Panevėžio teismas paskelbė nuosprendį sprogusių garažų byloje

Teismo sprendimu A. Dužinas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant jį laiduotojos žmonos R. Dužinienės atsakomybei, nustatant 2 metų laidavimo terminą.

Panevėžio apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl Panevėžyje Ateities gatvėje sprogusių garažų. Septyniasdešimtmečiui Antanui Dužinui, kuris pripažino savo kaltę dėl neatsargumo atėmęs gyvybę savo sūnui ir sunaikinęs, sugadinęs didelės vertės svetimą turtą, baudžiamoji byla nutraukta.

Jis teismo sprendimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau turės atlyginti daugiau nei 13 tūkst. eurų žalą nukentėjusiesiems ir beveik 500 eurų teismo išlaidų valstybei.

Bylos duomenimis, 2018 metų spalį prie garažo, priklausančio sūnui T. Dužinui, neturėdamas specialių žinių, sugebėjimų, ardydamas automobilio dujų įrenginio balioną, nutekindamas balione buvusias suskystintas naftos automobilines dujas ir po to palikdamas balioną garaže, sudarė sprogią atmosferą.

Vėliau įvykusio sprogimo metu sugriuvus garažo patalpai, buvo sužalotas garaže buvęs jo sūnus A. Dužinas, kuris mirė įvykio vietoje.

R. Bilevičienė.

„Teismas gali atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės asmenį, padariusį neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, jeigu yra asmens, kuris vertas teismo pasitikėjimo, prašymas perduoti kaltininką jo atsakomybei pagal laidavimą. Įvertintos ir kitos būtinos atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sąlygos – A. Dužinas pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino bei yra pagrindo manyti, kad jis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų“, – sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Rita Bilevičienė.

Teismo sprendimu A. Dužinas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant jį laiduotojos žmonos R. Dužinienės atsakomybei, nustatant 2 metų laidavimo terminą.

A. Dužinui išaiškinta, kad jeigu jis laidavimo metu padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą, o padarius tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Iš 12 nukentėjusiųjų byloje, 6 pareiškė civilinius ieškinius daugiau nei 43 tūkst. eurų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti. Teismas priteisė iš dalies atlyginti daugiau nei 13 tūkst. eurų turtinę žalą 5 nukentėjusiesiems.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Sprogimas Ateities g. esančiame garaže


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Komentare susidoroti su T. V. Raskevičiumi kursčiusiam vyrui skirtas laisvės apribojimas

confident-noyce

Prie aljanso ieškinio „CityBee“ prisijungė apie 900 žmonių

confident-noyce

Apeliacinio teismo sprendimas dėl nacionalinio stadiono – kovo 29-ąją

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau