Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“: čia idėjos virsta realybe, auga laisvos ir kūrybiškos asmenybės

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoM studio photography stories, Er. Bo Photography
Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“: čia idėjos virsta realybe, auga laisvos ir kūrybiškos asmenybės.

Dvyliktus metus gyvuojanti Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“ ir toliau sėkmingais žingsniais kopia į aukštumas. „ARTIST.É“ laimėjo tarptautinį šokių konkursą, neseniai prie vadovių kolektyvo prisijungė pastiprinimas, be to, kūrybiškumu išsiskiriančios vadovės surengė Kalėdinį šou teatre „Menas“.

Be visa to, apie šokių studijų vidinius sunkumus, iššūkius ir apskritai ugdymą, jos kalba socialiniuose tinkluose ir vaikus ugdo ne tik kaip šokėjus, bet ir asmenybes.

Drauge užaugo

Vienas iš pavyzdžių – aštuonerius metus studijoje šokanti, o dabar ir mažiausias šokėjas auginanti Danielė. Ji, kaip vadovė, kelią pradėjo šį rudenį ir dirba su mažiausiais studijos nariais – penkiametėmis šokėjomis.

„Šokis mane visada traukė. Šokdama šioje studijoje įgijau daug patirties. Vaikystėje buvau uždara, bijodavau pasakyti savo nuomonę, bet čia išmokau pasitikėti savimi, tapau stipresnė, išsinešiau drąsą ir daug žinių. Šie dalykai dabar padeda vedant užsiėmus mažiesiems vaikams. Perduodu jiems tai, ką pati išmokau – meilę, rūpestį ir žinias, o pati iš jų mokausi kantrybės“, – sako vadovė Danielė.

Šokių studijoje drauge dirba ir čia užaugusi Austėja. Vadovė jau šešerius metus vadovauja įvairaus amžiaus šou ir šiuolaikinio šokio grupėms.

„ARTIST.É“ studijos įkūrėja, šokių vadovė Agnė, džiaugiasi savo mokinių užsidegimu ir noru likti studijoje.

„Per dvylika metų pas mus užaugo keturios sėkmingos vadovės. Austėja ir Danielė liko čia, kitos dvi – dirba kituose miestuose ir mane tai labai džiugina. Yra nepaprastai sunku išlaikyti šokėjas, jas motyvuoti, įveikti visas krizes. Bet yra tie vienetai vaikų, kurie užauga tavo akyse. Ir tik patys ištvermingiausi šokėjai, užaugę tęsia savo veiklą studijoje, kurioje jie užaugo ar pasirenka profesionalaus šokėjo kelią. Dabar kartu augame ir kaip vadovės, drauge tobulėjame su savo vaikais. Siekiame pačių aukščiausių tikslų, o juos sėkmingai įgyvendinti pavyksta būtent dėl to, kad gerai vieną kitą pažįstame, žinome stipriąsias ir silpnąsias savybes“, – kalbėjo šokių studijos įkūrėja Agnė.

Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“: čia idėjos virsta realybe, auga laisvos ir kūrybiškos asmenybės.

Iškovojo GRAND PRIX – Didįjį prizą

Na, o darbai kalba patys už save. Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“ nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose. Kėdainių arenoje vykusiame tarptautiniame šokių konkurse „SHoCK 2022“, kur varžėsi gatvės, show, pop, klasikinio šokio ir dar daug kitų stilių šokėjų, panevėžietės iškovojo Didįjį prizą. Konkurse dalyvavo apie 200 įvairių šokėjų grupių.

„Šis konkursas labai stiprus ir vienas iš didžiausių metų renginių. Tarptautinės komisijos pripažinimas iš dalies buvo netikėtas, bet ir džiuginantis. Tai tarsi įvertinimas – ilgų metų darbo, įdėtų pastangų. Ir tai – patvirtinimas, kad einame teisingu keliu“, – sako vadovė Agnė.

Pasak vadovės, studija stengiasi dalyvauti aukšto lygio konkursuose ne dėl prizinių vietų, bet taip siekiama plėsti akiratį, šokėjoms parodyti į ką vertėtų lygiuotis. Apie tai ir ne tik, vadovės viešai kalba ir socialiniuose tinkluose.

Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“: čia idėjos virsta realybe, auga laisvos ir kūrybiškos asmenybės.

Edukuoja ne tik vaikus

„Savo socialinių tinklų paskyrose kalbame apie tai, kaip prasideda šokėjos kelias, kiek pastangų reikia įdėti, kad pasirodyti didžiojoje scenoje ir kad nėra svarbiausia laimėti. Pasisakome ir kitomis temomis: apie tai, kaip šokis išlaisvina, kuo gyvena mūsų studija, kalbame apie santykį su vaikais ir tėvais. Perteikiame žinias, savo patirtį, mintis, rengiame turinį aktualų šokėjams, jų tėvams ir vadovams“, – pasakojo už socialinius tinklus atsakinga šokių vadovė Austėja.

Panevėžio šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“: čia idėjos virsta realybe, auga laisvos ir kūrybiškos asmenybės.

Renginys bendruomenei

Siekiant išlaikyti kuo glaudesnį ryšį su tėveliais, kad jie žinotų kuo gyvena jų vaikai, ką jie veikia, kaip jie yra ugdomi, studijos „ARTIST.É“ vadovės priėmė dar vieną iššūkį. Pirmą kartą organizavo Kalėdinį renginį, kuriame susirinko visa šokių studijos bendruomenė. Šventinis koncertas vyko studijai artimoje aplinkoje – teatre „Menas“.

„Norėjome pabūti drauge, tėveliams parodyti, kuo jų vaikai gali tapti užaugę. Vienas iš tikslų buvo supažindinti pačias mažiausias mūsų šokėjas su scena. Siekėm atskleisti vaikų kūrybinius gebėjimus, todėl vyresnės mergaitės pačios kūrė savo pasirodymus. Norėjome, kad visi išsineštų gerą emociją ir, manau, mums pavyko.  Viliamės, kad šis renginys taps mūsų tradicija. Žinoma, nenorim vien tik juo apsiriboti, turime daug kitų minčių ir idėjų, –  kalbėjo vadovė Agnė.

Anot šokio mokytojų, jei ne tėvelių ir rėmėjų pagalba, vargu, ar būtų toks renginys įvykęs. Šiuolaikinių šokių studija „ARTIST.É“ dėkoja įmonėms: „Selrema“, „Ankamega“, „Aukštaitijos vandenys“, Panevėžio statybos trestas, „Baldų tvirtovė”, „Pieno žvaigždės“, „SUN365 Juice&Smoothies“, „TIK PIZZA“ bei visiems prie renginio prisidėjusiems šokėjų tėvams.

Nauji metai mums atneša net 365 naujas galimybes, todėl visiems linkime kasdien iš naujo KURTI, ATRASTI ir PATIRTI.


1 komentarai

Vika 2023-01-20 13:05 at 13:05

Ar eitumėte mokyti šokio ritmų vaikų poilsio stovyklose. Vaikai iki pietų mokytusi kalbų, po pietų šokių ?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio sporto ir sveikatingumo klube „Impuls“ – Solo Latino šokių pamokos

confident-noyce

Kauno muziejuje įrengta nauja interaktyvi tradicinių šokių ir kapelos erdvė

confident-noyce

Pasaulio sportinių šokių čempionate – bronza panevėžiečiams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau