Panevėžio teatrams kol kas vadovaus tie patys ilgamečiai vadovai

K. Vaičiulis, V. Kapučinskas, A. Markuckis.
K. Vaičiulis, V. Kapučinskas, A. Markuckis.

Po birželio 6 dieną įvykusių trijų konkursų į tris teatrus Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė, kad tik vienintelis Lėlių vežimo teatras penkerių metų kadencijai turės vadovą.  

Konkursą laimėjo vienintelis dalyvis, 32 metus teatrui vadovavęs, Antanas Markuckis. Su juo ir bus sudaryta darbo sutartis penkerių metų kadencijai, iki 2023 metų liepos 1 dienos.

Kitiems teatrams – Muzikiniam ir „Menui“ – nepasisekė. Konkurso dalyviai nesurinko reikiamo balų skaičiaus, todėl neperėjo pretendentų konkurso.

Panevėžio miesto savivaldybei konkursus į Muzikinio ir „Meno“ teatrų vadovo postus teks skelbti dar kartą. Tačiau to daryti neskubama.

Vietoje konkurso paskelbimo ketvirtadienį Tarybos posėdyje buvo tvirtinami sprendimai pratęsti teatro „Menas“ vadovo Kęstučio Vačiulio ir Muzikinio teatro Vidmanto Kapučinsko darbo sutartis iki to, kol bus surengtas naujas konkursas kultūros įstaigoms vadovauti.

Beje, Panevėžio miesto savivaldybei nesiseka su konkursais ne tik surasti vadovus Muzikiniam ir „Meno“ teatrams.

Neskubama skelbti konkurso Kultūros ir meno skyriaus vedėjo postui užimti, nors skyrius vadovo nebeturi nuo vasario mėnesio, kai darbą pakeitė 14 metų skyriui vadovavusi Loreta Krasauskienė. Ji dabar vadovauja Civilinės metrikacijos skyriui.

L. Krasauskienė.

Be to, Savivaldybė neranda pakaitinio darbuotojo užimti Kultūros ir meno skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas. Jau antrą kartą tenka skelbti atranką šioms pareigoms užimti.

Toliau likdamas vadovauti Lėlių vežimo teatrui A. Markuckis ketina atnaujinti kūrybinę trupę, tobulinti edukacinę veiklą vaikams, bendradarbiavimą su užsienio partneriais, kurti palankią darbuotojams aplinką, modernią techninę bazę.

Į Muzikinio ir „Meno“ teatrų direktorius kandidatavo po vieną žmogų. Kadangi jie nesurinko minimalaus vertinimo balų skaičiaus, konkursai bus skelbiami dar kartą.

Ilgametis Muzikinio teatro vadovas V. Kapučinskas ramiai paaiškino, kodėl konkurse nedalyvavo.

V. Kapučinskas.

„Jau užtenka vadovavimo. Pasikalbėjau su teatro kolektyvu ir konstruktyviai aptarėme situaciją. Paaiškinau, kodėl nedalyvauju. Kovo mėnesį suėjo 67 metai ir po metų ar poros tektų vėl spręsti  pasitraukimo klausimą. Be to, ir nebūdamas direktoriumi galėsiu patarti visais darbo klausimais. Juk galiu likti dirbti teatre meno vadovu, dirigentu arba kuo nors kitu“, – kalbėjo V. Kapučinskas ir priminė, kad teatrui vadovauja beveik 25 metus.

K. Vaičiulis.

Teatro „Menas“ vadovas K. Vaičiulis buvo kategoriškas:

„Nedalyvauju konkurse. Kodėl turiu konkurse įrodinėti, kad esu geras direktorius, jeigu buvau geras.“

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis į Muzikinio teatro vadovo postą bandė taikytis Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir „Naujarodžių vario“ orkestrų vadovas Saulius Buitvydas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Atleistas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas

Vilniuje skelbiamas konkursas žydų gelbėtojų įamžinimo paminklui

Panevėžio miesto savivaldybė skelbia gražiausiai tvarkomos aplinkos konkursą

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau