Panevėžio savivaldybė: jei padaryta žala paukščiams, atsakomybę turės prisiimti rangovas

Panevėžio savivaldybė: jei padaryta žala paukščiams, atsakomybę turės prisiimti rangovas

JP / Edmundo MACKEVIČIAUS, Luko VARANAUSKO nuotr.

Šiandien Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas, l. e. p. administracijos direktorius Tomas Jukna drauge su Aplinkos apsaugos Panevėžio valdybos viršininke Ieva Jakubkaite, Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininku Alfredu Breive apžiūrėjo Laisvės aikštės medžių retinimo darbus.

„Dėl medžių gamtosaugininkai priekaištų neturėjo. Visi apžiūrėję Laisvės aikštę nepamatėme nė vieno iš inkilo iškritusio sparnuočio. Aną savaitę, išduodama leidimą kirsti nesaugius, sergančius, pavojų gyventojams keliančius medžius, Savivaldybė nurodė rangovui iškelti vienintelį čia buvusį inkilą. Rangovas tikina, kad tai ir buvo padaryta. Ar paukščiams padaryta žala, toliau aiškinsis aplinkosaugininkai. Nustačius pažeidimų rangovas turės prisiimti atsakomybę“, – sako V. Jakštas.

BIC

Taip pat aplinkosaugininkai ieškos galimai iškritusius paukščius mačiusių liudininkų, kad galėtų tiksliau išsiaiškinti situaciją.

Savivaldybė rangos sutartį Laisvės aikštei ir prieigoms tvarkyti pasirašė kovo viduryje. Darbų grafikas patvirtintas balandžio mėnesį. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2020 m. gruodžio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laisvės aikštėje kertami medžiai sukėlė panevėžiečių pasipiktinimo bangą

Darbai pradėti nuo Laisvės aikštės – dirbti aplinkinėse gatvėse sutrukdė čia netrukus pradėsimi kloti šilumos, vandens tinklai.

Atnaujinant Laisvės aikštės želdinius remiamasi A. Stulginskio universiteto mokslininkų išvadomis – numatyta pašalinti sergančius, pavojų keliančius medžius, taip pat būtinus ekologinės būklės gerinimui. Aikštėje jų bus pasodinta keliskart daugiau.

Su mokslininkų tyrimu ir rekomendacijomis galima susipažinti čia.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.