-3.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 3 vasario, 2023

Panevėžio rajono ūkininkai nepatenkinti Žemės ūkio ministerijos vadovų sprendimais

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, LRT
Prieš savaitę prie Žemės ūkio ministerijos akciją surengę žemdirbiai protestavo prieš, esą, nelogiškus politikų sprendimus, keliančius grėsmę visai maisto grandinei bei žemdirbių negirdinčius valdininkus, kaimo pavertimą pelkėmis.

Prieš savaitę prie Žemės ūkio ministerijos (ŽUM) akciją surengę žemdirbiai protestavo prieš, esą, nelogiškus politikų sprendimus, keliančius grėsmę visai maisto grandinei bei žemdirbių negirdinčius valdininkus, kaimo pavertimą pelkėmis.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas į susitikimą atėjo nešinas sūriu ir teigė suprantantis, kad žemdirbiai nori greitų pokyčių, bet ministro teigimu, greitai nesikeičia nei parama, nei Europos Sąjungos politika.

Protestai nebe pirmą kartą

Ūkininkai iš visos Lietuvos prie ŽŪM protestavo ne kartą. Lapkričio 11-ąją jie priešais ministeriją pastatė žalios spalvos kryžių ir apdėjo jo pagrindą akmenimis bei kelmais. Lapkričio 17 dieną žemdirbių akcija truko 3 val., o prie ministerijos susirinko per 100 ūkininkų, kurie savo problemas išsakė valdžiai.

Panevėžio rajono ūkininkai dalyvavo protesto akcijoje. Iš Vadoklių seniūnijos, Mikėnų kaimo, akcijoje dalyvavo ūkininkas Justas Vasiliauskas, o iš Ramygalos seniūnijos, Uliūnų kaimo – Ruslanas Teišerskis.

Prie ministerijos būti išgirstiems

Pasak ūkininko J. Vasiliausko, pati geriausia vieta ūkininkams išsakyti savo bėdas, kad jie būtų išgirsti, atvykti prie ŽŪM, o tą jie daro jau ne pirmą kartą – išsako problemas, bet ne visuomet būna išgirsti.

„Nutarėme, kad ūkininkai turi išsakyti savo pozicijas, todėl nuspręsta, jog pati geriausia vieta susirinkti prie ŽŪM, nors savo problemas ministerijai ir vadovams išsakome nebe pirmą kartą. Nepritariame bendrai žemės ūkio politikai, kurią vykdo ministras K. Navickas. Buvo iškelta nemažai klausimų, kurie susiję su žemdirbystės puoselėjimu. Juolab kad Lietuva nuo seno garsėja kaip žemdirbių kraštas“, – pasakojo Panevėžio rajone ūkininkaujantis J. Vasiliauskas.

Ūkininkai žėre priekaištus

Mikėnų kaimo ūkininkas naujienų portalui JP aiškino, kad nesutinka su vykdoma dabartine žemės ūkio politika.

„Jauniems ūkininkams, o jų Lietuvoje vis daugėja, nes perima šį verslą iš savo tėvų, nepatinka dabartinė žemės ūkio politika. Norima užpelkinti Lietuvą ir naikinami melioracijos grioviai – į juos verčiami akmenys. Bandoma atkurti daugiametes pievas, pelkes. Tam metamos didelės lėšos. Be to, netinkamai atstovaujama ūkininkams Europos Sąjungoje, Europos Komisijoje. Esame nepatenkinti“, – žėrė priekaištus ŽŪM vadovams J. Vasiliauskas.

J. Vasiliauskas.

„Pelkių, durpynų atkūrimui skiriami didžiuliai pinigai, bet nekreipiamas dėmesys gamybos didinančioms priemonėms. Žemės ūkis tiesiog stumiamas iš Lietuvos ir nepripažįstama, kad tai – Lietuvos ekonomikos dalis. Beje, ministras išėjo susitikti su ūkininkais, bet pokalbis su žemdirbiais buvo labiau panašus į pokalbių šou. Ministrui K. Navickui buvo užduoti šeši klausimai ir buvo plojimais bei švilpimu vertinami atsakymai. Iš to, ką girdėjau, nė vienas atsakymas nebuvo įvertintas teigiamai“, – aiškino Panevėžio rajono ūkininkas.

Ministerijos nesutaria

Panevėžio rajono Mikėnų kaimo ūkininkas pasakojo, kad nemenkos pinigų sumos skiriamos natūralioms pievų buveinėms, jų išsaugojimui.

„Suprantu, kad tai svarbu, kad natūralios pievos – ypatingai svarbios, saugant augalus ar gyvūnų rūšis. Tačiau reikia tiksliai žinoti, kurioje vietoje tokios pievos yra ir kurias pievas būtina saugoti. Dabar yra labai keista: viena ministerija kuria melioracijos fondą, į kurį lėšas mokės ir ūkininkai, o kita – melioracijos įrenginius gadina ir bando atkurti melioracijos grioviuose buvusius upelius. Tokiems dalykams skiriamos lėšos, todėl ūkininkams kyla įtarimas, kad švaistomi pinigai. Nors ministras aiškina, kad visi ūkininkai gali naudotis tuo finansavimu, bet gi ne visur yra natūralių pievų buveinės, apie jas reikia žinoti“, – pasakojo J. Vasiliauskas ir tvirtino, kad į panašaus pobūdžio akcijas važiuos – ūkininkams reikia spręsti problemas, nes rūpi, kaip dirbs toliau, kas bus ateityje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Policija: nėra signalų, kad Sausio 13-osios renginių rimtį sudrums provokacijos

confident-noyce

Žemdirbiai baiminasi dėl grūdų derliaus ir jų kainų svyravimo: nerimą kelią ir lietūs, ir situacija Ukrainoje

confident-noyce

Dešimt savanorių prie Vyriausybės piketavo dėl politikos migrantų atžvilgiu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau