4 C
Panevėžys
Antradienis, 13 balandžio, 2021

Panevėžio savivaldybė surengė diskusiją dėl „Garso“ kino teatro, bet opozicija nepasirodė

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS
S. Eidrigevičiaus menų centras.

Šią savaitę Panevėžio savivaldybė surengė nuotolinę diskusiją su Panevėžio „City Alumni“ asociacijos, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ atstovais. Diskusija buvo pasiūlyta kaip alternatyva saugiai, nepažeidžiant teisės aktų išsakyti savo nuomonę ir pateikti klausimus dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projekto.

Deja, grupės „Išsaugoti „Garsą“ atstovai diskusijoje nedalyvavo ir pasirinko kitą būdą nuomonei išreikšti – organizuodami su karantino apribojimais nesuderinamą piketą prie kino centro „Garsas“ pastato.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna nuotolinio susitikimo metu priminė, kad Stasio Eidrigevičiaus menų centro idėja bendruomenei buvo pristatyta jau seniai, vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės, kuriose panevėžiečiai buvo kviečiami išreikšti savo nuomonę. Vakar vykęs nuotolinis susirinkimas buvo tik vienas iš daugelio Savivaldybės bei kitų bendruomenės grupių bandymų užmegzti konstruktyvų dialogą.

„Dar 2016 metais buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose kartu su bendruomenės atstovais buvo sukurta menų centro idėja. Dabar svarbu, kad miesto bendruomenė susitartų, koks turėtų būti šiuolaikinis centras, dėl šios priežasties kartu su miesto alumnais kvietėme bendruomenės narius pokalbiui. Juk iš tiesų siekiame bendro tikslo – išsaugoti ir plėtoti nekomercinį kiną, bet tuo pačiu metu miestui padovanoti ir daugiau meno,“ – sako T. Jukna.

T. Jukna.

Prie virtualaus pokalbio prisijungė ir LR Kultūros ministerijos viceministras Vygintas Gasparavičius, kuris pasveikino tokią dialogo kūrimo iniciatyvą.

„Savaime suprantama, kad pandeminė situacija neleidžia įgyvendinti organizuojamų piketų, todėl sveikiname, kad radote laiko ir noro diskusiją perkelti į virtualią erdvę. Jau pakankamai seniai vyksta pokalbiai dėl SEMC projekto ir šiuo metu esame kryžkelėje, kur panevėžiečiai turėtų apsispręsti, koks bus šiuolaikinis menų centras. Tikrai nebeturime galimybės dar kartą atidėlioti apsisprendimo momento, todėl Panevėžiui linkiu protingų, pamatuotų ir apgalvotų sprendimų šiuo klausimu“, – sakė V. Gasparavičius.

Jaunimas laukia naujo menų centro

Panevėžio „City Alumni“ asociacijos koordinatorė Rūta Jančytė pokalbyje išreiškė palaikymą projektui ir sakė nekantriai laukianti, kada jis bus įgyvendintas.

„Mūsų asociacija mato labai didelę menų centro vertę – ten galėtume džiaugtis ne tik nekomerciniu kinu, bet galėtume įtraukti  ir daug platesnes meno rūšis, edukaciją ir įvairias kitas veiklas, todėl abejonių, ar tokio menų centro miestui reikia, nėra. Mes labai laukiame šito projekto ir suprantame, kad turime labai didelį šansą padaryti kai ką nuostabaus Panevėžyje“, – sakė R. Jančytė.

V. Matkevičius.

Projektą palaiko ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Pokalbyje dalyvavęs Rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius teigė, kad verslas palaiko ir džiaugiasi, kad mieste atsiras naujas traukos objektas.

„Mes turėsime šiuolaikišką naują statinį, kuris šalia esantį verslą įpareigos dar labiau vystytis, taip pat turėsime puikiai sutvarkytas Respublikos ir Kranto gatves, tai pagerins paties miesto įvaizdį, todėl verslas tikrai džiaugiasi valdžios sprendimais ir palaiko menų centro idėją“, – sakė V. Matkevičius.

Kviečia išgirsti kitą pilietinę nuomonę

„City Alumni“ asociacijos atstovai supranta, kad pasiekus tokį projekto etapą yra per vėlu kelti klausimus dėl alternatyvios SEMC vietos.

„Ir mūsų asociacijoje yra žmonių, kurie jaučia nostalgiją „Garsui“, tačiau kalbėti apie tai, kad SEMC galėtų būti kitoje vietoje, mes nebegalime, projektas yra tokioje stadijoje, kur jau yra priimti sprendimai. Buvo daug kūrybinių dirbtuvių ir diskusijų su bendruomene, tad manau, žmonės, kurie nepritaria tai idėjai pavėlavo išsakyti savo nuomonę, todėl dabar tai daryti tiesiog yra nesąžininga. Nebegalvokime, kaip galėto būti – galvokime, kaip dabar menų centrą įveiklinti, kad būtų išnaudotos visos erdvės kaip įmanoma maksimaliai ir kurtų pridėtinę vertę Panevėžiui“, – nuomonę išreiškė Panevėžio „City Alumni“ narys Daumantas Simėnas.

D. Simėnas.

Daumantas Simėnas pabrėžia, kad pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ nariai dažnai savo nuomonę pateikia kaip visuomenės poziciją, tačiau, iš tiesų daugelis panevėžiečių palaiko šį projektą.

„Yra daug visuomeninių organizacijų ir asociacijų, kurios palaiko menų centro idėją. Oficialiai palaikymą išreiškė Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio miesto kultūros ir meno taryba, Panevėžio prekybos ir amatų rūmai, Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Lietuvos architektų Panevėžio skyrius bei kiti. Taigi viešumoje skleidžiama neigiama iniciatyvinės grupės nuomonė tikrai nėra vienintelė pilietinė pozicija. Norime, kad mūsų nuomonę apie SEMC kuriamą vertę Panevėžiui taip pat išgirstų“, – sako D. Simėnas.


5 komentarai

Andrius 2021-01-31 11:31 at 11:31

O kam toks aukstas pastatas? Gal tegu buna zemesnis ir platesnis, dabar atrodo tik dydelis sandelys o ne meno centras

Atsakyti
Antanas 2021-01-31 12:33 at 12:33

Pritariu. Tikrai per aukštas, visai nepanašus į meno centrą. Labiau panašus į siloso bokštą ar kitokį ūkinį pastatą …

Atsakyti
WWW 2021-01-31 18:21 at 18:21

O jiems patiems vizualiai tas pastatas normaliai atrodo? Kolumbariumas kažkoks. Kada ir kur, kaip buvo apklausiamas jaunimas ir panevėžiečiai? Nematėme tokios apklausos. Mes prieš tokio baisumo pastatą.

Atsakyti
Tomas 2021-02-03 10:31 at 10:31

Negrazus dizainas. Net kvadratine deze geriau atrodo..

Atsakyti
VYT. 2021-02-04 09:51 at 09:51

BAISIAU NEGALI BUTI,NET OKUPANTA PER 50m. TAIP NEDRYSO darkyti miesto centro,kaip dabartyniai kaimo lygio vad.”architektai”,o jiems pritaria visokie subinlaižiai,pataikūnai ir kiti kaimo jurgiai,neturintis nieko bendro su PANEVĖŽIU

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kaip SEMC ateitį mato Panevėžio bendruomenė

confident-noyce

Susmulkintas buvusio kino centro „Garsas“ nuolaužas išveš į sąvartyną

confident-noyce

Panevėžiečiai pasakė, ką galvoja apie griaunamą kino centrą „Garsas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau