8.3 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 balandžio, 2024

Panevėžio vicemero darbai stebina: skaičiuoja ugdymo įstaigose augančias gėlytes

Mero pavaduotojas P. Luomanas lopšelius-darželius lankė savaitės pradžioje ir tą patį darė vakar.

Nors Panevėžio miesto savivaldybėje yra Miesto infrastruktūros skyrius, kuris rūpinasi miesto aplinkos, apželdinimo, švaros reikalai, be to, aplinka rūpi ir pačioms ikimokyklinėms įstaigoms, kažkodėl Panevėžio ikimokyklinių įstaigų aplinka rūpinasi ir jau trečius metus apžiūri vicemeras Petras Luomanas.

Mero pavaduotojas lopšelius-darželius lankė savaitės pradžioje ir tą patį darė vakar. Visa vakarykštė darbo diena buvo skirta aplankyti ikimokyklines įstaigas, o jų Panevėžyje yra 29.

Per šią savaitę P. Luomanas tikisi aplankyti visus lopšelius-darželius ir, gaudamas 1 781 euro algą, įsitikinti – ar aplinka šiose įstaigose yra tvarkinga.

Naujienų portalui JP kai kurių Panevėžio miesto ugdymo įstaigų darbuotojai piktinosi vicemero dėmesiu.

„Geriau jau P. Luomanas dirbtų miestui naudingesnį darbą ir rūpintųsi žemiškesnėmis problemomis, nei lankytųsi darželiuose ir skaičiuotų gėlytes. Šį darbą tikrai galime padaryti ir mes patys. Matyt vicemerui atsibodo karštą dieną sėdėti kabinete, tad nusprendė pasidarbuoti rūpindamasis ugdymo įstaigų aplinka“, – kalbėjo lopšelių-darželių darbuotojai.

Sugalvojo pats

Naujienų portalui JP vicemeras P. Luomanas, aiškino, kodėl užsiima tokia veikla.

„Kuruoju švietimo ir ugdymo sritį, tai gal todėl. Be to, tokius apsilankymus susigalvojau pats. Jau trečius metus imuosi šios iniciatyvos. Niekas neuždėjo tokio darbo, tai mano idėja ir ją įgyvendinu. Pavasarį tikrinu lopšelius-darželius, o prieš mokslo metus apvažiuoju bendrojo lavinimo mokyklas“, – teigė vicemeras ir sakė, kad į jo pareigas tokie patikrinimai neįeina.

Ikimokyklinėse įstaigose besilankantys mero pavaduotojas P. Luomanas tvirtino, kad ikimokyklinių įstaigų aplinką vertina ne vienas.

Važinėja su palyda

Ikimokyklinėse įstaigose besilankantys mero pavaduotojas portalui JP tvirtino, kad ikimokyklinių įstaigų aplinką vertina ne vienas.

„Kartu su manimi važinėja Švietimo ir jaunimo skyriaus vyresnioji specialistė Ramunė Šileikienė bei Ikimokyklinių įstaigų asociacijos atstovė Vera Janikūnienė. Rūpi žinoti, kaip tvarkosi darželiai, kokia aplinka, ar smėlio dėžės ir tvoros tvarkingos, ar gėlynai prižiūrėti, ar žolė nupjauta. Apžiūrėti daug reikia – darbo pakanka“, – pasakojo apie veiklą, kurią sugalvojo pats, vicemeras P. Luomanas.

Tikrinti ugdymo įstaigų aplinką P. Luomanui nepriklauso. Vicemeras pats susigalvojo šį darbą.

Nori žinoti

Pasiteiravus, kodėl jam rūpi ikimokyklinių įstaigų gėlynai, žolynai, tvoros ir kiti dalykai, ar nėra svarbesnių darbų, P. Luomanas teigė:

„Tokia iniciatyva kilo todėl, kad reikia žinoti, kaip ikimokyklinės įstaigos panaudoja ūkinei veiklai skirtas biudžetines lėšas. Nors aplinka turi rūpėti pačių Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovams, man, kaip kuruojančiam švietimo sritį, taip pat rūpi, ar saugiai jaučiasi mažieji panevėžiečiai lopšeliuose-darželiuose. Kita vertus, jei ikimokyklinių įstaigų vadovai suburia gerą komandą, tai ir aplinka tos įstaigos gera.“

Aplinka – pačių įstaigų rūpestis

Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji miesto infrastruktūros objektų priežiūros specialistė Irena Krivickienė, kuri organizuoja darbus ir prižiūri miesto gėlynus, žaliuosius plotus ir želdinius, tikslina šienaujamus žaliuosius plotus, prižiūrimų teritorijų schemas, naujienų portalui JP paaiškino, kad jai nepriklauso prižiūrėti ikimokyklinių įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų ir kultūros įstaigų aplinką.

„Mano darbo sritį apima viešųjų erdvių naudojimo teritorijų ribos, o mokyklos, lopšeliai-darželiai ir kultūros įstaigos savo teritorijomis rūpinasi bei prižiūri pačios“, – sakė I. Krivickienė ir teigė, kad apžiūrėti, kaip šienaujama žolė, reikia 591 ha plotuose, o žolė pjaunama tuose plotuose ne vieną kartą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybės autoparkas: populiariausias automobilis – „Volkswagen“

confident-noyce

Alytaus rajono eksmerui pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo naudojant išmokas

confident-noyce

Panevėžio rajono vicemeras R. Pranys nuo mokytojo profesijos nenutolo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau