Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre – renginiai prieš patyčias

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre – renginiai prieš patyčias

Ingrida ANTANAITIENĖ, Norvilė SUČYLAITĖ / Organizatorių nuotr.

Patyčios − tai tyčiniai, pasikartojantys veiksmai, kuriuos, siekdamas įžeisti, įskaudinti kitą žmogų, sukelia psichologinę ar fizinę jėgos persvarą turintis asmuo. Jos tyko visur.

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kaip ir kasmet pakvietė minėti Veiksmo savaitę be patyčių. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro bendruomenė palaiko idėją – bendrauti be patyčių, stabdyti patyčias ir užkirsti kelią neigiamiems patyčių padariniams.

Centre vyko daug veiklų, kuriose mokiniai mokėsi aiškiai išsakyti ir parodyti savo nepasitenkinimą patyčioms ar tai vyktų mokykloje, namuose, socialiniuose tinkluose, viešose erdvėse.

BIC

Bandytą atsakyti į klausimą „ Ką mes kiekvienas galime padaryti, kad patyčios liautųsi?“ Veiklų metu didžiausią dėmesį skyrėme draugystei. Centre veikė draugų paštas, kurio pagalba mokiniai galėjo siųsti laiškus draugams. Taip pat kartu su mokiniais kūrėme draugystės receptą, minčių pasisemdami iš animacinio filmuko peržiūros „Didžiausias draugas“ ir sukurdami savo draugystės receptą.

Norint atkreipti mokinių dėmesį į patyčių problematiką, centro mokiniai dalyvavo diskusijoje su Panevėžio „Minties“ gimnazistėmis ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniais. Vietą renginiui pasirinkome Atviras jaunimo erdves bibliotekoje neatsitiktinai. Manome, kad būtent čia yra tinkama erdvė rinktis jaunimui bendrauti, leisti turiningai laisvalaikį, aptarti iškilusius sunkumus bei  spręsti problemas.

Diskusijos metu dalyviai analizavo patyčių paplitimą ir daroma žalą. Taip pat mokiniai dalijosi patirtimi, kaip kovoti su patyčiomis ir padėti tiems, kurie sulaukia patyčių.  Diskusiją vainikavo kūrybinė veikla , kurią vedė fotografas Virginijus Benašas. Mokiniai kūrė mandalą iš grandinių ir veržlių. Mandala simbolizuoja dvasinę ir psichologinę darną, kurios siekiame kiekvienas.

Mokyklų tarpinstitucinis bendradarbiavimas duoda daug pozityvių ir sėkmingų įdėjų kovojant su tokia aktualia problema kaip patyčios.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.