Panevėžio vairuotojams naujovė – parkavimo laiką nurodantys laikrodžiai

Panevėžio vairuotojų laukia naujovės. Jie bus skatinami naudotis transporto priemonių atvykimo laiką nurodančiais laikrodukais. Tai priemonė, leidžianti identifikuoti automobilio ar kitos transporto priemonės stovėjimo trukmę, tose vietose, kur stovėjimo laikas – ribojamas. Tokie laikrodukai itin paplitę užsienyje, o vairuotojams Lietuvoje iki šiol nebuvo galimybės jų įsigyti, bet panevėžiečiai tokius laikrodukus galės įsigyti, pastatę automobilius prie prekybos centro „Vasaris“. Šį mėnesį laikrodukai bus dalinami nemokamai.

Diegia naujovę

Bendrovės „Povydė“ (prekybos centras ir pokylių namai „Vasaris“) generalinis direktorius Robertas Pretkelis naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad pavyko beveik po dešimtmečio atstatyti automobilių stovėjimo aikštelėse ženklus, ribojančius stovėjimo laiką.

„Per dešimt metų pavyko įrodyti, kad toks ženklas, ribojantis automobilių parkavimo laiką ir reguliuojantis stovėjimo vietų apyvartumą, kai nuolat daugėja automobilių – reikalingas ir prie prekybos centro „Vasaris“, –  sakė R. Pretkelis.

Į pokalbį įsitraukusi pokylių namų vadovė Miglė Gruzdenė papildė: „Inicijavome ir kitą dalyką – įdiegti naujovę – automobilių atvykimo laiką nurodančius laikrodukus. Tokie laikrodukai – vis dar naujovė Lietuvoje, nors Kelių eismo taisyklėse įtvirtinta nuostata nurodyti parkavimo pradžią. Mano sutuoktinis latvis ir dažnai tenka svečiuotis kaimyninėje šalyje, kur tokie laikrodukai labai populiarūs. Lietuvoje neteko matyti, kad vairuotojai naudotų tokias priemones, siekdami pažymėti automobilio parkavimo pradžią“.

Dalins nemokamai

Anot M. Gruzdenės, automobilių parkavimo pradžios laiką nurodančius laikrodukus gruodžio mėnesį dalins automobilių savininkams nemokamai.

Anot M. Gruzdenės, automobilių parkavimo pradžios laiką nurodančius laikrodukus gruodžio mėnesį dalins automobilių savininkams nemokamai.

„Pradžioje laikrodukus automobilių vairuotojams, kurie atvyksta ir parkuoja savo automobilius mūsų įrengtose aikštelėse šalia prekybos centro, dalinsime nemokamai, kad jie galėtų pasižymėti savo atvykimo laiką. Vairuotojai, atvykę į automobilių statymo aikštelę prie „Vasario“ privalės laikroduką padėti už priekinio automobilio stiklo taip, kad jis būtų matomas. Automobilis aikštelėje negali stovėti ilgiau nei nurodo kelio ženklas. Pagrindinė vairuotojų skatinimo naudotis tokiais laikrodukais mintis – srautų reguliavimas, kad automobilio vairuotojas, atvažiavęs į reikiamą vietą, sutvarkytų numatytus reikalus ir išvažiuotų“, – aiškino M. Gruzdenė ir sakė, kad nemokamai laikrodukus pradėjo gauti pirmieji vairuotojai nuo lapkričio mėnesio pabaigos ir tai tęsis iki gruodžio 31 dienos. Vėliau jais bus prekiaujama prekybos centre „Vasaris“ .

Siūlo pasinaudoti idėja

Pokylių namų „Vasaris“ vadovė sakė, kad automobilių parkavimo pradžios laiką nurodantys laikrodukai neleis vairuotojams piktnaudžiauti.

Automobilių parkavimo pradžios laiką nurodantys laikrodukai neleis vairuotojams piktnaudžiauti.

„Statydami automobilius mūsų įrengtose stovėjimo aikštelėse bei kitose mieste esančiose aikštelėse, vairuotojai turi pažymėti stovėjimo ar atvykimo pradžios laiką, juos palikti tik tam laiko tarpui, kuris pažymėtas kelių eismo ženkluose. Prie mūsų prekybos centro galima automobilį palikti iki vienos valandos. Tikime, kad vairuotojai elgsis sąžiningai. Būtų džiugu, kad ir kiti Panevėžyje esantys prekybos centrai, verslo įstaigos diegtų panašias naujoves. Kita vertus, daugiabučių namų bendrijos taip pat gali pasinaudoti mūsų idėja ir pradėti įsirenginėti, išsinuomoję laisvus žemės plotus, automobilių stovėjimo aikšteles prie savo namų. Juolab, kad mieste automobilių skaičius išaugęs ir atitinkamai didėja, o stovėjimo aikštelių skaičius nedidėja“, – kalbėjo M. Gruzdenė ir paaiškino, kad laikrodukus pagaminti padėjo „American Englich School“ Panevėžio padalinio vadovė Laimutė Aužbikavičienė ir įmonės „Busauta“ bendrasavininkai Arūnas Morkūnas bei Petras Očikas.

Atstatė ženklus

Pasiteiravus, kiek laiko prireikė, kad būtų atstatytas kelių eismo ženklas automobilių stovėjimo aikštelėse prie prekybos centro „Vasaris“, M. Gruzdenė, kuriai  pritarė ir R. Pretkelis, aiškino:

„Kai siekėme atstatyti automobilių stovėjimo aikštelėse prie prekybos centro „Vasaris“ ženklus,  ribojančius automobilių stovėjimo laiką, suvokėme, kad svarbu siūlyti sprendimo variantus, kurie leistų nustatyti, kaip laikomasi tokių ženklų reikalavimų. Juolab, kad pagal projektą šios aikštelės priklauso „Vasariui“, bet automobilius parkuoja ne tik apsipirkti į „Vasarį“ atvykę panevėžiečiai, tačiau ir šalia esančių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai. Jie ne tik statė automobilius, bet ir juos palikdavo ilgesniam laikui – savaitei, dviem ar net daugiau. Kai kurie asmenys stovėjimo vietas buvo pavertę ir automobilių pardavimo vietomis, už lango palikdami informaciją apie parduodamą automobilį. Laikas nuo laiko ir prie tokių automobilių būriuodavosi žmonių grupelės, apžiūrinėdavo tą automobilį. Žiemą ypač gerai matydavosi, kiek ilgai stovi vienas automobilis vienoje stovėjimo vietoje – net ir po savaitę. Negalėdavome tvarkyti tokių stovėjimo vietų, tekdavo samdyti aikšteles valančius asmenis bei įrangą net po kelis kartus, kai tokie automobiliai būdavo patraukiami. Galiausiai prireikė net dešimt metų, kol susitvarkėme reikiamą dokumentaciją ir atstatėme ženklus, ribojančius automobilių stovėjimo laiką. Pastatytuose ženkluose nurodyta, kad transporto priemonėms leidžiama stovėti tik nurodytu laiku.“

Atliko tyrimą

Pokylių namų vadovė M. Gruzdenė naujienų portalui JP pasakojo, kad net buvo atlikti tyrimai apie parkavimo problemas.

M. Gruzdenė.

„Jau seniai  gilinomės į parkavimo problemas ne tik mūsų mieste, bet ir šalyje. Prieš penkerius metus suaktyvėjus aplinkinių namų gyventojų priekaištams, kad jų gyvenamųjų namų kiemuose neva mūsų parduotuvės klientai parkuoja savo automobilius, o mūsų parduotuvės, restorano bei aplinkinių paslaugas teikiančių įstaigų svečiams nuolat skundžiantis, kad nėra kur parkuotis, priėmėme sprendimą savo lėšomis atlikti šių aikštelių stebėjimo tyrimą. Kad išvados būtų moksliškai pagrįstos ir teisiškai vertingos, pasitelkėme partnerius – Panevėžio kolegiją. Būtent šios įstaigos studentai, vadovaujami dr. Rasos Glinskienės, atliko unikalų šalyje mokslinį tyrimą – automobilių stovėjimo stebėjimą, turint tikslą nustatyti vienos vietos apyvartumą. Tyrimas tik patvirtino nuojautą, kaip svarbu buvo reguliuoti stovėjimo laiką šalia pastato „Vasaris“, kuriame vyksta daugybė miesto renginių, turinčių ne tik nacionalinę, bet ir tarptautinę reikšmę“, – sakė verslininkė.

Supranta verslininkus

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas portalui JP pasidžiaugė ir sveikino prekybos centro „Vasaris“ iniciatyvą dalinti automobilių parkavimo laiką nurodančius laikrodukus.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas portalui JP pasidžiaugė ir sveikino prekybos centro „Vasaris“ iniciatyvą dalinti automobilių parkavimo laiką nurodančius laikrodukus.

„Puikus sprendimas. Juk šią automobilių stovėjimo aikštelę verslininkai įsirengė patys ir joje automobilius gali statyti atvažiavę į prekybos centrą, o ne gyventojai. Todėl suprantu juos ir pateisinu, kad jie priėmė sprendimą vairuotojams dalinti laikrodukus. Panašų sprendimą – užkardą – įsirengė ir prekybos centras „Maxima“. Yra nustatytas laikas, kiek gali automobilis stovėti. Viršijus laiką, reikia susimokėti. Be to, vairuotojai už mašinų statymą gatvėse turi susimokėti. Tokie dalykai sprendžia automobilių parkavimo problemas mieste. Beje, Savivaldybė skatina ne tik prekybos centrus rodyti geras iniciatyvas, bet ir namų bendrijas. Daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijoms padedame prie savo namų įsirengti automobilių stovėjimo aikšteles“, – sakė meras ir dar kartą pagyrė prekybos centro „Vasaris“ sprendimą.

Gyrė verslininkus

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius gyrė verslininkus už idėją.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius gyrė verslininkus už idėją.

„Sprendimas teisingas. Juolab, kad automobilių stovėjimo aikšteles prie prekybos centro „Vasaris“ įrengė jie patys. Investavo lėšas, todėl ir turi patys spręsti, kad automobilius ten statytų atvažiavę apsipirkti į parduotuvę arba pokylių namų lankytojai. Tokius automobilių parkavimo laiką nurodančius laikrodžius esu matęs Europos miestuose. Jie puikiai išsprendžia automobilių parkavimo problemas, nes stovėjimo aikštelėse automobiliai gali stovėti tam tikrą laiką. Vieni prekybos centrai pasidaro laikrodukus, kiti įrengia užkardas. Dar renkamas mokestis už automobilių statymą gatvėse. Visa tai sprendžia automobilių parkavimo klausimus, o juos reikia spręsti – automobilių mieste daugėja“, – kalbėjo V. Matkevičius ir džiaugėsi, kad bendrovė „Povydė“ šiuolaikiškai išsprendė automobilių parkavimo klausimą.

[quote_box_center] Kelių eismo ženklai

529 ženklas sako: stovėjimo vieta, kurioje motorinėms transporto priemonėms leidžiama stovėti ne ilgiau, negu nurodyta, išskyrus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtas transporto priemones. Motorinės transporto priemonės vairuotojas privalo gerai matomoje transporto priemonės vietoje palikti informaciją apie transporto priemonės atvykimo laiką.

826 ženklas sako: galiojimo laikas (Nurodo, kad kelio ženklas galioja kasdien, nurodytomis valandomis). [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kaune sunkiai apgirtęs vairuotojas kliudė kelio ženklą

confident-noyce

Panevėžyje iš turgavietės teko išprašyti ne tik prekybininkus: trys automobiliai išvežti į saugojimo aikštelę

confident-noyce

Kaune pradedama taikyti sugriežtinta lengvatų už automobilio parkavimą kontrolė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau