Panevėžio rajono ugniagesiai profesinę šventę minės ramiai

Panevėžio rajono ugniagesiai profesinę šventę minės ramiai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS, "Tėvynės" nuotr.

Gegužės 4-oji šalies ugniagesiams gelbėtojams – profesinė šventė, jie mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Lietuvoje Šv. Florijono diena buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente. Tačiau šiais metais Ugniagesių globėjo dieną Raguvos miestelio Šv. Florijono aikštėje bus ramu.

Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Arūnas Blaževičius pasakojo, kad šventė bus tyli.

– Kiek laiko dirbate Priešgaisrinės tarnybos viršininku?

BIC

– Birželio 1 dieną sukaktų 24 metai, kai pradėjau dirbti ugniagesiu. Tai buvo 1996 metai ir pradėjau vadovauti Gegužinės komandai. Nuo 1999-ųjų sausio 4 dienos buvau paskirtas Panevėžio rajono priešgaisrinės tarnybos viršininku.

– Suskaičiuokite, kokiai grupei žmonių vadovaujate?

– Iš viso yra 8 komandos, kurių kiekvieną sudaro 9 ugniagesiai. Tai vadovauju 72 ugniagesiams ir dar reikia pridėti keturis administracijos darbuotojus. Tad Priešgaisrinėje tarnyboje yra 76 asmenys. Kiekviena komanda turi gaisrams gesinti skirtus automobilius ir yra dar 3 rezerviniai. Gegužės mėnesio pradžioje pagal panaudos sutartį iš Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gausime dar vieną rezervinį automobilį.

A. Blaževičius.

– Kiekvienais metais pavasarį ugniagesiams tenka dažnai gesinti padegtą žolę. Kaip su žolės deginimu Panevėžio rajone?

– Galiu pasidžiaugti, kad Panevėžio rajone neturime problemų su žolės padegimais. Dažniau žolė deginama Panevėžio miesto prieigose, todėl gesinti šiuos gaisrus tenka Panevėžio miesto ugniagesiams. Visai neseniai degė žolė tarp Panevėžio miesto ir Piniavos. Miesto ugniagesiai turėjo darbo.

– Kaip paminėsite profesinę šventę?

– Karantinas viską patvarkė taip, kad šiais metais pirmą kartą Raguvoje, kur stovi šv. Florijono skulptūra, bus tuščia ir ramu. Planų buvo gražių, bet pandemija pakoregavo šventę. Ji bus tyli ir rami. Tikiuosi, kad kiekviena tarnybos komanda kartu susės prie kavos puodelio ir savaip paminės Šv. Florijono dieną.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.