Panevėžio vizualinį identitetą kurs patyrusių kūrybininkų bei strategų komanda

AutoriusJPFotoPLĖTROS AGENTŪRA

Gegužės mėnesį Panevėžio plėtros agentūra paskelbė ieškanti komunikacijos ir rinkodaros ekspertų, padėsiančių sukurti Panevėžio miesto vizualinį identitetą. Praėjusią savaitę sutartis pasirašyta su trijų profesionalų komandų jungtinėmis pajėgomis – miesto vizualinį identitetą kurs dizaino agentūra „Critical“ drauge su „Juicy Square“, suinteresuotų šalių įtraukimo proceso kuravimas patikėtas supratimo agentūrai „Xwhy“.

„Atsirenkant agentūras daug dėmesio skyrėme kandidatų patirčiai ir kompetencijoms įvertinti. Džiaugiamės, kad mums pavyko pritraukti net tris patirties su miestų prekės ženklų kūrimu turinčias profesionalų komandas, – sako Panevėžio plėtros agentūros rinkodaros projektų vadovė Kamilė Niunevaitė. – Kuriant miesto vizualinį identitetą itin svarbus tampa žmonių santykis su miestu. Norime, kad jame atspindėtų Panevėžyje gyvenančių ir veikiančių žmonių lūkesčiai, kurių atliepimas yra ypač svarbus norinti atskleisti miesto tapatybę. Šiam tikslui pasiekti kursime platformą, kurioje panevėžiečius kviesime sekti naujojo vizualinio identiteto kūrimo naujienas, dalyvauti apklausose ir kūrybinėse dirbtuvėse.“

Viešojo pirkimu būdu atrinktiems Panevėžio miesto vizualinio identiteto sistemos kūrėjams tai antrasis miesto prekės ženklo sukūrimo projektas šiais metais. Agentūros dar praėjusį mėnesį visuomenei pristatė Klaipėdos miesto vizualinio identiteto strategiją ir atnaujintą miesto ženklą.

„Critical“ komanda taip pat kūrė Širvintų rajono savivaldybės logotipą, dirbo su tokiais projektais, kaip Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universitetų prekės ženklų bei vizualinių identitetų sukūrimas. „Xwhy” tyrėjų ir ekspertų komanda išgrynino Klaipėdos miesto tapatybės naratyvą, yra parengusi Klaipėdos regiono identiteto ir vertybinio pagrindo analizę.

Vizualinis identitetas – viena iš priemonių atskleisti miesto išskirtinumą ir didinti žinomumą nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu. Nuoseklus miesto įvaizdžio kūrimas padeda į jį pritraukti gyventojų, studentų, investuotojų ir keliautojų. Panevėžys išsiskiria turtinga istorija, kultūra bei pramone, tai sukuria tvirtą pagrindą tolesniam darniam miesto vystymuisi, siekiant tapti dar pažangesniu, inovatyvesniu, veržliai atsinaujinančiu ir modernėjančiu miestu. Tačiau iki šiol Aukštaitijos sostinė neturėjo vieningo vizualinio identiteto, atliepiančio Panevėžio kultūrinę, ekonominę, socialinę aplinką, gyventojų santykį su miestu ir jo išskirtinumą.

Norint išsigryninti Panevėžio identiteto kryptis supratimo agentūra „Xwhy“ atliks miesto strateginių dokumentų ir kitų šaltinių analizę, organizuos gyventojų apklausas bei kūrybines dirbtuves  su miesto bendruomenių ir skirtingų sričių ekspertais: kultūros, švietimo, verslo, sporto, savivaldos ir kt. Tuo remiantis bus sukurtas miesto pozicionavimas – įvaizdžio koncepcija, apibrėžianti pagrindines komunikacines žinutes miesto įvaizdžio formavimui, skirtas skirtingoms auditorijoms: nuo gyventojų iki investuotojų. Tik suformavus miesto pozicionavimą bus pradėtas kurti vizualinis identitetas – miesto grafinis ženklas (logotipas), naujas ir ambicingas miestą bei jo potencialą reprezentuojantis šūkis lietuvių ir anglų kalbomis, vizualinio identiteto stiliaus knyga ir komunikacijos gairės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Valstybės herbas bus naudojamas ant transporto priemonių valstybinių numerių

confident-noyce

Minėdama savo 650-ąjį gimtadienį Dotnuva turės savo herbą

confident-noyce

Ginčas dėl briedžio naudojimo Mažosios Lietuvos herbe pasiekė Prezidentūrą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau