Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje – vaikų ir šaulių diskusija apie laisvės gynėjus

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje – vaikų ir šaulių diskusija apie laisvės gynėjus

L. ŽUKAUSKAITĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtas renginys, kuriame dalyvavo šaulių atstovai ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ketvirtokai.

Tai vaikai, augantys laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje. Kartu su vyr. mokytoja Gitana Normante jie papuošė biblioteką savo piešiniais apie laisvės gynėjus – žmones, padėjusius iškovoti nepriklausomybę.

BIC

Vyko diskusija – kas yra laisvės gynėjas?

Istorikas ir šaulys Norbertas Černiauskas palengvino užduotį, pristatydamas vaikams savo parašytą knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“. N. Černiauskas sako norėjęs reabilituoti suprimityvintas tautiškumo, patriotizmo, pilietiškumo sąvokas, o tai padaryti geriausia nieko apie sudėtingą Lietuvos istoriją neslepiant ir nenutylint.

Smagiai iliustruota knyga supažindina jaunuosius skaitytojus su tautos praeitimi ir įrodo, jog riteriai gyvena ir dabar Lietuvoje.

„Noriu skaitytojams parodyti, kad tokios sąvokos kaip atsakingumas, pagarba kitam nėra viso labo nuolat kartojamos klišės, kad jos reiškia realius dalykus, kasdienius smulkius darbus, kuriuos kiekvienas galime atlikti. Laisvės gynėjais gali būti kiekvienas iš mūsų – ir mokykloje, ir namie. Net ir atostogaudami galime imtis riteriškų žygių, kurdami Nepriklausomą Lietuvos valstybę“, – sakė N. Černiauskas.

Prie diskusijos prisijungė ir Panevėžio Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė. Rinktinės vadas Audrius Mordasas su pagalbininkais padovanojo vaikams ir bibliotekai žurnalų „Trimitas“ bei knygų „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“.

Ketvirtokai visas mintis, kurių nespėjo išsakyti ir kurios kilo po diskusijos, sudėjo iliustracijomis į „Laisvų vaikų knygą apie laisvę“. Ši knyga, skirta paminėti kovo 11-osios sukaktį, trumpam stabtelėjo Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir netrukus tęs savo kelionę jau kitose regiono bibliotekose.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.