8.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Panevėžio rajono seniūnai važinėja ne pirmos jaunystės automobiliais

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis važinėja su nenauju „Peuqeot“ markės automobiliu.

Panevėžio rajono seniūnijų seniūnai negali džiūgauti kaip jų kolegos Kėdainių rajone – pastariesiems savivaldybė išnuomojo naujitelaičius „Škoda Kamiq“ automobilius.

Panevėžio seniūnijų automobilių parke mašinų įvairovė, o kai kurie seniūnai važinėja 18 metų senumo mašinomis. Iš viso dvylikai seniūnijų skirti 25 automobiliai.

Pirko ne naujus

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis važinėja su „Peuqeot“ automobiliu.

„Prieš trejus metus pradėjome automobilių parką atnaujinti. Todėl beveik visi Panevėžio rajono seniūnai važinėja naujesniais automobiliais. Pirkome ne naujas transporto priemones. Rajono savivaldybė automobiliams įsigyti skyrė pinigų sumas ir buvo nurodytos tam tikros pirkimo sąlygos – mašina neturi būti senesnė nei penkerių metai“, – aiškino A. Viržaitis.

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis važinėja su nenauju „Peuqeot“ markės automobiliu.

Didžiausios išlaidos – degalams

Pasak Velžio seniūno, seniūnijos specialistai važinėja pakankamai geros būklės automobiliais.

„Automobilis, tuo metu kai pirkome, kainavo per 10 tūkstančių eurų. Pagrindinės išlaidos skirtos degalams. Žinoma, pasitaiko smulkūs remontai, bet tam išleidžiame ne tiek jau daug pinigų. Tos išlaidos per mėnesį sudaro apie 150 eurų, kai važiuoju kaip reikiant. Grubiai kalbant, per mėnesį nuvažiuojame per tūkstantį kilometrų“, – suskaičiavo išlaidas A. Viržaitis.

Pritaikyti kaimo keliams

Velžio seniūnijai skirtas dar vienas automobilis „Opel Vivaro“.

„Šis automobilis skirtas socialiniams darbuotojams vežioti. Dar juo važinėja darbininkai, vežiojami darbo įrankiai žolei, medžiams pjauti. Krovinys priklauso, kokie darbai atliekami seniūnijos teritorijoje. Dar prie „Opel Vivaro“  nupirkta priekaba. Turimais automobiliais nesiskundžiame. Jie pakankamai nauji, patogūs. Jų pravažumas šiek tiek didesnis, nes juk po kaimus tenka ir žiemą važinėti“, – pasakojo Velžio seniūnas A. Viržaitis.

Miežiškių seniūnijos seniūno Remigijaus Budreikos automobilis „Nissan X-Trail“ – ne pirmos jaunystės.

Ir vienas, ir kitas – pagyvenę

Miežiškių seniūnijos seniūno Remigijaus Budreikos automobilis „Nissan X-Trail“ – ne pirmos jaunystės.

„Kaip automobiliai buvo pirkti, pasakyti negaliu – tuo metu nedirbau. „Nissan X-Trail“ jau toks pagyvenęs – 2003 metų laidos. Kitas automobilis „Opel Vivaro“ irgi ne ką geresnis, turi metų. Tačiau abu automobiliai techniškai tvarkingi ir jais važiuoti galima“, – teigė seniūnas.

Pasak jo, automobilis „Opel Vivaro“ skirtas vežioti socialinius darbuotojus, darbininkus.

„Lėšos automobiliams skirtos kurui, remontui. Buvo subyrėjęs „Opel Vivaro“ variklis, tai turėjome išleisti nemažai pinigų. Šie metai geresni, automobilių nereikėjo remontuoti. Daugiausia pinigų išleidžiame degalams. Juk automobiliais važinėjame – nestovi jie garaže. „Nissan X-Trail“ degalams per mėnesį išleidžiu per 150 eurų. Kartais būna netgi 20 eurų daugiau. Priklauso, kur važiuoju, kokiais reikalais“, – aiškino R. Budreika ir teigė, kad lėšas automobiliams išlaikyti pagal metinį planą skiria Rajono savivaldybė.

Remontuoti neapsimoka

Miežiškių seniūnas sakė, kad seniūnijos keliai pakenčiami ir pravažiuojami.

„Skambučių, kad skųstųsi keliais, nesulaukiu. Beje, prieš kelias savaites keliai buvo greideriuoti. Rudeniop vėl pakartosime greideriavimą, nes po javapjūtės keliai bus išvažinėti. Tam skirtų lėšų turime“, – kalbėjo seniūnas R. Budreika ir užsiminė, kad kalbėjo su Savivaldybės administracija dėl naujo automobilio.

„Baigsis techninis terminas, kalbėsimės apie kito automobilio pirkimą. Remontuoti „Nissan X-Trail“ neapsimoka, remontas labai brangiai atsieina ir viršija paties automobilio buvusią kainą“, – svarstė R. Budreika.

Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis važinėja „VW Tiguan“ automobiliu ir dar seniūnijai skirta „VW Caddy“ markės mašina.

Automobiliai apynaujai

Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis važinėja „VW Tiguan“ automobiliu ir dar seniūnijai skirta „VW Caddy“ markės mašina.

„Panevėžio seniūnijų seniūnai važinėja palyginti normaliais automobiliais. Jie ne nauji, bet apynaujai. Važinėju ekonomišku ir taupiu automobiliu. Jis yra 6–7 metų senumo, bet jo maža rida. Pravažiuota 107 tūkstančiai kilometrų. Šis automobilis pritaikytas seniūnijos veiklai. Nebijo prastų kelių. Esu patenkintas automobiliu“, – teigė E. Toliušis ir sakė, kad šimtui kilometrų nuvažiuoti reikia 5 litrų dyzelio.

Važinėja ne tik seniūnas

Pasak Smilgių seniūno, kitoms reikmėms seniūnija turi kitą automobilį.

„Tai – VW Caddy“ markės automobilis. Jis yra šiek tiek senesnis nei „VW Tiguan“ ir daugiau pravažiavęs. Šiam automobiliui reikia daugiau dėmesio – remontuoti dažniau reikia. Manau, kad šią transporto priemonę gal ir vertėtų keisti. Tačiau automobilis yra paaukštintas ir įsideda trečia eilė sėdynių. Juo su vairuotoju gali važiuoti 7 žmonės“, – pristatė kitą automobilį E. Toliušis ir pajuokavo, kad „VW Tiguan“ automobiliu važinėja ne tik jis.

„Nesu uzurpatorius, kad važiuočiau tik pats. Juo važiuoja ir kiti seniūnijos darbuotojai, kai reikia. Juo naudojasi socialiniai darbuotojai, darbininkai vežami, jei reikia, tenka ir šeimas vežti. Tikrai tuo automobiliu ne aš vienas važinėju“, – nuoširdžiai kalbėjo Smilgių seniūnas ir prisiminė, kad praėjusią savaitę „VW Tiguan“ pora dienų buvo remonte, tai pakako ir vieno automobilio.

Panevėžio rajono seniūnijos naujų automobilių neturi

 

Panevėžio rajono seniūnijoms skirti 25 tarnybiniai automobiliai. Kaip pačios transporto priemonės įvairios, taip ir jų amžius skirtingas. Beveik kiekvienai seniūnijai skirta po du automobilius. Tik Karsakiškio seniūnija turi savo žinioje tris automobilius. Su Panevėžio rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėja Jolita Lukoševičiene kalbamės apie seniūnijų automobilių būklę, galimybę pirkti naujas transporto priemones, išlaidas.

J. Lukoševičienė.

„Seniūnijų automobiliai priskirti Ūkio skyriaus priežiūrai. Šios transporto priemonės – įvairaus amžiaus ir naujų automobilių nėra nė vieno. Artimoje ateityje neplanuojame pirkti ar išnuomoti automobilius. Savaime suprantama, viskas priklauso nuo Rajono savivaldybės administracijos sprendimų, bet šiais metais nėra numatyta užsiimti autoveikla.

 

Kita vertus, automobilių būklė nėra jau tokia bloga. Seniūnijos turi po du automobilius, vienas iš jų priskirtas socialiniams darbuotojams. Seniūnijų mašinoms nustatyta degalų norma. Yra sudaryta komisija, kuri ir atlieka šitą darbą.

 

Be to, turime įsidiegę GPS sistemą ir kontroliuojame jų judėjimą. Sistema rodo viską – ir minimalų, ir maksimalų greitį, apskaičiuojama leistina ir faktinė degalų norma. Metų gale sunaudotas normas analizuojame ir svarstome, ar jas keisti. Juolab kad seniūnijų automobiliai įvairūs ir degalų sunaudoja skirtingai.

 

Todėl ir kriterijų, pagal ką skaičiuojamos degalų sunaudojimo normos, daug: degalų bako dydis, automobilio galia, žiemos ir vasaros degalų norma, degalų tipas – benzinas arba dyzelinas, nuvažiuoti kilometrai ir kiti kriterijai.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono žemdirbių triūsas pagerbtas tradicinėje šventėje „Derlius 2021“

confident-noyce

Anglies pėdsako mažinimas įgavo pagreitį: į klientų parkus išriedės pirmieji elektriniai „Nikola“ sunkvežimiai

confident-noyce

„Jaguar“ į Lietuvą atvežė ypatingą visureigį – 550 AG „F-Pace SVR“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau