Panevėžio teisme atverčiama nužudyto gimnazisto byla

Panevėžio teisme atverčiama nužudyto gimnazisto byla

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Rimvydo ANČEREVIČIAUS, Dainiaus OŽALO nuotr.

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą dėl 2017 m. pabaigoje nužudyto septyniolikmečio gimnazisto.

2000 m. gimęs panevėžietis T. J. kaltinamas tuo, kad 2017 m. gruodžio 10 d., apie 21 val., Panevėžyje, Panevėžio A. Lipniūno progimnazijos stadiono dalyje, esančioje prie Dariaus ir Girėno g. 21 ir 25 namų, peiliu vieną kartą dūrė nukentėjusiajam D. G. į gyvybei pavojingą kūno vietą – krūtinės ląstą, taip tyčia jį nužudė.

BIC

Bylą nagrinėja teisėja Danutė Švitinienė.

Panevėžiečiui T. J. pateikti įtarimai dėl tyčinio nepilnamečio nužudymo.

„Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu į krūtinės ląstą“, – praėjusių metų pabaigoje paskelbė prokuratūra.

Anot prokuratūros, nors jaunuolio kūnas rastas ne nuošalioje vietoje, o šalia daugiabučių namų, iškart iškviesta policija, tada įtariamojo nustatyti nepavyko.

Sudaryta tyrimo grupė intensyviai dirbo beveik pusmetį, kol buvo sulaikytas įtariamasis, tuo metu dar nepilnametis T. J.

O. Butkus ir D. Skrebiškis.

Nusikaltimo įrankis nerastas

Praėjusių metų pabaigoje vykusioje spaudos konferencijoje Panevėžio apygardos prokuratūros 1-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis teigė, kad pagal surinktus tyrimo duomenis, nužudytas jaunuolis ir įtariamasis gyveno tame pačiame Panevėžio gyvenamajame kvartale.

Beje, prokuroras pabrėžė, kad nužudymo įrankis taip ir nebuvo rastas.

Taip pat spaudos konferencijoje dalyvavęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus paklaustas, ar įtariamasis yra policijai žinomas, atsakė, kad jaunuolis du kartus yra teistas už vagystes.

Tyrimo eigoje buvo sulaikytas ir dar vienas nepilnametis įtariamasis. Tačiau įtarimai nepasitvirtino.

Šis vaikinas yra liudytojas nužudymo byloje.

Nužudymo vieta

Tyrimas truko dvejus metus

Jaunuolio nužudymo ikiteisminis tyrimas vyko beveik dvejus metus. Per tą laiką apklausta daugiau nei 120 liudytojų, skirtos užduotys bei ekspertizės, jų atlikimas užtruko pakankamai ilgai. Bylos medžiagą sudaro daugiau nei 22 tomų.

Įtariamasis pasinaudojo savo teise ir viso ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymus atsisakė.

Istorija prasidėjo 2017 m. gruodį

JP primena, kad gūdų 2017-ųjų gruodžio 10-osios vakarą į policiją skambinę žmonės nurodė, kad daugiabučio kieme rastas jaunuolis su durtine žaizda kakle. Į įvykio vietą atskubėję medikai konstatavo, kad paauglys jau miręs.

Jaunuoliui buvo vos 17-ka, jis mokėsi vienoje Panevėžio gimnazijų. Nužudytas gimnazijos moksleivis policijai žinomas nebuvo, jis anksčiau nebaustas ir neteistas.

Nužudymo vietoje kelias dienas po įvykio dirbo pareigūnai, šukavo aplinkines vietoves – ieškojo bet ko, kas padėtų tyrimo eigai. Į paieškas kibo ir panevėžiečiai.

Gimnazija moksleivį prisimena iki šiol

Mirtinai sužalotą paauglį gimnazijos, kurioje jis mokėsi, direktorė apibūdino kaip gerą mokinį, neturėjusį lankomumo ar pažangumo problemų.

„Jam nereikėjo socialinės ar psichologinės pagalbos. Jis buvo doras, geras, sąžiningas. Mokytojai prisiminė, kad dar praėjusią savaitę (2017-ųjų gruodžio pradžioje – aut. past) jie kartu ėjo į globos namus, nešė labdarą. Juk ne kiekvienas paauglys skiria laiką padėti pagyvenusiems seneliams… Tai buvo vaikas, kuris dalijo save ir kitiems, ir be galo mylėjo gyvenimą pats. Jis labai gerbė aplinkinius – ir suaugusius, ir bendraamžius“, – tik po nužudymo nurodė gimnazijos vadovė.

Ji tikino, kad miestas ir mokykla dar nepamiršo gimnazisto. „Kaip mokykla gali pamiršti šį skaudų atsitikimą. Mokiniai dar ir dabar prisideda buvusį klasioką, draugą – tuo labiau, kad jis buvo geras draugas. Bet mes daugiau informacijos neturime“, – sakė direktorė.

Gimnazisto nužudymas Panevėžyje

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.