Panevėžio rajono ūkininkams bus atlyginama visa stumbrų padaryta žala

Panevėžio rajono ūkininkams bus atlyginama visa stumbrų padaryta žala

Gera žinia iš Briuselio – Europos Komisija pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui šalies ūkininkams skirti visą, o ne dalinę, kaip ligi šiol, kompensaciją už stumbrų padarytą žalą žemės ūkio pasėliams. Tokia nuostata įsigalios artimiausiu metu, kai tik aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė patvirtins šiuo tikslu parengtus teisės aktus.

Kiekvienais metais laisvėje gyvenantys stumbrai padaro nemažai žalos Kėdainių ir Panevėžio rajonų ūkininkams. Ją teisės aktų nustatyta tvarka atlygina Aplinkos ministerija. Ligi šiol kompensacijos už minėtąją žalą dydis buvo ribojamas, nes tokios išmokos priskiriamos valstybės paramai, o jai taikoma vadinamoji de minimis taisyklė – per trejus metus galima išmokėti ne daugiau kaip 15 tūkst. eurų.

Todėl nebuvo galimybės ūkininkams atlyginti visą žalą, kuri per trejus metus dažniausiai viršydavo šią sumą, ir jie patirdavo nemenkų nuostolių.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.