5.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024

Panevėžio savivaldybėje vyko elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžio savivaldybėje vyko elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai.

Panevėžio miesto savivaldybėje vyko Panevėžio viešojo transporto naujos elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai. Panevėžiečiams išsamiai paaiškinta, kaip veikia elektroninio bilieto sistema, kokios naujovės atsirado ją įdiegus, atsakyta į visus susirinkusiems aktualius klausimus. Labiausiai žmonės domėjosi, kuo geriau papildyti kortelę – e. bilietais ar e. pinigais, kaip pasitikrinti pinigų likutį kortelėje, kaip nupirkti bilietą bendrakeleiviui.

Mokymus vedė VšĮ „Panevėžio keleivinis transportas“ direktorius Giedrius Šileika. Nauja elektroninio bilieto sistema Panevėžyje pradėjo veikti spalio 1 d.

Primename, kad už kelionę viešuoju transportu galima atsiskaityti e. bilieto kortele, mobiliąja programėle „E. bilietas Panevėžys“ (atsisiųsti galima iš „Google Play“, „App Store“) arba vienkartiniu popieriniu bilietu su QR kodu. E. bilieto kortelę keleiviai gali įsigyti įprastose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, taip pat J. Urbšio g. 3 įsikūrusiame Klientų aptarnavimo centre.

Patogiausias būdas naudotis viešojo transporto paslaugomis yra įsigijus e. bilieto kortelę, ją papildyti e. pinigais, tuomet atsiranda galimybė nupirkti bilietą drauge keliaujančiam bendrakeleiviui. Tą pačią dieną 3 kartus įsigijus vienkartinius e. bilietus iš kortelės e. piniginės, sistema automatiškai perskaičiuos į dienos bilietą – daugiau tą dieną nuskenavus e. bilietą, mokėti už papildomas keliones nebereikės.

Kortelės e. bilietų ir e. pinigų likutį galima sužinoti internetinėje savitarnoje www.e.pktransportas.lt, mobilioje programėlėje arba autobuse, bilietų komposterio ekrane paspaudus „Meniu“ laukelį reikia pasirinkti „Sąskaitos likutis“.

Panevėžio savivaldybėje vyko elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai.

Keleiviai, pagal individualius keliavimo poreikius, gali pasirinkti geriausią jiems tinkančią bilieto rūšį – 1, 7, 30, 180, 365 dienų elektroninius bilietus. Taip pat galima įsigyti ir bilietą drauge keliaujančiam bendrakeleiviui. Pažymėjus savo bilietą komposterio ekrane paspaudus „Meniu“ laukelį reikia pasirinkti „Pirkti draugo bilietą“. Dar kartą prilietus kortelę prie komposterio apačioje esančio kortelių skaitytuvo užsidegs žalia varnelė, pranešanti apie sėkmingą bilieto įsigijimą draugui.

Jeigu jums priklauso transporto lengvata, įsigydami kortelę apie tai informuokite bilietų pardavėją ir ji bus pritaikyta. Lengvata aktyvuojama vieną kartą ir taikoma nuolatos. E. bilieto kortelę papildyti galima jos įsigijimo metu, įprastose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, mobiliojoje programėlėje ar savitarnos svetainėje www.e.pktransportas.lt. Nesinaudojantys šiomis priemonėmis vienkartinius popierinius bilietus su QR kodu gali įsigyti bilietų platinimo vietose arba autobuse pas vairuotoją.

Keleiviams įlipus į autobusą norint pasižymėti bilietą reikia: priliesti e. bilieto kortelę prie komposterio arba nuskaityti programėlėje sugeneruotą bilieto QR kodą, arba nuskaityti vienkartinio popierinio bilieto QR kodą. Tinkamai pažymėjus bilietą komposterio ekrane pasirodys pranešimas su žalia varnele ir pasigirs garsinis signalas. Elektroninį terminuotą arba vienkartinį bilietą būtina pažymėti kiekvieną kartą įlipus į autobusą ar persėdus į kitą. Bilietų žymėjimas yra svarbus viešojo transporto organizavimui, nes remiantis šia statistika planuojami maršrutai, jų tvarkaraščiai, koks autobusas tuo maršrutu važiuos ir kaip dažnai – bilietų žymėjimas tiesiogiai prisideda prie viešojo transporto paslaugų kokybės gerinimo ir pritaikymo keleiviams.

Panevėžio savivaldybėje vyko elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai.

Panevėžio viešajame transporte sumontuoti greitai reaguojantys elektroniniai komposteriai, pritaikyti žmonėms su regos negalia – komposterio ekrane spustelėjus specialų mygtuką bus galima priartinti ekrano vaizdą, keisti jo kontrastą.

Visus bilietus įlipimo metu nepriklausomai nuo jų rūšies privaloma pažymėti skaitytuve. Nuskaitytas vienkartinis popierinis bilietas galioja iki maršruto pabaigos. Jei keleivis pasirinks vienkartinį e. bilietą, jis turės galimybę per 30 min. persėsti į kitą autobusą, jam tereikės perlipus į kitą autobusą dar kartą pažymėti tą patį bilietą ir keliauti iki maršruto pabaigos – šiuo atveju pinigai bus nuskaityti tik už vieną bilietą.

Viešajame transporte bilieto kortelė nuskaitoma šia eilės tvarka: patikrinama, ar aktyvuotas terminuotas bilietas (pvz. 30 dienų), jei tokio nėra, tuomet bus nuskaitomas vienkartinis bilietas, jei tokio nėra – nuskaitoma pinigų suma, atitinkanti vienkartinio bilieto vertę, jei pinigų nėra – užsidegs pranešimas apie negaliojantį e. bilietą.

Jei kontrolės metu keleivis neturės viešojo transporto bilieto, laiku nepažymės bilieto arba turimo bilieto galiojimo laikas bus pasibaigęs, jam bus suteikiama galimybė autobuse įsigyti kontrolės bilietą, kurio kaina – 8 Eur.

Panevėžio savivaldybėje vyko elektroninio bilieto sistemos pristatymas bei mokymai.

Pradinių klasių moksleiviams galima įsigyti „Pradinuko“ e. bilietą už 10 Eur, kuris galios nuo rugpjūčio 28 iki birželio 30 d. „Pradinuko“ bilietą galima įsigyti įprastose viešojo transporto bilietų platinimo vietose, taip pat J. Urbšio g. 3 įsikūrusiame Klientų aptarnavimo centre.

Seno pavyzdžio popierinius bilietus keleiviai gali panaudoti iki 2023 m. spalio 31 d.

Panevėžio keleivinis transportas yra parengęs mokomuosius filmukus, kaip naudotis e. bilietu, juos rasite www.pktransportas.lt


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pradedami savivaldybių parengties pareigūnams skirti mokymai

confident-noyce

„Kursuok“ mokymuose užsiregistravo 2,7 tūkst. žmonių, tarp populiariausių – anglų kalba

confident-noyce

Į mokymus ketinama kviesti parengtojo rezervo karius iki 60 metų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau