Panevėžio rusų bendruomenė švenčia stačiatikių Kalėdas

Panevėžio rusų bendruomenė švenčia stačiatikių Kalėdas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / That's why we love Panevėžys nuotr.

Stačiatikiai sausio 7-ąją, šį pirmadienį, švenčia Kalėdas. Rytų krikščionių religijos Kristaus gimimą švenčia pagal senąjį Julijaus kalendorių, kuris – dviem savaitėmis vėlesnis už Grigališkąjį.

Šventę tradiciškai mini ir Panevėžio rusų bendruomenė. Vakar – Kūčių dieną – Panevėžio stačiatikių Kristaus prisikėlimo bažnyčioje vyko šv. Mišios. Po jų rusų bendruomenė aplankė centrinę miesto eglę Laisvės aikštėje.

Rusų kultūros centro vadovė Valentina Vatutina naujienų portalui JP teigė, kad stačiatikių Kalėdos mažai kuo skiriasi nuo lietuviškųjų.

BIC

„Sausio 6-oji – Kūčios, o Kalėdų pirmoji diena – šiandien, sausio 7 dieną. Vakar buvo aukojamos šv. Mišios Kristaus prisikėlimo bažnyčioje, o šiandien, Kalėdų dieną, tėvas Fiodoras taip pat aukojo šv. Mišias. Kadangi gyvename Lietuvoje, mūsų papročiai mažai skiriasi nuo lietuviškų. Žinoma, gaila, kad neišlaikėme tikrųjų tradicijų ir per Kalėdas nei su rogėmis nevažinėjame, nei kitokių papročių nesilaikome“, – aiškino kultūros centro vadovė V. Vatutina, bet pasidžiaugė, kad Laisvės aikštėje esanti eglė dar išpuošta ir rusų bendruomenė galėjo ja pasidžiaugti.

Triukšmingesnės stačiatikių Kalėdos bus sostinėje. Vilniaus Katedros aikštėje stačiatikius sveikins Bažnyčios atstovas, vyks teatralizuoti vaidinimai bei koncertas.

Statistika rodo, kad Lietuvoje stačiatikybę išpažįsta maždaug 4 proc. gyventojų, šalyje yra per pusšimtį cerkvių.

Panevėžyje pagal 2011 metų surašymą rusų gyveno – 2,44 proc. (2434 gyventojai), o iš jų stačiatikiai – 1,5 proc.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.