18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Panevėžio socialdemokratai žengia tvirtą žingsnį – palieka valdančiąją daugumą (atnaujinta, papildyta Panevėžio mero komentaru)

Panevėžio socialdemokratai nutarė palikti valdančiąją daugumą.
Panevėžio socialdemokratai nutarė palikti valdančiąją daugumą.
Panevėžio socialdemokratai nutarė palikti valdančiąją daugumą.

Šiandien vykstančiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje kilo sumaištis. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Donatas Degenis miesto tarybą informavo apie LDSP Panevėžio miesto skyriaus sprendimą pasitraukti iš valdančiosios koalicijos.

Miesto „socdemų“ lyderis Tarybos nariams perskaitė pranešimą, kuriame teigiama, jog Panevėžio miesto socialdemokratai pasitraukia iš valdančiosios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos  „Koalicijos Panevėžiui“.

Skaitydamas pareiškimą, D. Degenis teigė, jog valdančioji „Koalicija Panevėžiui“ neatstovauja ir neleidžia atstovauti Lietuvos socialdemokratų  frakcijos nariams Panevėžio miesto žmonių ir bendruomenių  interesų. Koalicijos partneriai nesilaiko skaidrumo organizuojant ir vykdant finansines, ūkines ar ekonomines veiklas.

D. Degenis pabrėžė, jog koalicijos partneriai neteikia socialdemokratų frakcijos nariams informacijos apie Panevėžio miesto reikalus.

„Iki šiol neparengta koalicijos bendro veikimo programa. Nesitariama su socialdemokratų frakcijos nariais dėl politinių veiksmų, koalicijos vardu skelbiamų pareiškimų. Nesitariama su socialdemokratų frakcijos nariais dėl  esminių administracijos struktūros ir veiklos pertvarkymų. Yra ignoruojami socialdemokratų frakcijos narių teikiami siūlymai“, – politikams teigė Panevėžio socialdemokratų lyderis.

Koalicija pasmerkta žlugimui

„Ši situacija ir sprendimas nenukrito iš dangaus ir nebuvo netikėtas ėjimas. Šią situaciją bandėme spręsti. Ne kartą viešai kreipėmės į valdančiąją daugumą su pastabomis bei prašymais laikytis koalicijos sutarties. Nei kartą socialdemokratai nebuvo išklausyti, todėl, nematome kitos išeities kaip dėti tvirtą žingsnį ir bėgti iš skęstančio laivo. Tokiu politiniu pagrindu ir valdymu paremta koalicija – pasmerkta ankstesniam ar vėlesniam žlugimui“, – naujienų portalui JP teigė LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas D.Degenis.

Sprendimas buvo svarstomas ilgą laiką

janina-gaidziunaite-11-07-18
J. Gaidžiūnaitė sakė, jog apmaudu, kad koalicijoje socialdemokratų siūlomi projektai buvo nuolatos atmetami, jiems buvo nepritariama iš principo.

„Pasirašydami daugumos koalicijos sutartį tikėjomės ir buvome su oponentais sutarę įgyvendinti Lietuvos socialdemokratų partijos programines idėjas, rinkėjams pažadėtus projektus. Apmaudu, kad koalicijoje socialdemokratų siūlomi projektai buvo nuolatos atmetami, jiems buvo nepritariama iš principo. Vien kalbant apie Panevėžio miesto savivaldybės administracijos reorganizavimą buvo siūlomi pragmatiški patarimai, kurių buvo neišklausyta, buvo neatsižvelgta į juos. Sprendimas palikti valdančiąją daugumą buvo svarstomas ilgą laiką, bet nematydami koalicijos partnerių teigiamo požiūrio į socialdemokratų siūlymus, teikiamus projektus, priėmėme sprendimą nutraukti daugumos koalicijos sutartį“, – JP sakė Panevėžio socialdemokratų frakcijos pirmininkė J. Gaidžiūnaitė.

Socialdemokratai delegavo 2 partiečius į postus savivaldybėje

„Koaliciją Panevėžiui“ sudaro Darbo partijos frakcija, Jungtinė komiteto „Mums svarbu“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, Nepartinių konservatorių ir krikščionių frakcija, Frakcija „KARTU“ ir iš koalicijos pasitraukti nusprendusi Socialdemokratų frakcija.

Socialdemokratai, pagal koalicijos sutartį, delegavę Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Ramūną Vyžintą ir Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos sekretorę Ingridą Mazaliauskienę.

Pasitraukus iš valdančiosios koalicijos socialdemokratams, darbo vietos gali netekti ir R. Vyžintas, ir I. Mazaliauskienė.

mazaliauskiene
I. Mazaliauskienės likimą turėtų spręsti Panevėžio miesto meras.

„Šiuo atveju sprendimas dėl politinio pasitikėjimo darbuotojų yra Savivaldybės mero prerogatyva. Dirbu Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate, esu politinio pasitikėjimo tarnautoja, kurią delegavo Socialdemokratų partija. Natūralu, kad mano atžvilgiu sprendimą priims Savivaldybės meras“, – teigė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretorė Ingrida Mazaliauskienė.

Su Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju R. Vyžintu JP susiekti nepavyko. Valdininkas šiuo metu atostogauja.

Dėsningas D. Degenio žingsnis

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas naujienų portalui JP teigė, jog tokį socialdemokratų žingsnį vertina kaip dėsningą sprendimą D. Degenio veikloje. „Socialdemokratų pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos vertinu kaip dėsningą sprendimą politiko Donato Degenio veikloje. Partija visada bandė padaryti šį ėjimą. Frakcija visada nepalaikė daugumos nuomonę“, – teigė meras R. Račkauskas.

Naujienų portalui JP pasidomėjus, kas užims socialdemokratų vietą valdančiojoje koalicijoje, meras skubotų išvadų nepanoro daryti ir teigė, kad šis klausimas privalo būti apsvarstytas.

Apie I. Mazaliauskienės ir R. Vyžinto likimą, Panevėžio meras kalbėti nepanoro. Tepasakė, jog sprendimas bus priimtas kitą savaitę.

Į Panevėžio miesto tarybą yra išrinkti 4 socialdemokratai: D. Degenis, Janina Gaidžiūnaitė, Rimantas Sankauskas ir Povilas Vadopolas.

Valdančiąją Panevėžio miesto koaliciją šiuo metu sudaro 23 Tarybos nariai.


7 komentarai

Juozas 2016-09-29 10:23 at 10:23

Pagaliau socdemai susiprato.

Atsakyti
petras 2016-09-29 13:29 at 13:29

Pagaliau… pasirodo turi Donatas stuburą, su kuo ir sveikinu

Atsakyti
Panevezietis 2016-09-29 14:54 at 14:54

Koks stuburas….na va ir pasireiske asmenines garbes ir postu troskimas…ka jie gali dirbti miesto labui ,jei visada pries…pirma tvarka savo partijoje isiveskite ir laimekite kazka daugiau nei 4 vietas
Priprato prie partijos lovio buti…

Atsakyti
Kitas panevėžietis 2016-09-29 15:08 at 15:08

Kas tas Degenis? Žinau tik tiek, kad socdemai yra demokratijos sergėtojų retorika besidangstantys savanaudžiai. Dauguma jų nė nepajuto kaip iš komunistų tapo socdemais.

Atsakyti
Socdemas 2016-09-29 15:16 at 15:16

Nei juoktis, nei verkti. Vos metus pabuvęs skyriaus pirmininku šitas “berniukas” sugebėjo visą Panevėžio skyrių paversti savo asmeninių ambicijų tenkinimo aparatu. Labai sparčiai nuo socialdemokratijos ritamės link visiškai priešingų idėjų… .

Atsakyti
Rimas 2016-09-29 15:44 at 15:44

pagaliau. laikas sugriauti ta medine “daugumos” troba

Atsakyti
Rinkėjas 2016-09-29 21:21 at 21:21

D.Degeniui labiausiai rūpi jis pats, miestas ir partija – trečiaeilis rūpestis

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Blinkevičiūtė ir toliau nemato bendro darbo su konservatoriais: negalime taip elgtis

confident-noyce

Panevėžio socialdemokratai dėlioja seimo rinkimų sąrašus: galutinis reitingavimas vyks birželio viduryje

confident-noyce

STEBĖKITE GYVAI: Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau