19 C
Panevėžys
Penktadienis, 25 rugsėjo, 2020

Panevėžio rajono taryba vienbalsiai patvirtino 2019 m. biudžetą

Panevėžio rajono savivaldybės taryba šiandien vykusiame posėdyje vienbalsiai patvirtino 2019 metų savivaldybės biudžetą. Biudžetas yra subalansuotas, be deficito. Planuojamos pajamos – 38,6 mln. (pernai buvo 33,7 mln. eurų), asignavimai – 38,3 mln. eurų. Biudžetas dar bus papildytas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Biudžeto asignavimai paskirstyti aštuonioms programoms vykdyti.

Kaip ir kasmet, daugiausia lėšų – 40,6 proc. visų planuojamų išlaidų – teko Ugdymo proceso ir kokybiškos ugdymosi aplinkos užtikrinimo programai – beveik 15,6 mln. eurų.

Savivaldybės valdymo programai skiriama 7 mln. eurų.

Aktyvaus bendruomenės gyvenimo skatinimo programa bus įgyvendinama už 4, 6 mln. eurų.

Rajono infrastruktūros priežiūros, modernizavimo ir plėtros programai skiriama 2,3 mln. eurų.

Socialinės atskirties mažinimo programai teko 5,2 mln. eurų.

Sveikatos apsaugos programai numatyta 0,6 mln. eurų.

Aplinkos apsaugos programai – 1,6 mln. eurų.

Ekonominio konkurencingumo didinimo programai – 1,5 mln. eurų.

2019 m. vykdomiems projektams Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis planuojama gauti 4,6 mln. eurų ES finansinės paramos. Savivaldybė šiems projektams vykdyti prisidės 1,3 mln. eurų. Europos Sąjungos vykdomiems projektams 0,4 mln. eurų planuojama gauti dotacija iš Uždarosios akcinės bendrovės Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA).

Projektai bus vykdomi švietimo, infrastruktūros, socialinių paslaugų, gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo, paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimo, vaikų gerovės ir saugumo didinimo, paslaugų šeimai, bendruomenių rėmimui ir kt.

Jau praėjusiais metais Savivaldybės taryba priėmė sprendimą švietimo, kultūros, medicinos, bibliotekų darbuotojams, važinėjantiems į darbą, kompensuoti dalį kelionės išlaidų. Šis išlaidų kompensavimas numatytas ir šių metų biudžete.

Skirtos lėšos ir kitoms gyventojams teikiamoms lengvatoms.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas šių metų biudžeto netikslins

confident-noyce

Seimo valdybą papiktino Finansų ministerijos siūlomas kitų metų parlamento biudžetas

confident-noyce

„Sodros“ rezerve metų pabaigoje turėtų likti apie 280 mln. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau