16 C
Panevėžys
Šeštadienis, 8 rugpjūčio, 2020

Panevėžio verslo plėtra, turizmu ir įvaizdžiu rūpinsis agentūra

Panevėžio miesto savivaldybė kuria agentūrą, atsakingą už verslo ir investicinės aplinkos gerinimą, turizmą ir Panevėžio įvaizdį. Agentūra bus steigiama Turizmo informacijos centro pagrindu – įstaiga turės daugiau funkcijų, stiprės komanda.

„Plėtros agentūra – dar vienas žingsnis kuriant naują miesto veidą. Siekiame, kad Panevėžys būtų šiuolaikiškas, atitiktų miesto bendruomenės, verslininkų, investuotojų, turistų poreikius. Naujoji agentūra bus tarsi kompetencijų centras, kurio pagrindinis tikslas – gerinti sąlygas verslo ir turizmo plėtrai, kurti patrauklų miesto įvaizdį, didinti žinomumą to, ką turime geriausia. Ji padės didinti Panevėžio konkurencingumą ir stiprinti miesto strateginę Pramonės 4.0 kryptį, įgyvendindama projektus švietimo, inovacijų plėtros, talentų pritraukimo ir kitose srityse“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, šį žingsnį paskatino geroji Lietuvos ir užsienio miestų patirtis. „Iki šiol neturėjome žmonių komandos, kuri koordinuotai rūpintųsi Panevėžio, kaip produkto, tobulinimu ir pardavimu investuotojams, studentams, turistams. Dalį miesto rinkodaros projektų įgyvendina Savivaldybė, dalį – Turizmo informacijos centras. Panašiai ir su verslo aplinka – iniciatyvų  turime, bet jų efektyvumas ne itin aiškus, trūksta koordinacijos tarp skirtingų institucijų. Situaciją norime keisti. Kituose miestuose šiomis svarbiomis sritimis sėkmingai rūpinasi „Go Vilnius“, „Kaunas IN“, „Klaipėda ID“, „Odense Robotics“ agentūros. Ketiname pasekti jų pavyzdžiu – suburti profesionalų komandą su šiuolaikišku požiūriu į miesto plėtrą ir orientuotis į konkrečius veiklos rezultatus. Vietoje naujos įstaigos kūrimo sustiprinsime Turizmo informacijos centrą, taip sutaupydami resursų“, – teigia T. Jukna.

Poreikis kurti plėtros agentūrą buvo išgrynintas dar pernai. Panevėžyje dirbusi programos „Kurk Lietuvai“ komanda organizavo konsultacijas su verslo, švietimo ir mokslo, visuomenės atstovais, inovacijų ir ekonominės plėtros ekspertais. Sutarta, kad tolesnei Panevėžio plėtrai užtikrinti svarbu dalį atsakomybių suteikti atskirai institucijai. Miesto Pramonės 4.0 vystymo patarėjų taryba taip pat akcentavo, kad miesto strateginėms plėtros kryptims įgyvendinti būtinas ilgametis nuoseklumas, institucinė atmintis ir stipri profesionalų komanda.

Savivaldybės planus palaiko ir agentūros „Investuok Lietuvoje“ atstovai. „Džiaugiamės regiono pajėgų stiprinimu, nukreiptu į investicinės aplinkos gerinimą bei kompleksinį klausimų sprendimą. Atsižvelgiant į ketinamą vystyti Panevėžio ekonominę specializaciją, matome didelį poreikį įgyvendinti žmogiškųjų išteklių potencialo stiprinimo iniciatyvas – nuo reikalingos talentų bazės kūrimo iki pritraukimo ir išlaikymo“, – sako „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros komandos vadovė Živilė Kazlauskaitė.

Numatoma, kad Panevėžio plėtros agentūroje dirbs verslo, rinkodaros ir turizmo profesionalai. Pasiekus planuotų veiklos rezultatų, gali būti svarstoma galimybė komandą išplėsti. Įstaiga bendradarbiaus su partneriais: „Investuok Lietuvoje“, „Verslia Lietuva“, „Keliauk Lietuvoje“, verslo asociacijomis, švietimo ir mokslo institucijomis, mokslo ir technologijų parkais ir kt.

Turizmo informacijos centras į plėtros agentūrą turėtų būti pertvarkytas dar šiemet, bus skelbiama naujosios įstaigos vadovo paieška. Tikimasi, kad agentūra pradės veiklą 2020-ųjų pradžioje.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Turizmo parodoje Panevėžio rajonui vietos neatsirado

erikas

Kodėl Panevėžys nevilioja užsieniečių?

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau