0.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Panevėžio regiono šiukšlininkams – neeilinis veiklos patikrinimas

Kiek anksčiau kalbintas Panevėžio RATC vadovas G. Ulys naujienų portalui JP stebėjosi, kam reikia atlikti nepriklausomą auditą įmonėje.

Panevėžio regiono darbdaviams susirūpinus Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (RATC) veikla, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (PPAR) įvyko tarybos posėdis. Jame buvo priimtas nutarimas sušaukti neeilinį visuotinį Panevėžio RATC akcininkų susirinkimą dėl nepriklausomo veiklos ir valdymo audito atlikimo įmonėje.  

Panevėžio PPAR tarybos posėdžio protokolas išsiųstas Panevėžio miesto ir rajono, Biržų rajono, Rokiškio rajono, Kupiškio rajono bei Pasvalio rajono savivaldybių taryboms, kurios ir yra RATC akcininkės.

Nepriklausomo audito finansines išlaidas padengti įpareigojamas Panevėžio RATC, o atlikto patikrinimo išvados ir rezultatai pateikiami visiems akcininkams ir Panevėžio PPAR.

Vadovas paaiškino

Panevėžio PPAR tarybos posėdyje dalyvavo ir Panevėžio RATC direktorius Gintautas Ulys. Jis pateikė informaciją apie įmonės veiklą ir susidariusią situacija be paaiškino, kodėl tenka nuo kitų metų vasario 1 dienos didinti sąvartyno vartų mokestį.

Beje, Panevėžio miesto savivaldybės taryba lapkričio 23 dienos posėdyje patvirtino naują – dvinarį – komunalinių atliekų priėmimo regiono sąvartyne (vartų) mokestį. Panevėžio RATC skaičiavimais, Panevėžio miesto savivaldybei mokestis didėja 28 procentais. Tai turės įtakos ir vartotojų tarifams.

Naują mokestį pagal patiriamas sąnaudas sudarys pastovioji ir kintamoji dalys (pastaroji priklausys nuo pristatyto atliekų kiekio).

Veikla kelia susirūpinimą

Panevėžio RATC akcijas valdo šešios Panevėžio regiono savivaldybės – Panevėžio miesto ir rajono, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Rokiškio – darbdaviai ir prašo pagrindinius steigėjus atlikti auditą ir patikrinti įmonės ekonominės veiklos efektyvumą.

Panevėžio regiono darbdaviams susirūpinus Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (RATC) veikla, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (PPAR) įvyko tarybos posėdis. Jame buvo priimtas nutarimas sušaukti neeilinį visuotinį Panevėžio RATC akcininkų susirinkimą dėl nepriklausomo veiklos ir valdymo audito atlikimo įmonėje.

Įmonės veikla ir susidariusia situacija susirūpino Kupiškio darbdavių, Rokiškio verslo klubai, Pasvalio ir Biržų verslininkų asociacijos. Jos ir kreipėsi į Panevėžio PPAR, kad RATC būtų atliktas nepriklausomas veiklos ir valdymo auditas.

Panevėžio regiono darbdavių nuomone, PRATC veikla kelia susirūpinimą, ji vykdoma aplaidžiai, o turimos lėšos naudojamos neefektyviai.

Be to, asocijuotų verslo struktūrų atstovai kreipiasi su prašymais ir į Panevėžio regionų savivaldybių tarybas. Jų prašoma inicijuoti PRATC akcininkų visuotinį susirinkimą, kuriame būtų apsvarstyti klausimai, susiję su įmonės veikla.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba lapkričio 23 dienos posėdyje patvirtino naują – dvinarį – komunalinių atliekų priėmimo regiono sąvartyne (vartų) mokestį. Panevėžio RATC skaičiavimais, Panevėžio miesto savivaldybei mokestis didėja 28 procentais. Tai turės įtakos ir vartotojų tarifams.

Kainos didinamos pagrįstai

Kiek anksčiau kalbintas Panevėžio RATC vadovas G. Ulys naujienų portalui JP stebėjosi, kam reikia atlikti nepriklausomą auditą įmonėje.

„Kasmet įmonėje patys atliekame patikrinimus ir jo rezultatai pateikiami PRATC akcininkams. Be to, neseniai akcininkams buvo pristatyta įmonės veikla ir nauji atliekų tvarkymo įkainiai. Kainos turi didėti nuo kitų metų vasario 1 dienos. Jų didinimas – pagrįstas, nes keičiasi atliekų priėmimo įkainiai, o norint pagerinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą ir padidinti rūšiuojamojo surinkimo pajėgumus Panevėžio regione, tarifai keisis“, – aiškino apie kylančias atliekų tvarkymo kainas G. Ulys.

Reikia laukti rezultatų

Anot jo, sustabdyti nepriklausomo audito negalįs.

„Tik labai neaišku, kas sumokės už atliktą nepriklausomą auditą. Kitas dalykas, negalima teigti, kad nepriklausomas auditas turės įtakos atliekų tvarkymo kainoms. Reikia sulaukti patikrinimo rezultatų. Tuomet viskas ir paaiškės“, – ramiai kalbėjo apie būsimą patikrinimą jo vadovaujamoje įmonėje G. Ulys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šventinis laikotarpis: kaip priduoti susidariusias atliekas tinkamai?

confident-noyce

Panevėžiečius ramina: atliekų išvežimas šventinėmis dienomis vyks įprastu grafiku

confident-noyce

Naudotą plastiko tarą perdirbusį verslą siūloma atleisti nuo taršos mokesčio

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau