-5.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 gruodžio, 2022

Panevėžio vyskupas dėkojo medikams už rūpestį ligoniams

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio vyskupas dėkojo medikams už rūpestį ligoniams.

Pasaulinė ligonių diena yra minima vasario 11–ąją, o apie tai, kad ši diena skirta ligoniams, prieš 30 metų apaštališkuoju laišku paskelbė šventasis popiežius Jonas Paulius II.

Aukojo Šv. Mišias, lankė ligonius

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Pasaulinė ligonių dienos proga prasidėjo Šv. Mišių auka. Ją už visus ligonius ir kenčiančiuosius, už ligoninėje dirbančius medikus, savanorius ir visus geros valios žmones Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje aukojo šios bažnyčios dekanas, ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski.

Panevėžio ligoninėje apsilankė Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir, lydimas ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko bei ligoninės kapeliono P. Andžejevski, lankė ligoninės skyriuose besigydančius ligonius, nuoširdžiai bendravo su jais linkėdamas sveikatos, kantrybės, vilties ir greito grįžimo namo pas artimuosius.

L. Vodopjanovas OFM.

Darbą sunkina pandemija

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas OFM pirmiausia pasveikino visus su Pasauline ligonių diena.

„Dėkoju visiems gydytojams, slaugytojams, savanoriams už jų neįkainuojamą darbą, nes jie – tai žmonės, kurie kasdien prisiliečia prie ligonio kančių, prie žmogaus, kuris yra kūno ligonis. Visą medikų darbą dar apsunkina jau beveik du metus trunkantis pandemijos laikotarpis, bet jie nenuleidžia rankų ir pasiaukojamai dirba savo darbą. Ligoniams linkiu kantrybės, vilties, tikėjimo, linkiu pasitikėti šiuolaikine medicina, kuri yra labai stipriai pažengusi į priekį ir padeda žmogui pasveikti“, – kalbėjo Panevėžio.

A. Skorupskas.

Džiaugėsi vyskupo vizitu

Panevėžio vyskupo vizitu džiaugėsi Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

„Džiaugiamės gražia tradicija, kad, minint Pasaulinę ligonių dieną, yra aukojamos Šv. Mišios už visus sergančius ir kenčiančius, už medikus, savanorius ir visus geros valios žmones, kurie gydo ir slaugo ligonius. Labai džiaugiamės, kad Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas OFM lanko mūsų ligoninėje besigydančius pacientus, bendrauja su ligoninės darbuotojais, taip sutelkdamas mus visus bendrystei, teikdamas dvasinį palaikymą ir padrąsinimą“, – džiaugėsi įstaigos vadovas ir sakė, kad Pasaulinės ligonių dienos proga buvo aplankyti sunkiausi ligoniai ir kurie labai laukė Panevėžio vyskupo apsilankymo.

Pasaulinė ligonių diena yra minima vasario 11–ąją, o apie tai, kad ši diena skirta ligoniams, prieš 30 metų apaštališkuoju laišku paskelbė šventasis popiežius Jonas Paulius II.

Pasirinkta tema – gailestingumas

Minint Pasaulinę ligonių dieną į dėmesio centrą iškeliama Kristaus pareiga, kuris gydė žmonių kūno ligas ir dvasines negalias, pavyzdžiu liudyti gailestingą meilę sergantiesiems. Tai, kartu, ir proga apmąstyti, planuoti ir įvertinti Bažnyčios sielovadines iniciatyvas šioje labai plačioje jos veikimo sferoje.

Kasmet popiežius skelbia žinią Pasaulinės ligonių dienos proga. Šiais metais popiežius Pranciškus savo „Žinioje 30-osios Pasaulinės dienos proga“ kalba apie gailestingumą ir kreipia žvilgsnį į Dievą, kuris visada su tėviška meile žvelgia į savo vaikus. Šiai, trisdešimtajai, Pasaulinei ligonių dienai pasirinkta tema – „Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninėje vykusioje konferencijoje – diskusijos apie širdies ligas

confident-noyce

Alytuje į ligoninėje – benzinu apsipylęs vyriškis

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje pradeda dirbti krūtų onkochirurgas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau