19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Panevėžio Rotary klubas inauguravo 27-ąjį prezidentą

M. Goštautas.
M. Goštautas.

1995 metų pavasarį Panevėžyje įkurtam Rotary klubui paskutinė birželio mėnesio diena svarbi – inauguruotas naujas prezidentas. Inauguracija praėjo be pompastikos – ją koregavo COVID-19.

Inauguruotas – bendrovės „Auresa“ vadovas Marius Goštautas. Jis jau bus 27 klubo prezidentas. Prieš tai metus M. Goštautas buvo 26-ojo prezidento Lino Kakariekos sekretoriumi, o dar – porą metų rūpinosi Rotary klubo iždu.

Naujai inauguruotam Rotary klubo prezidentui talkins sekretorius Panevėžio kredito unija vadovas Kazimieras Antanynas.

Veikla – kolektyvinė

Pasak naujojo Rotary klubo prezidento, veiklos tikrai pakanka.

„Tai kolektyvinė veikla, kuri svarbi kiekvienam klubo nariui. Įvairūs renginiai, labdaringa veikla, naujų narių priėmimas ir kiti klubui reikšmingi darbai. Labai svarbu saugoti Rotary klubo vardą. Todėl ypatingą rūpestį skiriame likimo nuskriaustiems, kurie jaučia nepriteklių, augina neįgalius vaikus. Be to, klubo veiklos prerogatyva – teikti pagalbą jaunuoliams, siekiantiems mokslo žinių“, – aiškino naujas prezidentas M. Goštautas ir teigė, kad praėjusius metus puikiai darbavosi L. Kakarieka.

L. Kakarieka.

Įsimintinas darbas

Baigęs kadenciją 26-asis Panevėžio Rotary klubo prezidentas L. Kakarieka pasakojo, kad veiklos per metus pakako.

„Daug nuveikta darbų. Visus per metus atliktus darbus sudėtinga išvardinti – jų buvo nemažai. Tačiau pats įsimintiniausias – 10 dienų delfinų terapija dviem broliukams su negalia. Šią terapiją suorganizavome kartu su klaipėdiečiais, o po to vaikų motina pasidžiaugė, kad terapija labai pagelbėjo vaikams ir jų elgesys pasikeitė“, – pristatė įsimintiną darbą L. Kakarieka.

[quote_box_center] Rotary klubų veikimo principas

Rotary klubai veikia laikydamiesi tipinių Rotary klubo įstatų, priimtų 1922 metais. Klubas turi turėti pavadinimą, turi būti nustatytos jo teritorijos ribos, nuolatinių susitikimų, narystės, lankomumo, stojamojo ir nario mokesčio mokėjimo taisyklės.

Klubui vadovauja jo valdyba: prezidentas ir kiti pareigūnai. Kaip ir visų tarptautinių bei apygardos pareigūnų, jų įgaliojimai baigiasi kiekvienų metų liepos 1 dieną.

Rotariečių antros pusės buriasi į Vidinio rato (Inner Wheel) klubus.

Jaunimą nuo 18 iki 30 metų jungia Rotaract, o nuo 14 iki 18 metų – Interact klubai.

Šiuo metu Apygardoje veikia 54 Rotary klubai. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio „Rotary“ klubas miestiečiams dovanojo koncertą

confident-noyce

Prasidėjo kalėdinis norvegų turas per Panevėžio rajoną

confident-noyce

Inauguruotas naujasis Panevėžio Rotary klubo prezidentas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau