Panevėžio slaugos ligoninė ruošiasi galimiems koronaviruso susirgimams

Panevėžio slaugos ligoninė ruošiasi galimiems koronaviruso susirgimams

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS, BNS nuotr.

 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pateikė nurodymus šalies slaugos ligoninėms išrašyti dalį slaugomųjų ir priimti kitus pacientus po ūmių susirgimų ir chirurginių operacijų ir taip ruoštis galimam masinio sirgimo koronavirusu scenarijui. Tam ruošiasi ir Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

BIC

Ruošiasi sudėtingam scenarijui

„Visi šitie pasikeitimai yra pasirengimas situacijai, kuomet pacientų srautas augs. Turbūt sutiktumėte, kad jei ateis diena X, kada tas skaičius pradės augti labai intensyviai, tada ne laikas bus gydymo įstaigoms ruoštis, nebus laikas išrašinėti pacientus. Jų į gatvę tikrai niekas negalės išmetinėti“, – sakė ministras A. Veryga.

Anot jo, įstaigos ruošiasi „tam sudėtingam scenarijui“, kai praėjus intensyviau plisti užkratui, atsiradus daugiau sergančių pacientų, būtų galima efektyviai suteikti pagalbą“ ir pebrėžė:

„Supraskime, dėl ko tai yra daroma, būkime pilietiški ir solidarūs. Supraskime, kad tikrai daug kam dabar kils sunkumų. Bet, deja, situacija yra tokia, kai reikia priiminėti neįprastus sprendimus, kurie įprastomis sąlygomis atrodytų ir nelogiški, ir nelabai reikalingi.“

A. Veryga.

Išleidžia pacientus į namus

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė aiškino, kad jos vadovaujama ligoninė ruošiasi ir pamažu išrašo iš ligoninės tuos pacientus, kuriems jau baigėsi privalomas 120 dienų slaugymas arba išleidžia į namus, kurie pajėgūs būti namuose.

„Nuo šiol į slaugos ligoninę priimsime tik ligonius iš Respublikinės Panevėžio ligoninės, kurie yra po chirurginių operacijų arba jiems privaloma reabilitacija. Jau dabar į namus per dieną išleidžiame po vieną arba po du pacientus“, – sakė V. Grigienė.

V. Grigienė.

Sulaukia piktų skambučių

Medicinos įstaigos vadovė neslepia sulaukianti ir  pasipiktinusių skambučių.

„Anksčiau skambino, kad uždraudėme lankyti ligonius. Dabar pyksta, kad išrašome stipresnius pacientus ir paleidžiame į namus. Tačiau reikia būti supratingiems, kad slaugos ligoninės darbo specifika keičiasi sudėtingu laikotarpiu“, – kvietė panevėžiečius būti supratingais medicinos įstaigos vadovė V. Grigienė ir sakė, kad slaugos ligoninė karantino laikotarpiu pamažu tampa aktyvaus gydymo įstaiga.

Įrengs karantino skyrių

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė informavo, kad ligoninėje slaugomas 241 pacientas.

„Planuojame per šią savaitę pirmajame ligoninės aukšte įrengti per 20 vietų karantinui. Tai padaryti paprasta“, – teigė V. Grigienė.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 274 susirgimai koronaviruso infekcija, ištirtas 3471 žmogus. Mirė keturi žmonės, trys – Ukmergėje, vienas – Panevėžyje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.