6.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 23 rugsėjo, 2021

Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, R. ANČEREVIČIUS, VKR, LNK, BNS
M. Lučinas.

Iki Seimo rinkimų likus beveik trims savaitėms, naujienų portale JP, rubrikoje „Rinkimai 2020“, toliau publikuojame karščiausias parlamento rinkimų naujienas, įvairią svarbią ir aktualią informaciją.

JP skaitytojai gali dalyvauti virtualiuose Seimo rinkimuose: atiduoti savo balsą už Panevėžio regione kandidatuojantį politiką. Kiekvieną savaitę galima balsuoti už Aukštaitijos, Panevėžio vakarinės ir Nevėžio rinkimų apygardų kandidatus.

Šią savaitę galima balsuoti už Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatus. Savo valią galite išreikšti čia.

Be to, naujienų portalas JP toliau tęsia išskirtinį interviu su estų fenotipologu Marku Lučinu, kuris pagal visų trijų Panevėžio rinkiminių apygardų kandidatų į Seimą nuotraukas apibūdina šių asmenybių ypatumus ir bando įžvelgti jų galimybes rinkimuose.

Šiandienos publikacijoje – Panevėžio vakarinės apygardos vienmandatininkai ir jų galimybės.

D. Labanavičius.

Smulkmenomis užsiimti neverta

Deividas Labanavičius (Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjunga)

Vyro išvaizda – tvirta. Mero pavaduotojo pareigos jam per mažos. Deividui reikia eiti pirmyn. Politikai jis tinkamas, bet pagal fenotipą tai tipiškas pardavėjas, kuris mato smulkmenas, detales. Komercinėje erdvėje, jei elgtųsi diplomatiškai, pasiektų daug. Jis yra iniciatyvus ir greitai reaguoja į pasikeitimus. Prieš mus stiprus, agresyvus, iniciatyvus žmogus su smegenimis. Jis – lankstus, ir lankstumas padeda atakuoti, užimti geras pozicijas, kur komfortabilu, jauku ir naudinga.  Pirmiausia nauda sau, nors to ir neafišuoja. Deividui būtina išryškinti jo fenotipui būdingus charakterio bruožus.

Jo puikiai išsivysčiusi kaukole, gera ausų forma, pakankamai trumpa nosis, tvirtas smakras ir ilgas kaklas. Kai visa tai matai, tai aišku, kad jam nereikia užsiimti smulkmenomis, bet eiti kita kryptimi – gudrumas padėtų įveikti sunkumus.

Šiaip jis man labiau panašus į naminį leopardą, kuris laukia, kol bus paglostytas. Ir dar, jei Lietuva Deividą išleistų į Vokietiją deryboms su Angela Merkel, jis ją suviliotų.

E. Žukauskas.

Į talką kviesti jaunimą

Egidijus Žukauskas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)

Tai puikus praktikas. Egidijus galėtų būti geras ūkiškas šeimininkas, galėtų vadovauti didelei gamyklai, fabrikui, įmonei. Būtų nuostabus vadovas, bet jam reikia saugoti savo širdį. Jis užsispyręs, bet kūrybingas. Rinkos užgrobti negalėtų, bet, analizuodamas aplinką, galvoja, kad galėtų užkariauti dalį rinkos.

Iš tikrųjų taip nėra. Tai, ką jis sako apie planus, galimybes reikia matyti ir jausti, kas ateityje gali būti naudinga. Svarbiausia turėti proto. Jeigu jo bus, tuomet, pasitelkus jaunimą, galima daug ko pasiekti. Jaunimui reikia skirti svarbias užduotis ir eiti perspektyviai pirmyn.

Jo skonis išlavintas. Galėtų turėti kokius šešis anūkus. Dar jis galėtų dirbti banke. Kita vertus, jeigu Lietuva nenori judėti pirmyn, tegul Egidijus braunasi į parlamentą.

I. Konkovė.

Susitvarkyti asmeninį gyvenimą

Ieva Konkovė (Laisvės partija)

Ievos stipri kaukolė, smakras, bet kaklas neilgas. Turime tokį paveikslą: žmogus užsimanė valdžios, kuriai reikia nemažai energijos, bet gal jai geriau būtų šeima, vaikai, geras vyras šalia.

Tačiau jos tvirtumas kai kuriuos vyrus atbaido. Nes ji – stipri, o vyrams turėti šalia stipresnę moterį nėra paranku. Ieva savyje turi daug energijos, kurios neišleidžia. Patarčiau jai savo energiją išleisti ir susitvarkyti asmeninį gyvenimą, užsiimti kūryba.

Politika ją sugadins. Negalės konkuruoti su kitais, tam reikia jėgos, smegenų, technologijos.

Ji nejaučia ateities, todėl gali pervertinti savo jėgas. Todėl Ieva gali patikėti ir priimti netinkamus sprendimus, apsirikti. Politikai turi galvoti ir numatyti kelis žingsnius į priekį.

I. Grigienė.

Planai per menki

Indiana Grigienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

Priešais save matau stiprią plėšrūnę, kuri gali pereiti į puolimą, perkąsti kitaip manančiam net ir gerklę. Pernelyg agresyvi ir jos tikslas bus visuomet užimti tam tikras pozicijas. Ji gali vadovauti ir turėti verslą. Tai geri duomenys ir to nereikia slėpti.

Tačiau norint eiti į priekį, planai turi būti kitokie. Jai reikia judėti į priekį ir ateityje iš jos galima padaryti gerą politiką, bet tam reikia ruoštis. Man neaišku, kodėl jos tokie menki planai. Jei eini į politiką, reikia plačiau žiūrėti. Ją galima išmokyti stipriau mąstyti, suprasti ir perprasti žmones.

Amžius jos geras ir politikoje gali būti dar ilgai, bet tam reikia ruoštis ir mokytis. Perdavus stipriam ideologui, politikui, išmokytų ją, ir ateityje Indiana būtų nebloga politikė. Prezidente netaptų, bet galėtų tapti frakcijos vadove. Ją reikia mokyti, todėl dabartiniu metu į aukštąją politiką eiti dar nepasiruošusi.

J. Jasiukaitis.

Gali būti jungianti grandis bei koordinatorius

Justinas Jasiukaitis (Lietuvos socialdemokratų partija)

Į politiką ateiti reikia tada, kai esi subrendęs ir turi potencijos. Kai žinai, ką reikia padaryti, nuveikti, politika tampa instrumentu. Justino labai įdomi genetika. Jis gali būti tarpininkas ir diplomatas, kuris padės susikalbėti. Jis neagresyvus, pakankamai protingas ir nepuls savo konkurentų.

Todėl gali būti jungianti grandis bei koordinatorius. Per jį gali bendrauti įvairūs žmonės ir partijos. Justinas šį vaidmenį atliktų puikiai.

Vesti šalies į priekį jis dar negali, per mažai turi jėgos. Šalia stipraus politiko jis gali būti, bet savarankiškai dirbti dar ankstoka. Būti lyderiu politikoje – ne jo profesija. Justinas gali būti geras pavestų darbų vykdytojas. Juos atliks atsakingai ir gerai, pasitelkęs loginį mąstymą. Jis – europietis ir gali būt daugeliui naudingas.

M. Leliukas.

Reikia saugoti širdį

Mantas Leliukas (Lietuvos žaliųjų sąjunga)

Šiam žmogui netinka novatoriški dalykai. Prieš mus nuodėmingas kaimo „dvasininkas“, kuris dienos metu užsiima krikštynomis, nuodėmių atleidimu, o vakare – linksmybės. Jam svarbu suskaičiuoti, kiek melžėjos primelžė pieno, prigrėbė šieno. Tai toks geras vietinis dvarininkas, kuris turi užsiimti ūkininkavimu.

Kartais jam reikia parėkauti, patriukšmauti, pasikeikti – nervai jo silpni. Mantas ne inteligentas, bet ir ne agresyvus. Jis gali triukšmauti, bet muštis – ne. Nors Mantas pasyvus triukšmautojas, tačiau malonumų atsisakyti negali. Todėl ir reikia užsiimti tuo, kas teikia malonumo, rūpintis moterimis.

Tačiau jis turi didelius komercinius užmojus ir gali būti verslininkas žemės ūkyje. Ten pasiektų laimėjimų.

Didelėje politikoje – jam ne vieta. Mantas vietinės reikšmės žmogus ir jam reikia užsiimti praktiniais darbais. Svarbiausia jam reikia saugoti širdį, sekti savo fiziologiją. Tiktų sportu užsiimti, bet labai atsargiai.

M. Markuckas.

Geras ideologas

Marius Markuckas (Nacionalinis susivienijimas)

Šis žmogus – pakankamai protingas ir tinka vyriausybiniam darbui. Jo išsilavinimas geras, bet abejoju dėl galimybės vesti šalį pirmyn. Galėtų būti geras ideologas.

Marius gali sugalvoti konceptualius, moralinius, intelektualius dalykus, bet jis jų negali panaudoti praktiškai. Per mažai tam proto ir galimybių. Tokie žmonės pradeda užsiimti ideologijomis, todėl ir jis galėtų tuo užsiimti.

Jei jis nori save atrasti politikoje, per jį galima įgyvendinti projektus ir programas, bet jas sugalvos kiti. Šias programas jis mielai priims, nes savo neturi. Kurį laiką tokie žmonės projektams gali vadovauti, kol jiems atsibos, kol bus pats svarbiausias. Todėl jam svarbu save parodyti, gražiai kalbėti.

Tai tiesiog geras pamokslininkas, kuris po pamokslo surinktų nemažai pinigų. Juk filosofas mėgsta išmintį, bet tai nereiškia, kad jis yra išmintingas. Jis labai greitai įsiskaudina, todėl geriau ne į politiką eiti, bet užsiimti ideologiniais darbais su jaunimu. Be to, jis galėtų dirbti radijo stotyje ir turėti savo programą, būti laidų vedėju.

P. Urbšys.

Geras kontrolierius

Povilas Urbšys (Pilietinis judėjimas „Kartu“)

Jis užsispyręs ir turi komercinį potencialą. Šiek tiek piktas, konservatyvus, pedantiškas ir mato smulkmenas. Pajungęs loginį mąstymą, jis priima sprendimus. Jam turėjo būti svarbi karinė karjera arba panaši į karinę.

Geriausias variantas jam leisti dirbti mokestinėje policijoje. Šaliai reikia kontrolierių, kurie kontroliuoja, stebi. Jis nėra geras politikas, bet geras revizorius ir kontrolierius. Tai ir reikia išnaudoti. Man atrodo, kad jis – griežtas partietis. Šis bruožas tinka ne plėtrai, o kontrolei. Tačiau politika – ne kontrolė. Politika – tai instrumentas, ką nors padaryti.

Povilas gali dirbti vykdančioje valdžioje ir kontroliuoti. Jis tai galėtų daryti ir neleisti, kad šalies vyriausybėje atsirastų netinkamų žmonių. Povilas galėtų kontroliuoti visus, kad dirbtų tautos naudai. Suradus kompromituojančių įrodymų juos perduotų specialiosioms tarnyboms, kurios nagrinėtų jas. Be to, Povilas – analitikas, kuris išanalizavęs situaciją nurodo, kuriuo politiku reikia pasidomėti.

S. Jakštienė.

Tinka vietinei valdžiai

Sandra Jakštienė (Darbo partija)

Ji protinga, bet turi plėšrūnės bruožų. Temperamentinga ir stipri. Sandra gali būti gera vadovė, nes vidiniai resursai dideli ir stiprūs. Pirmiausia ji rūpinsis savimi.

Jai trūksta charakterio bruožų, kad galėtų dominuoti. Todėl turi dirbti ne viena, bet su kuo nors poroje. Tas žmogus turėtų būti stipresnis už ją. Sandra nelabai tinka politikoje, bet vietinėje valdžioje dirbti galėtų. Čia ji tiktų labiausiai.

S. Kinderis.

Moka susivaldyti

Svajūnas Kinderis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija)

Duomenys jo neblogi, turi vidinės energijos. Protas stiprus, bet turi problemą – ūmus ir kartu jautrus. Jis moka susivaldyti, priprato tai daryti.

Žmogus, kuris dega viduje, bet bando visą laiką valdytis, sulaikyti save, todėl jo širdis nėra tvirta.

Garą reikia mokėti nuleisti ir tą reikia mokėti daryti. Jeigu jis eis į politika, kiekvieną kartą teks save valdyti, nes kiekviena smulkmena jį gali išvesti iš pusiausvyros. Nervai jo silpni.

Tačiau turi komercinį potencialą, jis būtų neblogas biznierius. Gal galėtų būti meru. Jis pastebi trūkumus, kas nepadaryta, ką reikia padaryti. Tiktų ir kontrolėje dirbti.

Politika ne jam – nevestų šalies į priekį. Antra vertus, parlamente galėtų būti, bet dirbtų pasyvų darbą.

Tačiau geriau jam dirbti gamyboje, arčiau žemės. Beje, jeigu jis išgertų, tai daug ką pasakytų – atsipalaiduotų, bet blaivus jis tylės.

V. Pečininas.

Eiti į politiką – klaida

Valentinas Pečininas (Krikščionių sąjunga)

Prieš mus kūrybinga asmenybė, kuri turi darbo patirties jėgos struktūrose. Komercijoje jis silpnas, tai ne verslo žmogus. Tačiau jis turi tikslą, gali mąstyti kūrybiškai. Valentinas – iniciatyvus ir stiprus bei drąsus. Ir taip pat jis – geras. Siųsti jį į politiką – didžiulė klaida. Jam reikia dirbti su vaikais, jaunimu, kad juos išaugintų gerais žmonėmis.

Valentinas sukurtas tokiam darbui. Jaunimui galėtų duoti labai daug. Beje, jis galėjo būti puikus vaikų gydytojas ir net veterinaras. Politikoje, kur kartais gali būti kartu ir tą kartumą reikia išspjauti labai lėtai, kad niekas nepastebėtų, Valentinui būtų labai nepatogu. Jis, kaip japonų kamikadzė, užsispyręs laikysis savo tiesos.

Negalima jo leisti į politiką, nors nori atlikti gerą darbą, bet žengdamas šį žingsnį pasirinko ne tą instrumentą – ne politiko instrumentą reikia rinktis.

Komanda

 

Kas mums gaunasi ir šitos kompanijos? Pirmuoju numeriu imame Deividą Labanavičių, kuris suorganizuotų grupę darbui su jaunimu, kurtų projektus. Jo pavaduotoja galėtų būti Indiana Grigienė. Jų darbą koordinuotų Justinas Jasiukaitis. Šį procesą kontroliuotų Povilas Urbšys, o Valentinas Pečininas būtų vienas iš ideologų ir jaunimo auklėtojas. Gautųsi partija, kuri rūpintųsi Lietuvos ateitimi vesdama į priekį jaunimą. Eidami atskirai ir su savo partijomis, jie pasimes ir nieko gero nenuveiks. Yra gera tokia frazė: norėjome kaip geriau, bet gavosi kaip visada. Galėtų kas nors šiuos žmones apjungti, kad gautųsi tvirtas kumštis.

Primename, kad šis fenotipologo (veidotyros specialisto) interviu apie kiekvieną iš Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatą į Seimą yra subjektyvaus pobūdžio informacija, skirta pramogai, ir tikėti ja ar ne, yra kiekvieno asmens pasirinkimo laisvė.

Kitą savaitę JP skaitytojams pateiksime M. Lučino pastebėjimus apie Nevėžio rinkimų apygardos kandidatus.


2 komentarai

Nuomonė 2020-09-22 12:15 at 12:15

Rinkėjo akimis nelabai matau ką rinkti, nes beveik niekas nenori, kad Lietuva gyventų, kaip Švedija, visiems patinka, kad Lietuva būtų, kaip Afrika, išskyrus keletą kandidatų, kurie kažkiek deklaruoja socialdemokratines pažiūras.

Atsakyti
Andrius 2020-10-07 13:05 at 13:05

Wow. Koks čia idiotas vertina?
paskaičius aprašymus, kai kaip pas girtą dėdė būtum atsisėdęs. Apie Laisvės partijos kandidatės aprašymą tai išvis patyliu. Kas išvis šitas vertintojas? Jis iš 1980ųjų?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

M. Lučinas: „Netikėkite apsimetėliais, veidotyrininkais ir veidoskaitininkais. Juos reikia viešinti, apie juos kalbėti“

confident-noyce

Panevėžio Nevėžio rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

confident-noyce

BALSUOK. Nevėžio apygarda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau