17.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 20 gegužės, 2022

Panevėžio savivaldybė kviečia tėvelius registruoti vaikus į būrelius

AutoriusJPFotoJP

Nors šie metai visiems yra kitokie, Panevėžio miesto savivaldybė, drauge su neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) teikėjais, stengiasi užtikrinti vaikų užimtumą. Karantino metu Panevėžyje veikiantys NVŠ teikėjai vykdo užsiėmimus nuotoliniu būdu, būrelių vadovai vaikus užima kuo įvairesniais būdais – mažieji panevėžiečiai šoka, groja, dainuoja, meistrauja ir stato spektaklius.

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia tėvelius, kurių atžalos dar šiais mokslo metais nepasinaudojo NVŠ krepšeliu, pasirūpinti papildoma jų veikla. Nuo vasario mėnesio tęsiamas moksleivių popamokinės veiklos finansavimas, panaudojant NVŠ krepšelį, „pinigų paskui vaiką“ principu.

Kadangi tikėtina, kad karantinas šalyje dar gali būti pratęstas, vasario mėnesį NVŠ teikėjai registruos tik tuos vaikus, kurie sutiks užsiėmimuose dalyvauti nuotoliniu būdu. Pasirinkti būrelius, užsiėmimus galite iki sausio 27 d. Dėl galimybės dalyvauti veiklose ir gauti NVŠ krepšelį prašome kreiptis į NVŠ teikėjus. Užsiėmimų, veiklų, būrelių sąrašą rasite ČIA.

Pasibaigus karantinui, Savivaldybė stengsis užtikrinti, kad prie NVŠ veiklų galėtų prisijungti ir tie vaikai, kurie užsiėmimuose nuotoliniu būdu dalyvauti nepanoro. 2021 m. I pusmetį NVŠ krepšelis skiriamas vasario–gegužės mėnesiams. Šiomis lėšomis finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa. Teisę gauti NVŠ krepšelį turi mokiniai, besimokantys pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas. Pasirinkus būrelį ar užsiėmimą, būtina pasirašyti sutartį su NVŠ teikėju. Už vasario–gegužės mėnesius užsiėmimų vadovai, teikėjai privalo krepšelio dydžiu mažinti mokestį.

Per mėnesį prioritetinių krypčių programas pasirinkusiam moksleiviui (techninė kūryba, medijos, informacinės technologijos, verslumo ugdymas, gamta ir ekologija) bus kompensuojama 17 Eur, kitas programas – 15 Eur. Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė Savivaldybės biudžetinių įstaigų NVŠ krepšelio finansavimas. NVŠ krepšelio finansavimas bus nutrauktas vaikams, kurie buvo pasirinkę biudžetinės įstaigos programą, finansuojamą ir biudžeto lėšomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ukrainiečių vaikų emocinei sveikatai, lietuvių kalbos mokymui – 50 tūkst. eurų

confident-noyce

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

confident-noyce

Vaikai galės kreiptis į Jungtines Tautas dėl jų teisių ir interesų pažeidimų Lietuvoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau