Panevėžio vicemerui didėja alga: už nušalinto mero pavadavimą bus pridėta kone 200...

Panevėžio vicemerui didėja alga: už nušalinto mero pavadavimą bus pridėta kone 200 eurų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

A. Varna.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų birželio 21 d. nutartimi Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas 3 mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Savivaldybės mero pavaduotojui Aleksui Varnai Savivaldybės taryba, kol R. Račkauskas nušalintas nuo pareigų, pavedė laikinai eiti Savivaldybės mero pareigas.

Šias pareigas A. Varna eina nuo birželio mėnesio pabaigos. Iki tol jam buvo mokamas nustatytas vicemero atlyginimas. Ketvirtadienį vyksiančiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje A. Varnai gali būti pritarta kone 200 eurų didesniam atlyginimui.

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas A. Varna naujienų portalui JP aiškino, kodėl ne iškarto jam buvo pradėtas mokėti didesnis atlyginimas.

BIC

„Vietos savivaldos įstatyme nuo liepos mėnesio įsigaliojo nauja tvarką. Teko laukti ir, Tarybai pritarus, jau už rugpjūtį gausiu didesnę algą“, – aiškino A. Varna, bet negalėjo pasakyti, koks skirtumas yra tarp mero ir vicemero atlyginimų.

Pasiteiravus, jeigu meras R. Račkauskas galės eiti pareigas, Tarybai vėl teks priimti kitą sprendimą, laikinai einantis mero pareigas A. Varna svarstė:

„Nežinau tiksliai. Teisininkai kaip surašys, taip ir bus. Gal Tarybos pritarimo ir nereikės. Didesnė alga bus mokama tuo laikotarpiu, kai vaduosiu merą.“

Tarybai ketvirtadienio posėdyje bus siūloma R. Račkausko nušalinimo nuo pareigų metu nustatyti Savivaldybės mero pavaduotojui, laikinai einančiam Savivaldybės mero pareigas A. Varnai, tokį patį pareiginės algos koeficientą kaip buvo nustatyta Savivaldybės merui.

Vicemeras A. Varna dabar gauna 2 385 eurų algą, neatskaičius mokesčių.

Po ketvirtadienio Tarybos politikų sprendimo, A. Varnos alga gali padidėti iki 2 545 eurų (neatskaičius mokesčių). Tokį atlyginimą gauna Panevėžio miesto meras.

R. Račkauskas.

Priminsime, kad laikinai nušalintam nuo pareigų Savivaldybės merui R. Račkauskui darbo užmokestis nemokamas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.