Panevėžio savivaldybė išgirdo ligoninės prašymą: išasfaltavo automobilių stovėjimo aikštelę

Panevėžio miesto savivaldybė gerina miesto centrinės dalies patrauklumą, patogumą, saugumą – rekonstruojamoje A. Jakšto gatvėje vyksta intensyvūs darbai.

Bendrovės „Eurovia Lietuva“ darbuotojai ne tik asfaltuoja gatvę, bet ir jau tvarko greta nutiestus dviračių, pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo aikšteles.

Vos nepamiršo

Tačiau atliekant darbus A. Jakšto gatvėje, buvo kone pamiršta duobėta automobilių stovėjimo aikštelė priešais Konsultacijų polikliniką. Ir tik Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybės prašymu, automobilių stovėjimo aikštelė bus sutvarkyta – duobės užlygintos ir išasfaltuotos.

Išgirdo prašymą

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas valdymui ir ekonomikai Mindaugas Čipinys naujienų portalui JP pasakojo, kad jei ne jų prašymai Panevėžio miesto savivaldybei, aikštelė nebūtų išasfaltuota.

„Gerai, kad laiku susigriebėme ir pradėjome prašyti. Labai apsidžiaugėme, kad buvo surastas kompromisas ir aikštelė prajusią savaitę pradėta asfaltuoti. Savivaldybė geranoriškai pažiūrėjo ir, išklausę mūsų prašymus, surado lėšų aikštelei sutvarkyti. Beje, Konsultacinėje poliklinikoje ir Panevėžio ligoninėje per mėnesį apsilanko apie 350 tūkst. žmonių iš viso regiono. Tai maždaug tūkstantis lankytojų per dieną. Būtų labai nesmagu, jei jiems tektų statyti automobilius duobėtoje aikštelėje ir šalia matyti puikiai sutvarkytą gatvę“, – svarstė M. Čipinys ir tęsė:

M. Čipinys.

„Be to, reikia nepamiršti, kad Panevėžio ligoninėje dirba per 2 tūkst. darbuotojų. Dar viena žinia apsidžiaugėme. Savivaldybė planuoja apmokestinti šią sutvarkytą automobilių stovėjimo aikštelę. Tai visai neblogas sprendimas. Bent jau apmokestinus aikštelę, atvykę žmonės į Konsultacinę polikliniką, suras vietos, kur pastatyti automobilį.“

Surado pinigų

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas naujienų portalui patvirtino, kad automobilių aikštelė šalia Konsultacinės poliklinikos – bus išasfaltuota.

„Šiems darbams panaudotos lėšos ne iš projekto A. Jakšto gatvei rekonstruoti. Tam panaudoti miesto biudžeto pinigai. Aikštelei sutvarkyti buvo skirta apie 50 tūkst. eurų. Be to, galvojama apie minėtos aikštelės apmokestinimą. Tačiau tai įvyks negreitai. Reikia pateikti sprendimo projektą miesto Tarybai svarstyti. Politikai turi priimti sprendimą. A. Jakšto gatvėje įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių apmokestinti negalime – gatvės remontui naudojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Tai europinis projektas“, – informavo D. Linkonas.

Dirba spėriai

A. Jakšto gatvėje bendrovės „Eurovia Lietuva“ darbininkai sukasi spėriai ir, jeigu orai ir toliau bus palankus, jau gruodžio antroje pusėje A. Jakšto gatvėje darbai turėtų būti baigti. Pagal sutartį, rangos darbai turi būti priduoti iki 2020 m. sausio 11 dienos.

Lygiagrečiai gatvės remonto darbams vyksta ir kiti suplanuoti darbai. Tvarkomi šaligatviai, dviračių takai ir įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės. Pagal projektą jų turėtų būti įrengta 113, bet gali būti viena kita mažiau, nes norima išsaugoti medžius. Šie darbai turi būti atlikti iki gruodžio 15 dienos.

Atnaujins visą gatvę

Įgyvendinus projektą bus atnaujinta 1,3 km A. Jakšto gatvės atkarpa, nuo Stoties iki Smėlynės gatvių. Bus pakeisti gatvės pagrindai, klojamas naujas asfaltas, atnaujinamas apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takas, lietaus nuotekų tinklai, mažoji architektūra, įrengiamos eismo saugumo priemonės. Numatyta įrengti apie 113 automobilių stovėjimo vietų.

Visai A. Jakšto gatvei sutvarkyti bus panaudota per 1,7 mln. eurų Europos Sąjungos ir miesto biudžeto lėšų. Panevėžio miesto biudžeto kraitis šiame projekte  – apie 400 tūkst. eurų.

Rangos darbus planuojama baigti gruodžio mėnesio viduryje. Juos atlieka bendrovė „Eurovia Lietuva“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vienoje Panevėžio gatvėje bus ribojamas automobilių stovėjimas

confident-noyce

Bus atnaujinamas „Vilties“ progimnazijos priestatas

confident-noyce

Pirmosios šv. Mišios restauruotoje Krekenavos bazilikoje – per Velykas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau