Panevėžio verslininkai supažindinti su GS1 galimybėmis

Panevėžio verslininkai supažindinti su GS1 galimybėmis

JP / Panevėžio PPAR nuotr.

Asociacija „GS1 Lithuania“ ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizavo seminarą „GS1 tarptautiniai standartai prekių ženklinimui ir duomenų kokybei: naujovės ir galimybės“. Seminaro metu Panevėžio įmonės, GS1 sistemos naudotojos, buvo supažindintos su didesnėmis sistemos galimybėmis.

GS1 – tai tarptautinė standartų kūrimo ir platinimo organizacija. Per pastaruosius keturis dešimtmečius, GS1 sukurti identifikatoriai ir jų pagalba kuriami verslo procesų sprendimai tapo pagrindiniu įrankiu milijonams naudotojų visame pasaulyje. GS1 atstovai kiekvienoje šalyje – GS1 narės organizacijos, teikia savo šalies GS1 naudotojams konsultacijas GS1 standartų įgyvendinimo klausimais, rengia mokymus apie standartų  panaudojimo ir plėtros galimybes, leidžia informacinius vadovus bei bukletus, suteikia informaciją GS1 standartų diegimo klausimais. Lietuvoje pasaulinę GS1 organizaciją atstovauja asociacija „GS1 Lithuania“.

„GS1 Lithuania“ asociacijos vykdomame seminare Panevėžio verslininkai supažindinti su GS1 standartais ir jų produkto atsekamumo galimybe ne tik tiekimo grandinėje, tačiau ir atšaukimo metu, jeigu į rinką galėjo pakliūti nesaugus produktas.

BIC

Lektorė Indrė Lasionienė verslininkams pristatė sandėliavimo ir logistikos automatizavimo galimybes naudojant GS1standartus. Taip pat buvo pristatyta naujovė – GS1 PRINT, įrankis logistinėms etiketėms kurti.

Dalyviai galėjo konsultuotis su „GS1 Lithuania“ projektu vadove I. Lasioniene ženklinimo bei kitų GS1 standartų klausimais.

„GS1 registruoja ir administruoja ne tik greito apyvartumo prekes tiekimo grandinėje, bet jau nuo balandžio 5 dienos registruojame ir ženkliname medicininę įrangą. Tad kas kart mūsų veikla plečiasi ir tobulėja“, – teigė lektorė I. Lasionienė.

Kas yra GS1?

GS1 – tai tarptautinė standartų kūrimo ir platinimo organizacija. GS1 – pasaulinė, pelno nesiekianti, GS1 standartų naudotoja valdanti ir neutrali organizacija, vienijanti 112 lokalių GS1 organizacijų, aptarnaujanti daugiau nei 150 šalių GS1 standartų naudotojus jau daugiau 40 metų.

Techninį GS1 standartų įgyvendinimą kartu su vietinėmis GS1 organizacijomis atlieka verslo kompanijos, kuriančios ir parduodančios ūkio subjektams įvairius šiais standartais paremtus programinius bei techninius sprendimus. GS1 standartai – tai bendra, multi-sektorinė, tarptautinė kalba, kas yra didelis privalumas įmonėms, teikiančioms paslaugas ne tik vietinėje, bet ir užsienio rinkose. GS1 standartų naudojimas užtikrina, jog kiekviename proceso etape gaunama informacija yra patikima, savalaikė ir aktuali. Ši standartų sistema suteikia galimybę unikaliai pasauliniu mastu identifikuoti atskirus produktus, subjektus, prekybos partnerius, vietoves, logistikos vienetus, turtą, krovinių siuntas, dokumentus, įvairias paslaug bei jų gavėjus ir efektyviai nuskaityti/fiksuoti duomenis bei jais keistis.

Pasaulyje GS1 standartai plačiai naudojami daugelyje sektorių: mažmeninėje prekyboje, sveikatos apsaugos, elektronikos ir kt. technologijų, transporto ir logistikos bei viešajame sektoriuose. Vakarų Europos šalyse greta mažmeninės prekybos, GS1 standartai vis dažniau naudojami ir vykdoma jų plėtra tokiose viešojo sektoriaus srityse kaip eValdžia, eSąskaitos, eViešieji pirkimai, geležinkelių transportas bei Sveikatos Apsauga. Tokios šalys kaip Danija, Austrija, Švedija šiandien jau yra toli pažengusios GS1 standartų diegimo viešajame sektoriuje srityje ir pažymi, kad nauda matoma per kaštų taupymą, informacijos tikslumą ir patikimumą bei efektyvumo padidėjimą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.