Panevėžio rajono tarybos narys nebenori būti su R. Karbauskiu siejamos įmonės valdybos...

Panevėžio rajono tarybos narys nebenori būti su R. Karbauskiu siejamos įmonės valdybos nariu

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / JP, Gedimino BALČIŪNO nuotr.

A. Zalatoris.

Valstybės grūdų rezervą bei kitas maisto atsargas saugančios bendrovės „Jonavos grūdai“ valdybos nepriklausomas narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Audrius Zalatoris traukiasi iš pareigų.

Apie tai pranešė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Anot jo, savo noru valdybą paliekantis A. Zalatoris dirbs dar dvi savaites, o paskui bus skelbiama vieša naujo nepriklausomo valdybos nario paieška.

Lietuvos žemdirbystės instituto Upytės bandymų stoties direktorius ir Panevėžio rajono tarybos narys A. Zalatoris naujienų portalui JP juokavo, esą, iš valdybos traukiasi, nes – nereikalingas, bet vėliau surimtėjo:

BIC

„Esą, kažkam atstovauju, bet nesu tiek nusipelnęs, kad galėčiau kam nors atstovauti. Be to, nepriklausomu valdybos nariu išbuvau gal pusmetį. Su partija tai nėra susiję, tiesiog pasitraukiau ir viskas.“

Pasiteiravus, ar tikrai planuojama privatizuoti bendrovės „Jonavos grūdai“ akcijas, A. Zalatoris aiškino:

„To tikrai nežinau. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Į šitą klausimą negaliu atsakyti. Didžioji dalis akcijų priklauso Žemės ūkio ministerijai, o „Agrokoncerno grūdams“ ir kitiems smulkiems akcininkams priklauso likusi dalis.“

Pasak A. Zalatoriaus, „Jonavos grūdų“ vadybos nepriklausomu nariu tapo laimėjęs konkursą.

„Atitikau atrankos kriterijus ir buvau patvirtintas nariu. Tarp kriterijų buvo strateginis valdymas ir gamybos šaka. Tikau ir patvirtino“, – paaiškino jis ir teigė, kad nepriklausomų narių valdyboje turėjo būti trys:

„Tačiau liko vienas, nes konkurse trečias narys buvo neišrinktas. To likusio vieno nepriklausomo nario  pavardės nežinau (nepriklausomų valdybos narių pavardės neskelbiamos).“

Žemės ūkio ministerija valdo 70,13 proc. strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių „Jonavos grūdų“ akcijų, tačiau penkių asmenų valdyboje ji turi tik du narius. Vienas narys atstovauja LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojamiems „Agrokoncerno grūdams“, o vienas, besitraukiantis iš narių,  iš dviejų nepriklausomų narių A. Zalatoris priklauso „vastiečių“ partijai.

G. Surplys.

Pasklido gandai, kad R. Karbauskio aplinka stiprina įtaką „Jonavos grūduose“ bei galbūt nori ją privatizuoti.

Tačiau pats politikas pareiškė, kad tai yra neįmanoma tiek dėl jo paties pozicijos, tiek dėl įstatymų.

Bendrovė „Agrokoncerno grūdai“ suskubo pareikšti neplanuojantys plėtros ir nesvarstantys įsigyti likusių  „Jonavos grūdų“ akcijų.

Žemės ūkio ministras G. Surplys aiškina, jog planuojant atsisakyti „Jonavos grūdų“ specialiųjų funkcijų, bus galvojama ir apie jos privatizavimą.

Ministro teigimu, įmonė galėtų būti privatizuota po kelerių metų, o valstybinis grūdų rezervas būtų saugomas privačių įmonių grūdų sandėliuose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.