir pernykščiai, pažymėti pandemijos ženklu, ir šis sukeltas egzistencinis nerimas neaplenkė nė vieno iš mūsų. Viruso grėsmė verčia susimąstyti apie gyvenimo prasmę ir trapumą, apie visuomenės solidarumo ir savitarpio pagalbos reikšmę.

Apie tai, kad jaučiamės nesaugūs, persekioja nerimas dėl ateities ir dažnas išgyvena bendrystės stoką, kalbamės su Panevėžio vyskupu Linu Vodopjanovu.

– Kokie buvo 2021 metai?

– Kiekvieną mūsų palietė koronavirusas, kuris, deja, dar nesibaigė ir niekur nedingo. Jis plečiasi, mutuoja ir niekas nežino tikslių prognozių, bet reikia nepamiršti, jeigu yra pradžia, tai bus ir pabaiga. Todėl daugelį persekioja nerimas dėl ateities, bendruomenės išgyvena bendrystės stoką.

L. Vodopjanovas.

– Kurias bendruomenes turite omenyje?

– Pirmiausia vertėtų pradėti nuo medikų bendruomenės, kuri iki šiol turi atremti sunkiausius žmogaus gyvenime etapus. Žmonės serga ir sunkiai, todėl kartais ne visada pavyksta išgelbėti. Pirmiausia norėčiau padėkoti medikams už pasiaukojantį darbą – gelbėdami žmonės jie atidavė daug jėgų kovodami su COVID-19.

– Tačiau 2021 metais buvo ir gražių prošvaisčių, kurios žmonių gyvenimą darė geresnį, šviesesnį…

– Atgaiva buvo pavasaris, kuris atnešė šilumą, atsibudo gamta. Atėjus pavasariui pasijutome geriau – galėjome švęsti Velykas. Žinoma, nebuvo ta šventė, kaip įprasta. Vis tiek jautėmės pandemijos suvaržyti ir Velykos buvo kuklios, bet tai buvo Prisikėlimas ir geros naujienos prabudimas. Džiaugiamės vasaros laikotarpiu, kada galėjome atlaidus parapijose švęsti. Negaliu nepaminėti Krekenavos, kurioje buvo užbaigtas didžiulis projektas – mažosios bazilikos rekonstrukcija. Turime gražią baziliką, kurioje galėjome švęsti Žolinės atlaidus. Ruduo vėl atnešė šiokių tokių neramumų, bet reikia dėkoti Dievui, kad nėra tokių kritinių situacijų.

– Ar tos krizinės situacijos ir išbandymai keičia žmonių gyvenimą, ar tampa gerosiomis pamokomis?

– Žmonijos istorinė patirtis rodo, kad kiekvienoje krizėje slypi ir naujų galimybių atradimas. Iššūkiai ir išbandymai tarsi pabudina žmonių jėgas, protus ir kūrybiškumą naujai pažvelgti į tikrovę. Juk net ir įprasti dalykai – higienos reikalavimai – turi tapti būtinais. Tai turi būti visą laiką, ar tai būtų pandemija, ar ne pandemija. Kitas dalykas – nepradėti panikuoti. Vis raginu ir primenu, kad negalima pulti į paniką, nes panikos priepuoliai nepadeda gyventi ir išgyventi.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

– Kaip nugalėti paniką, baimes? Ką žmogus turi ir privalo daryti?

– Nėra taip lengva, bet reikia taip sudėlioti savo gyvenimą ir nepamiršti, kad virš visko yra Viešpats. Savaime suprantama, ką galiu iš savęs padaryti, privalau daryti. Negali nieko nedarydamas prašyti, kad Dievas gelbėtų, negalima Dievo tampyti už ūsų. Ką žmogus gali padaryti pats, tą ir turi daryti bei gyventi. Negali virš savęs sukurti kostiumo, kuris apsaugotų nuo visų bacilų. Jeigu reikia pagalbos, nebijokime jos prašyti. Svarbiausia – malda, prašykime Dievo padėti nugalėti baimes, suteikti stiprybės.

– Kaip žmogui privalu ateiti į Kalėdas?

– Pirmiausia reikia susitaikyti su Dievu, susitaikyti su savo artimu. Reikia atrasti laiko atlikti išpažintį ir dalyvauti šv. Mišiose. Žmogus yra trapus ir silpnas. Nuodėmių turime visi. Pavyzdžiui, yra kambarys, kuris nenaudojamas ir į jį niekas neįeina. Tačiau po kiek laiko ten įėjęs randi dulkių. Taip yra ir su žmogumi – nors nieko netinkamo nepadarei, bet tavyje susikaupė gyvenimo dulkės. Ir sąžinę būtina apvalyti. Tegu Kalėdų laikas būna ramybės ir pasitikėjimo Viešpačiu laikas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Floristas pataria, kaip susikurti modernią kalėdinę kompoziciją

confident-noyce

Tyrimas parodė, kaip lietuviai ruošiasi taupyti artėjant Kalėdoms ir kiek išleis vaišėms

confident-noyce

Panevėžio Dievo Apvaizdos vienuolyno sesuo Joana: „Dabar kepti kalėdaičius tiesiog nebeapsimoka“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau