Panevėžio valdančiajai daugumai su įtarimų sulaukusia Darbo partija – dar pakeliui

Panevėžio valdančiajai daugumai su įtarimų sulaukusia Darbo partija – dar pakeliui

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, Arūno REVOTO, LRS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybėje valdančiąją koaliciją sudaro visuomeninio rinkimų komiteto „P. Urbšys už sąrašą „Kartu“ nariai, trys Darbo partijos atstovai – G. Kuzmienė, A. Petrauskas ir V. Viržintas bei nuo opozicijos atskilę keturi buvę konservatoriai – V. Balramiejūnas, A. Čeponis, P. Luomanas ir V. Staugaitis.

Vis dar ūkio ministras socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius ragina partijas įvertinti, ar gali tęsti darbą savivaldos koalicijose su teisėsaugos įtarimų praėjusią savaitę sulaukusiu Liberalų sąjūdžiu ir Darbo partija.

Panevėžio miesto savivaldybėje valdančiąją koaliciją sudaro visuomeninio rinkimų komiteto „P. Urbšys už sąrašą „Kartu“ nariai, trys Darbo partijos atstovai – Galina Kuzmienė, Alfonsas Petrauskas ir Virginijus Viržintas bei nuo opozicijos atskilę keturi buvę konservatoriai – Vidmantas Balramiejūnas, Algis Čeponis, Petras Luomanas ir Valdas Staugaitis.

Baltijos implantologijos klinika

Seimo narys Povilas Urbšys mano, kad pareikšti įtarimai Darbo partijai dirbti valdančiajai koalicijai Panevėžyje netrukdo, o kitas panevėžietis parlamentaras Bronislovas Matelis galvoja, jog visuomeninio judėjimo lyderiai panevėžiečiams turėtų pasiaiškinti, kodėl valdančioji koalicija ir toliau gali darbuotis nekeisdama sudėties.

Liberalsąjūdietis pasitraukė

Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai teisėsauga praėjusią savaitę pareiškė įtarimus dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Tai padaryta vykstant stambiam politinės korupcijos tyrimui, kur figūruoja ir koncernas „MG Baltic“.

„Koalicija su Darbo partijos atstovais ir toliau galima. Savivaldos lygmenyje apskritai stengiuosi kuo mažiau žiūrėti į partiškumą, nes nenoriu veltis į partinius vidaus reikalus. Mane labiau domina, kaip žmonės dirba miestui. Darbo partijos frakcija Panevėžiui dirba tikrai gerai, dalykiškai, konstruktyviai. Jų darbu esu patenkintas, o įtarimai ir yra tik įtarimai. Tai dar ne verdiktas“. Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas

Pirmadienį paaiškėjo, kad sprendimui trauktis iš koalicijos nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su „valstiečiais“ dėl naujos frakcijų koalicijos sudarymo.

Po įtarimų Liberalų sąjūdžiui, Seimo narys Vitalijus Gailius pasitraukė iš Seimo Antikorupcijos komisijos vadovo pareigų. Jo pėdomis pasekė ir Panevėžio miesto Tarybos narys bei Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalsąjūdietis Laimutis Sėdžius.

Pasak jo, kitaip pasielgti negalėjęs. Esą, kol vyksta tyrimas dėl partijai pareikštų įtarimų, būtų nelogiška toliau vadovauti Panevėžio miesto savivaldybės  Antikorupcijos komisijai.

Su vietiniais nesusiję

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys mano, kad Panevėžio miesto savivaldybėje veikti valdančiajai daugumai, kurios sudėtyje be visuomeninio rinkimų komiteto „P. Urbšys už sąrašą „Kartu“ yra ir trys „darbiečiai“ bei 4 buvę konservatoriai, niekas netrukdo.

Seimo narys P. Urbšys mano, kad Panevėžio miesto savivaldybėje veikti valdančiajai daugumai, kurios sudėtyje be visuomeninio rinkimų komiteto „P. Urbšys už sąrašą „Kartu“ yra ir trys „darbiečiai“ bei 4 buvę konservatoriai, niekas netrukdo.

„Liberalų sąjūdžio atstovo L. Sėdžiaus sprendimas trauktis iš Antikorupcijos komisijos, yra jo asmeninis reikalas. Jeigu būtų pastebėta, kad koalicijos partneriai užsiiminėtų neskaidria veikla, arba įtarimai pareikšti Darbo partijai būtų susieti su vietos politikais, tuomet būtų galima klausimą nagrinėti. Dabar įtarimai sukoncentruoti į Vytautą Gapšį ir su jo galimai neteisėtais sandėriais. Tačiau nėra jokios informacijos, kad tie sandėriai sietini su Panevėžio skyriumi. Kadangi taip nėra, nėra ką nagrinėti ir galvoti apie valdančiosios koalicijos išardymą. Akivaizdu, kad kai kuriais skandalais bandoma pasinaudoti ir spręsti savo partinius reikalus“, – pareiškė parlamentaras P. Urbšys.

Partneriai patikimi

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas taip pat nemano, kad reikėtų keisti koalicijos partnerius.

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas nemano, kad reikėtų keisti koalicijos partnerius.

„Koalicija su Darbo partijos atstovais ir toliau galima. Savivaldos lygmenyje apskritai stengiuosi kuo mažiau žiūrėti į partiškumą, nes nenoriu veltis į partinius vidaus reikalus. Mane labiau domina, kaip žmonės dirba miestui. Darbo partijos frakcija Panevėžiui dirba tikrai gerai, dalykiškai, konstruktyviai. Jų darbu esu patenkintas, o įtarimai ir yra tik įtarimai. Tai dar ne verdiktas“, – trumpai komentavo Panevėžio meras.

Tvirti ateities kūrėjai

Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkas Petras Narkevičius irgi nemano, kad miesto savivaldybėje turėtų keistis valdančioji dauguma vien todėl, kad Darbo partijai pareikšti įtarimai.

Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkui P. Narkevičiui apie pasikeitimus Panevėžio miesto valdančioje koalicijoje girdėti neteko.

„Visi dalykai, kurie susiję su Darbo partija siejasi ir su Panevėžio skyriumi. Tačiau tie dalykai, kurie susiję su konkrečiu žmogumi ir kuris yra išstojęs iš partijos, ir visa tai lipdyti partijai – nelogiška ir nesuprantama. Esame tvirti Panevėžio ateities kūrėjai ir dedame visas pastangas, kad miestas keistųsi į gerą, o jei koalicijos partneriai mato kitaip, už juos atsakyti negaliu. Tačiau apie pasikeitimus koalicijoje girdėti neteko“, – pareiškė „darbietis“ P. Narkevičius.

Klaustukų ne vienas

Seimo narys panevėžietis Bronislovas Matelis situaciją susjusią su įtarimais Darbo partijai, komentavo griežčiau.

Seimo narys panevėžietis B. Matelis situaciją susijusią su įtarimais Darbo partijai, komentavo griežčiau.

„Judėjimas „Kartu“ gali dirbti koalicijoje ir su Darbo partija, ir „Tvarka ir teisingumas“, ir Lenkų rinkimų akcija ir su kuo tik jie nori. Tačiau, kaip tai atrodo moraliai, kitas dalykas. Ypač, kai visuomeninis judėjimas yra labai iškėlęs aukštus atsakomybės reikalavimus kitiems. Natūraliai kyla klausimas, kaip turėtų elgtis meras R. M. Račkauskas: pažeidė jis ar ne viešus ir privačius interesus? O kaip atrodo valdančioji koalicija kartu su Darbo partija, ar ji atitinka visuomeninio judėjimo deklaruojamus kriterijus? Tų klausimų kyla ne vienas. Tačiau pastebiu tendencijas, kad apie nemalonius dalykus nei meras, nei pats P. Urbšys stengiasi nekalbėti. Manau, kad judėjimo „Kartu“ lyderis turėtų išplatinti kokį nors paaiškinimą, pavyzdžiui, kad Darbo partija Panevėžyje – labai švari. Paaiškinti reikėtų, nes po kiek laiko gali viskas pasisukti kitaip“, – mano B. Matelis.

PIC

Autodraivas

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.