-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Panevėžio rajono VVG kviečia teikti paraiškas

Panevėžio rajono vietos veiklos grupė (VVG) gyventojus sukvietė į informacinį renginį, kuriame buvo pristatyta trumpa informacija apie Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategiją bei šiuo metu galiojantys VVG kvietimai teikti paraiškas.

Renginio metu vyko individualios konsultacijos, dalyviai sužinojo apie vietos projektų finansavimo sąlygas, remiamas veiklas, tinkamas finansuoti išlaidas, projektų atrankos kriterijus ir kitą aktualią informaciją.  Susitikime su VVG specialistais dalyvavo Ramygalos, Ėriškių kultūros centrų vadovės, Smilgių, Berčiūnų, Upytės, Šilų, Vadoklių ir Mikėnų bendruomenių atstovai bei kiti.

Bendradarbiavimas duoda vaisių

Panevėžio rajono VVG komunikacijos specialistas Dainius Grižas pažymėjo, kad šiuo metu yra pasirašytos 9 vietos projekto vykdymo sutartys, kurių bendra paramos suma siekia 366 282 eurus.

Pagal priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“ vykdomos keturios sutartys, pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ vykdomos dvi sutartys, o pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ – trys sutartys. Taip pat šiuo metu rengiama ir netrukus bus pasirašyta sutartis  pagal VPS priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“. Bendra paramos suma siekia beveik 200 tūkstančių eurų.

D. Grižas.

Tolesniam NMA vertinimui yra perduotos 7 paraiškos pagal šių strategijų priemones: 2 paraiškos pagal priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“; 1 paraiška pagal priemonę „Privataus sektoriaus socialinio verslo kūrimas ir plėtra“; 2 paraiškos pagal priemonę „Bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra“; 2 paraiškos pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunų žmonių verslui kaimo vietovėse pradėti“. Bendra projektų suma siekia daugiau nei 290 tūkst. eurų.

Kviečia kreiptis paramos

Panevėžio rajono VVG projektų koordinatorė Eglė Stravinskienė renginyje gyventojus kvietė teikti vietos projektų paraiškas pagal Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos priemonę  „VIETOS PROJEKTŲ PAREIŠKĖJŲ IR VYKDYTOJŲ MOKYMAS, ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-3 (kvietimas Nr. 6).

Pagal šią priemonę remiamos mokymo, kompetencijų ir įgūdžių įgijimo veiklos. Tinkami vietos projektų vykdytojai – viešieji juridiniai asmenys: Panevėžio rajono vietos veiklos grupės teritorijoje registruotos nevyriausybinės organizacijos (bendruomeninės organizacijos ir kitos nevyriausybinės (jaunimo, sporto, kultūros ir kt.) organizacijos). Didžiausia galima parama – iki 10 tūkst. eurų. Paramos vietos projektui įgyvendinti lyginamoji dalis – iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti vietos projekto išlaidų. Paraiškos renkamos iki 2018 m. gruodžio 14 dienos.

Šiuo metu Panevėžio rajono VVG taip pat kviečia teikti vietos projektus pagal Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos priemonę „GYVENTOJŲ AKTYVUMO, VERSLUMO INICIATYVŲ SKATINIMAS, KRAŠTO TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-6 (kvietimas Nr. 8).

Remiamos veiklos, skatinančios gyventojų verslumo iniciatyvas, taip pat veiklos, kurios padeda integruoti jaunus žmones į bendruomenės gyvenimą ir sukuria įvairiapusę jaunų žmonių saviraišką užtikrinančias sąlygas. Parama teikiama ir kaimo organizacijų inicijuojamai visai bendruomenei svarbiai kultūrinei ir socialinei veiklai. Priemone skatinamas ir viešojo sektoriaus organizacijų bendradarbiavimas (inovacijų, verslumo ir kt. srityse), dalijimasis gerąja patirtimi.

Tinkami vietos projektų vykdytojai – Panevėžio rajone registruotos nevyriausybinės organizacijos (bendruomeninės organizacijos ir kitos nevyriausybinės (jaunimo, sporto, kultūros ir kt.) organizacijos), Panevėžio rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos.

Didžiausia galima parama – iki 14 995,00 eurų. Paramos vietos projektui įgyvendinti lyginamoji dalis – iki 95 proc. visų tinkamų finansuoti vietos projekto išlaidų. Paraiškos renkamos iki gruodžio 21 dienos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apdovanoti du Panevėžio rajono VVG projektai

confident-noyce

Įvyko Panevėžio rajono VVG visuotinis narių susirinkimas

erikas

Panevėžio rajono vietos veiklos grupė išsirinko naują pirmininkę

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau