Panevėžio sporto klubuose pažeidimų mažėja

Panevėžio sporto klubuose pažeidimų mažėja

JP / Pixabay.com nuotr.

Rudenį vis daugiau aktyvią fizinę veiklą mėgstančių žmonių renkasi sporto klubus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento specialistai primena, kad sporto klubo paslaugas teikiantys darbuotojai turi būti atsakingi ir laikytis Lietuvos higienos normos nustatytų reikalavimų.

Praėjusiais metais Panevėžio departamento specialistai Panevėžio mieste ir rajone atliko 5 periodines (pagal planą) valstybines visuomenės sveikatos saugos kontroles sporto klubo paslaugas teikiančiuose objektuose, šiais metais – 4. Kituose Panevėžio apskrities rajonuose sporto klubų periodinė kontrolė 2015-2016 metais nebuvo numatyta.

Pažeidimų mažėja

BIC

Panevėžio departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad pastaraisiais metais (2015-2016 m.) Sporto klubuose pažeidimų sumažėjo. 2015 metais 60 proc. (3 sporto klubai), o 2016 metais 50 proc. (2 sporto klubai) patikrintų sporto klubų buvo nustatyti pažeidimai ir taikytos administracinio poveikio priemonės.

Nešvarios patalpos ir įrenginiai

Šiais metais atlikus sporto klubų kontrolę nustatyta, kad dviejuose sporto klubuose patalpos ir įranga buvo nešvarios, viename – patalpoms reikalingas remontas ir nebuvo užtikrinta legioneliozės profilaktika – karšto geriamojo vandens čiaupe temperatūra nustatyta žemesnė kaip 50 °C.

Tikrinti sporto klubai per nustatytą terminą pažeidimus pašalino, viename Sporto klube dar bus atliekama grįžtamoji kontrolė, siekiant įvertinti, ar nustatyti pažeidimai pašalinti.

Sporto salės turi būti valomos

Netvarkinguose ir nevalomuose dušuose, persirengimo kambariuose ar per nešvarius sporto įrenginius galima užsikrėsti niežais, odos ir nagų grybeliu, o dėl netinkamo sporto klubo įrengimo ar įrenginių priežiūros – patirti įvairių traumų.

Pagal nustatytus reikalavimus, sporto klubo patalpos, įrenginiai, inventorius turi būti švarūs, valomi paslaugų teikėjo nustatyta tvarka, naudojant valymo priemones. Svarbu atkreipti dėmesį, kad sporto klubo patalpose, kuriose vyksta pratybos, turi būti įrangos, įrenginių, inventoriaus valymui skirtų priemonių, kuriomis galėtų naudotis ir sporto klubo paslaugų vartotojai. sporto klubo patalpų, kuriose vyksta pratybos (užsiėmimai), grindys turi būti lygios, tinkamos valyti drėgnu būdu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.