Verslo įtarimai: karantino laikotarpiu Panevėžio savivaldybės paskelbtas konkursas skirtas konkrečiai įstaigai

Verslo įtarimai: karantino laikotarpiu Panevėžio savivaldybės paskelbtas konkursas skirtas konkrečiai įstaigai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė karantino laikotarpiu paskelbė verslo plėtros sąlygų gerinimo projektų konkursą. Konkursui medžiagą paruošti duotos vos dvi savaitės. Beje, konkurso vertė – net 200 tūkst. eurų.

Kai kurie Panevėžio verslininkai nustebo, kai apie konkursą buvo paskelbta Panevėžio miesto savivaldybės tinklalapio rubrikoje „Konkursai“, o ne skiltyjeį „Naujienos“, kaip kad dažniausia ir būdavo daroma.

Verslininkai neslepia, kad taip ne visos įstaigos, galinčios pateikti projektus konkursui, matė kvietimą jame dalyvauti.

BIC

Nors konkurso tikslas – didinti Panevėžio konkurencingumą ir skatinti darbo vietų Panevėžyje kūrimą sudarant patrauklias sąlygas verslo ir investicijų plėtrai, tačiau konkurso paskelbimas, laikas ir galimybė dalyvauti jame – glumina.

Konkurso sąlyga

Panevėžio verslininkai nuogąstauja, kad konkursas numatytas konkrečiai įstaigai, nes dalyvavimo sąlyga – įdomi:

„Konkurse gali dalyvauti paraiškos pateikimo dieną Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ne trumpiau kaip vienerius metus Panevėžio mieste registruoti (veikiantys) pelno nesiekiantys viešieji juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta verslo plėtros sąlygų gerinimo veikla: viešosios įstaigos, asociacijos, išskyrus valstybės ir savivaldybės biudžetines įstaigas.“

Projektui įgyvendinti skiriama nemaža suma – 200 tūkst. eurų, o įgyvendinti projektą būtina iki 2020 metų pabaigos – gruodžio 31 dienos.

J. Leipus.

Vadovaujasi įstatymu

Tuo tarpu Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus teigia, kad konkursas paskelbtas kaip ir priklauso, pagal numatytą planą.

„Viskas yra pagal įstatymus, vadovaujantis Biudžeto sandaros įstatymu. Patvirtinus biudžetą, kaip ir buvo numatyta, kovo mėnesį paskelbtas konkursas, o jo įvykdymas – iki metų pabaigos. Niekas negalvojo, kad bus tiek daug netikėtų pokyčių – bus paskelbtas karantinas. Manau, kad per dvi savaites parengti projektą įmanoma, o jam įgyvendinti laiko pakaks. Mūsų skaičiavimu, tam skirti trys ketvirčiai“, – skaičiavo mėnesius J. Leipus, bet pripažino, kad to laiko gali būti ir mažiau.

Verslo veiklos nestoja

J. Leipus paneigė informaciją, kad konkursas pritaikytas vienai įstaigai. Miesto verslininkai kalba apie neseniai įsteigtą viešąją įstaigą „Panevėžio plėtros agentūra“.

„Yra ir kitų įstaigų, kurios gali dalyvauti ir teikti konkursui projektą. Tai ir VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“, ir Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“, – vardijo įstaigas, kurios gali dalyvauti konkurse ir tęsė:

„Karantinas riboja veiklą, bet nestabdo. Verslas nestoja ir galima per dvi savaites parengti projektą. Būtina saugoti verslo aplinką ir gerinti plėtros galimybes teisinėmis priemonėmis. Sutinku, kad dabartinė situacija verčia koreguoti kai kuriuos sprendimus. Tai būtų logiška, bet sprendimai neprasilenkia su įstatymais, todėl konkursas tęsiasi.“

A. Žiaunienė.

Dvi savaitės – per mažai

Panevėžio verslo konsultacinio centro vadovė Akvilė Žiaunienė naujienų portalui JP teigė, kad verčiasi per galvą, bet konkursui šiandien tikrai pateiks projektą.

„Gal taip buvo suplanuota, bet buvo galima duoti ilgesnį laiko tarpą paruošti medžiagą konkursui. Arba atidėti jį. Dvi savaitės – per trumpas laiko tarpas tinkamai pateikti dokumentus. Be to, suma projektui nemaža – 200 tūkst. eurų, o juos įsisavinti reikia iki šių metų pabaigos. Dar reikia nepamiršti, kad pateiktus projektus vertins komisija, todėl praktiškai konkurso laimėtojas laiko pinigams įsisavinti turės gal tik pusmetį“, – kalbėjo A. Žiaunienė ir teigė, kad tokiam projektui paruošti mažiausias terminas – mėnuo.

M. Leliukas.

Plauna lėšas?

Panevėžio miesto Tarybos narys Mantas Leliukas buvo kategoriškas ir mano, kad tokiu metu, karantino sąlygomis, skelbti konkursą – absurdas.

„Panevėžio miesto savivaldybės administracija tokiu paskelbtu konkursu pasiekė epopėją. Tikėtina, kad konkursas parengtas konkrečiai įstaigai, nes sąlyga dalyvauti jame – įdomi. Gali dalyvauti įstaiga, kuri patirtį verslo srityje turi tik metus. Visi kovojame su pandemija, su COVID-19 virusu ir visas lėšas privalome skirti kovai su koronavirusu. Paramos reikia medikams, ligoninėms, trūksta apsaugos priemonių, o čia į balą metama 200 tūkst. eurų. Lėšų plovimas, ne kitaip“, – kalbėjo opozijos atstovas.

K. Lukoševičius.

Sprendimus galim koreguoti

Panevėžio miesto Tarybos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas Kęstutis Lukoševičius taip pat mano, kad vertėjo įvertinti šiandienos situaciją ir atidėti konkursą palankesniems laikams.

„Galbūt skelbti konkursą verčia įsipareigojimai, bet juk galima juos koreguoti. Manau, kad įmanoma peržiūrėti sprendimus ir pakeisti konkurso terminus. Mano galva, tokiu sudėtingu laikotarpiu skelbti konkursą – neadekvatu. Be to, vertėjo peržiūrėti konkurso sąlygas, įvertinti visas aplinkybes bei suderinti konkursą su Taryba ir posėdyje priimti galutinį sprendimą“, – svarstė K. Lukoševičius.

 Konkurso uždaviniai

Gerinti verslo sąlygas Panevėžyje ir didinti Panevėžio investicinį patrauklumą; skatinti verslo ir investicijų plėtrą prioritetinėse Panevėžio ekonominės specializacijos srityse; stiprinti bendradarbiavimą tarp viešojo sektoriaus institucijų, švietimo ir mokslo įstaigų, asocijuotų verslo struktūrų ir kitų susijusių šalių, siekiant Panevėžyje išvystyti verslui palankią ekosistemą; skatinti aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.