Panevėžio senjorams atsiveria savanorystės galimybės

Panevėžio senjorams atsiveria savanorystės galimybės

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šv. Juozapo globos namai įgyvendins ES finansuojamą projektą, kuriuo bus siekiama į savanoriškas veiklas įtraukti vyresnius kaip 54 metų panevėžiečius. Projekto partnerė – Panevėžio miesto savivaldybė.

Savanoryste planuojama sudominti 130 miesto ir rajono gyventojų. Jų rankų ir patirties lauks Šv. Juozapo globos namai, „Betliejaus“ labdaros valgyklėlė. Projekto dalyviams bus organizuojami bazinių medicinos žinių, bendrųjų gebėjimų mokymai, teikiamos individualios konsultacijos. Veiksmingo darbo įstaigoje, bendradarbiavimo su savanoriais mokymai bus rengiami Šv. Juozapo globos namų personalui.

Projektui „Panevėžio senjorų senėjimo proceso pasekmių mažinimas, įtraukiant juos į savanoriškas veiklas“ įgyvendinti skirta beveik 91,5 tūkst. Eur ES investicijų. Projektas truks 2 metus.

BIC

Tyrimai rodo: Lietuvos ekonomikoje ir visuomenėje vyrauja nuomonė, kad „54+“ yra nebeproduktyvus amžius. Tačiau daugelis šių žmonių puikiai išsilavinę, motyvuoti ir geros sveikatos. Tam, kad vyresni kaip 54 metų panevėžiečiai nesijaustų nereikalingi, dalyvautų mokymuose, dalintųsi patirtimi bei gilintų žinias iki išėjimo į pensiją, jie ir bus kviečiami dalyvauti projekte. Viešą kvietimą Šv. Juozapo globos namai ketina paskelbti gegužės pabaigoje.

Lietuvos darbo biržos balandžio 1 d. duomenimis, šalyje buvo registruota 41,3 tūkst. darbo neturinčių vyresnių kaip 55 m. ikipensinio amžiaus gyventojų. Iš jų 1127 – panevėžiečiai.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.