Panevėžio savivaldybėje nemokama teisinė pagalba suteikta 1 500 žmonių

Panevėžio savivaldybėje nemokama teisinė pagalba suteikta 1 500 žmonių

JP / JP nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad priimamojo 102 kabinete teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba.

Tai teisinė informacija, konsultacijos ir teisinio pobūdžio dokumentų valstybės ir savivaldybių institucijoms rengimas. Prireikus būsite nukreipti gauti valstybės teikiamą antrinę teisinę pagalbą.

2019 m. Savivaldybėje pirminė teisinė pagalba suteikta 1500 panevėžiečių. Daugiausia konsultuota civilinės teisės ir proceso (paveldėjimo, prievolių, notarų ir antstolių veiklos, civilinio proceso, ikiteisminio ginčių sprendimo, daiktinės teisės ir kt.) klausimais – kreipėsi 647 gyventojų.

BIC

Antroji pagal aktualumą buvo šeimos teisė (santuokos sudarymas ir nutraukimas, gyvenimas atskirai, sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos, šeimos narių tarpusavio išlaikymas, kitos vaikų bei tėvų tarpusavio teisės ir pareigos, tėvystės nustatymas ir pripažinimas, globa ir įvaikinimas). Ja domėjosi 494 panevėžiečiai.

Toliau – baudžiamoji teisė ir procesas (167 interesantai), administracinė teisė ir procesas – nuobaudos, mokestiniai santykiai, valstybinių institucijų apskundimas ir pan. (109), darbo teisė – užmokestis, garantijos, kompensacijos, sutarties pabaiga, darbuotojų sauga ir pan. (26), socialinės apsaugos teisė (28), žemės teisė (11), nuosavybės teisių atkūrimas (4). 14 žmonių padėta kitais teisės klausimais.

Parašyta 520 prašymų gauti antrinę teisinę pagalbą, parengtas 61 dokumentas valstybinėms institucijoms.

Primename: pirminės teisinės pagalbos kviečiame kreiptis mieste gyvenamąją vietą deklaravusius žmones, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų. Atėję pateikite asmens dokumentą. Tel. pasiteirauti 50 13 64.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.