Panevėžio savivaldybėje nemokamą teisinę pagalbą gavo 1 300 žmonių

Panevėžio savivaldybėje nemokamą teisinę pagalbą gavo 1 300 žmonių

JP / DELFI nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad priimamojo 102 kabinete Savivaldybė teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą.

Tai teisinė informacija, konsultacijos ir teisinio pobūdžio dokumentų valstybės ir savivaldybių institucijoms rengimas. Prireikus būsite nukreipti gauti valstybės teikiamą antrinę teisinę pagalbą.

2017 m. Savivaldybėje pirminė teisinė pagalba suteikta 1303 panevėžiečiams. Daugiausia konsultuotasi civilinės teisės ir proceso (paveldėjimo, prievolių, notarų ir antstolių veiklos, civilinio proceso, ikiteisminio ginčių sprendimo, daiktinės teisės ir kt.) klausimais – kreipėsi 555 gyventojai.

BIC

Antroji pagal aktualumą buvo šeimos teisė (santuokos sudarymas ir nutraukimas, gyvenimas atskirai, sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos, šeimos narių tarpusavio išlaikymas, kitos vaikų bei tėvų tarpusavio teisės ir pareigos, tėvystės nustatymas ir pripažinimas, globa ir įvaikinimas). Ja domėjosi 397 panevėžiečiai.

Toliau – baudžiamoji teisė ir procesas (139 interesantai), administracinė teisė ir procesas – nuobaudos, mokestiniai santykiai, valstybinių institucijų apskudimas ir pan. (87), darbo teisė – užmokestis, garantijos, kompensacijos, sutarties pabaiga, darbuotojų sauga ir pan. (51), socialinės apsaugos teisė (32), žemės teisė (9), nuosavybės teisių atkūrimas (8). 25 žmonėms padėta kitais teisės klausimais.

Parašyti 554 prašymai gauti antrinę teisinę pagalbą, parengti 25 dokumentai valstybinėms institucijoms.

Primename: pirminės teisinės pagalbos kviečiame kreiptis mieste gyvenamąją vietą deklaravusius žmones, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų. Atėję pateikite asmens dokumentą. Tel. pasiteirauti 50 13 64.

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.