19.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 12 liepos, 2024

Panevėžio teismas kalėti nuteisti telefoninius sukčius

AutoriusJPFotoDELFI

Panevėžio apylinkės teisme baigta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje už 8 nusikalstamas veikas -sukčiavimus telefonu, plėšimą ir vagystę nuteisti 5 asmenys. Visi ne kartą teisti, trys jų šiuo metu kalintys, teismo nuosprendžiu nuteisti nuo 2 metų iki 6,5 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Alytiškis E. J., atliekantis bausmę įkalinimo įstaigoje, pripažintas pavojingu recidyvistu ir, subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta bausme, jam teks kalėti 20 metų. 

Bylos medžiagoje rašoma, kad veikdami organizuotoje grupėje 4 vyriškiai ir vieno jų žmona sukčiaudami telefonu iš 4 pagyvenusių žmonių, apgaule išviliojo nuo 200 iki 8 000 eurų pinigines sumas (iš viso apie 14 tūkst. eurų), teigdami, kad nelaimė atsitiko jų artimiesiems žmonėms, kuriems skubiai reikalingi pinigai. Vieną nukentėjusiųjų, kuri pati norėjo perduoti pinigus neva nukentėjusiajam sūnui, veždami apiplėšė ir jėga atėmė 4 700 eurų. Iš kitos nukentėjusiosios  moters telefonu išvilioję 5 000 eurų nusikalstamos veikos nebaigė, nes buvo policijos pareigūnų sulaikyti su paimtais pinigais. Byloje taip pat nustatyta, kad vykdant šią nusikalstamą veiką L. B. pasisavino valstybės tarnautojo vardą, telefonu prisistatęs nukentėjusiajai ambasados darbuotoju tyrėju. Be to, nuteistieji sukčiaudami neteisėtai įgijo kompiuterį, vėliau jį pardavė kitam asmeniui (2 nukentėjusiųjų įvertinta žala – 2 650 eurų), iš išsinuomoto buto pavogė baldus ir buitinę techniką, įvertintą 550 eurų.

„Byloje ištirtų įrodymų visuma patvirtina, kad asmenys veikė kartu, suderinę veiksmus. Vieni skambindavo nukentėjusiesiems  ir  apgaule įtikindavo perduoti pinigus kitam asmeniui, kuris skubiai vykdavo į nurodytą vietą ir paimdavo iš nukentėjusiųjų pinigus, kuriuos vėliau paskirstydavo E. J. nurodytais būdais. Atlikdami skirtingus vaidmenis, siekdami bendro tikslo, 4 nuteisti vyrai suvokė dalyvaujantys organizuotoje grupėje, nes tikslą – apgaule užvaldyti nukentėjusiesiems priklausantį turtą, buvo galima pasiekti tik bendromis pastangomis veikiant tikslingai bei organizuotai“, – teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas.

40-metis alytiškis nuteistas už 6 sunkius nusikaltimus, iš jų vieną nebaigtą. Teismas jam skyrė 6 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau, subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta bausme, jam teks kalėti 20 metų. Teismo sprendimu  E. J. pripažintas pavojingu recidyvistu, nes būdamas recidyvistu – teistas už labai sunkų nusikaltimą, padarė naujus sunkius nusikaltimus.

23 metų vyras A. B., šiuo metu atliekantis bausmę kalėjime, padaręs 8 nusikalstamas veikas (iš jų vienos nebaigė, nes buvo sulaikytas), nuteistas subendrinta 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Dviejose nusikalstamose veikose kartu dalyvavusi, jau 4 kartus teista Biržų rajone gyvenanti jo žmona, nuteista 2 metus ir 6 mėnesius kalėti. Atsižvelgus į tai, kad moteris viena augina  nepilnamečius vaikus, kurių vienas neįgalus, ankščiau nebuvo nuteista laisvės atėmimo bausme, jos vaidmuo nusikalstamų veikų padaryme buvo antraeilis ir ji iš dalies pripažino padariusi nusikalstamas veikas, gailisi, todėl jai paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams nustatant įpareigojimus –  bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu pradėti dirbti arba būti registruotu Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programose, neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Abiem sutuoktiniams priteista po 1700 eurų bauda.

6 nusikalstamas veikas padaręs S. K. (viena jų nebaigta), ne kartą teistas 25 metų panevėžietis nuteistas kalėti 6 metus. Bausmė subendrinta su anksčiau skirta laisvės atėmimo bausme.

Šiuo metu kalintis, 10 kartų teistas 24 metų Panevėžio rajono gyventojas L. B. už padarytas 2 nusikalstamas veikas nuteistas 2 metų laisvės atėmimo bausme. Subendrinus su ankstesne bausme ir pridedant dalį neatliktos bausmės jam teks kalėti 2 metus 8 mėnesius.

„Skiriant bausmes teismas atsižvelgė į padarytų nusikaltimų pobūdį, veikimą organizuotoje grupėje,  Kaltinamieji teisme parodymų nedavė, kaltais neprisipažino arba pripažino iš dalies. Nusikaltimus padariusieji jau ne kartą teisti, keli jų 10 ir daugiau kartų, priteistos baudos nesumokamos. Tad teismas sprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti skiriant laisvės atėmimo bausmes“, – sakė teisėjas Č. Kulikauskas.

Teismas priteisė solidariai pagal padarytas veikas atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą – daugiau nei 17 tūkst. eurų, konfiskavo du automobilius, mobiliuosius telefonus, kuriais buvo padarytos nusikalstamos veikos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Už piktnaudžiavimą nuteista buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė J. Bikulčienė, jai skirta daugiau nei 33 tūkst. eurų bauda

confident-noyce

Vietoje išsvajoto koncerto – prarasti pinigai: primena, kaip atpažinti netikrus bilietus perpardavinėjančius sukčius

confident-noyce

Nuo melagysčių apie vandens tiekimą iki medžioklių interneto platformose – sukčių įžūlumui ribų nėra

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau