27 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 birželio, 2021

Panevėžio rajono TAU – nešvaistanti organizacija

AutoriusRenata JANKEVIČIENĖFoto"TĖVYNĖS"
Žaislų gamyba Ramygalos fakultete.

Prieš mėnesį Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojus pakvietėme dalyvauti konkurse „Senjorai nešvaisto“, kurį organizuoja žurnalo aktyviems senjorams „60+“ ir pirmosios bei didžiausios licencijuotos pakuočių tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ atstovai.

Džiaugiamės, kad Panevėžio rajono TAU Raguvos fakulteto klausytojų konkursui pateikti darbai buvo puikiai įvertinti ir mūsų senjorų veikla susidomėjo Lietuvos radijo žurnalistai. Besiruošdami susitikimui su žurnalistais kalbamės su Raguvos TAU dekane Irena Sabaliauskienė.

I. Sabaliauskienė.

– Miela Irena, jau daugiau kaip penkerius metus vadovaujate Panevėžio rajono TAU Raguvos fakultetui. Per tą laikotarpį ne tik išklausėte daugybę paskaitų, bet ir aktyviai įsitraukėte į ekologinę veiklą, skatinate savo fakulteto klausytojus gyventi tvariai. Ar sunku suburti senjorus veiklai, suteikiančiai daiktams antrąjį gyvenimą?

– Senjorai ne tik domisi antrinių žaliavų panaudojimu, bet ir patys suteikia antrą gyvenimą daiktams. TAU klausytojai yra labai aktyvūs paskaitų apie klimato kaitą metu, domisi šiukšlių rūšiavimu, visada turi puikių idėjų, kaip panaudoti nebereikalingus daiktus.

– Raguvos fakultete jau susiformavo gražios kūrybinių dirbtuvių tradicijos. Laukdami Velykų ir Kalėdų, panaudodami antrines žaliavas, kuriate dekoracijas Raguvos miesteliui. Gal galite apie šią iniciatyvą papasakoti plačiau?

– Raguvos fakulteto klausytojai jau penkeri metai prieš Kalėdas ir Velykas dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metų mokosi gaminti įvairias šventines dekoracijas. Iš namie turimų medžiagų atraižų arba jau nebetinkamų drabužių siuvame kalėdinius žaisliukus, kuriais Raguvos miestelio eglučių parke papuošiame TAU eglutę. Prieš ketverius metus iš ledams valgyti skirtų ir surinktų pagaliukų gaminome angeliukus, kuriais papuošėme Raguvos aikštėje augantį ąžuoliuką. Kasmet laukdami Kalėdų TAU klausytojai šį ąžuoliuką papuošia savo rankomis pasiūtais draugiškais aplinkai žaisliukais. Velykų proga šį ąžuoliuką puošiame TAU klausytojų pagamintais margučiais. Vienais metais margučius mezgėme, kitais metais panaudodami medžiagų atraižas juos puošėme skiautinių technologija. Deja, jau dvejus metus kūrybinių dirbtuvių organizavimą sutrukdė karantinas, tačiau rankų nenuleidome – margučius, panaudodami senas sagas, gaminome individualiai.

– Ar šios veiklos suburia tik TAU klausytojus? O gal į jas įsitraukia ir kiti šeimos nariai?

– Smagu, kad tokių veiklų metu TAU klausytojai pajunta nuostabų bendrystės jausmą ir gyvenimo nešvaistant idėjas bei patirtį perduoda savo artimiesiems – vaikams, vaikaičiams ir netgi provaikaičiams.

***

Panevėžio rajono TAU Raguvos fakultete puoselėjamos ilgametės draugiškų aplinkai šventinių dekoracijų gaminimo tradicijos pristatomos konkurso „Senjorai nešvaisto“ kategorijoje – nešvaistanti organizacija. Džiugina tai, kad ir kituose fakultetuose yra žmonių, prikeliančių daiktus naujam gyvenimui. Konkurse „Senjorai nešvaisto“ individuliai dalyvauja Ėriškių fakulteto klausytoja Ramutė Fedorkinienė, kurios darbai pateikti dviejose kategorijose – praktiškumas ir daugkartiškumas.

Maloniai pradžiugino ir Švietimo centrui TAU klausytojų atsiųstos nuotraukos: Ėriškių fakulteto klausytojos Irenos Gritėnienės šeimoje iš senovinės „muštulkės“ pagamintas inkilas, Gustonių fakulteto klausytojos Zitos Abromaitienės iš antrinių žaliavų pagaminti daiktai. Tikimės, kad ateityje dar daugiau Panevėžio rajono TAU klausytojų įsitrauks į ekologinę veiklą ir perduos savo vaikaičiams taupaus gyvenimo būdo tradicijas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Padėkota pusę amžiaus muzikai atidavusiam Panevėžio rajono pedagogui

confident-noyce

Tiltagaliuose startavo mažosios kultūros sostinės renginiai

confident-noyce

Išrinktas Panevėžio rajono „Kaimynų kaimynas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau