Panevėžio rajono švietimo centro direktorė pažeidė įstatymą nedeklaruodama privačių interesų

Panevėžio rajono švietimo centro direktorė pažeidė įstatymą nedeklaruodama privačių interesų

JP / DELFI, PRSC nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimą atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose.

Nustatyta, kad 2016 m. lapkritį J. Vaitiekūnienė, būdama viena iš asociacijos „Papasakok plačiau“ steigėjų, atstovavo šiai asociacijai sudarant Valstybės lėšų naudojimo sutartį su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui „Mąstyk kiTAIP“ įgyvendinti.

Be to, ji minėtosios asociacijos vardu Panevėžio rajono savivaldybės administracijai teikė penkias paraiškas projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Panevėžio rajono savivaldybėje“ partnerių atrankai.

BIC

Šias faktines aplinkybes patvirtina oficialūs dokumentai, neginčija ir pati J. Vaitiekūnienė.

J. Vaitiekūnienė.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nustato imperatyvų draudimą valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose.

Šios nuostatos pažeidimui konstatuoti pakanka nustatyti tik paties atstovavimo faktą – nėra reikšminga, ar priimtas galutinis sprendimas atitiko atstovaujamojo lūkesčius.

Taip pat šie atstovavimo apribojimai tiesiogiai nesieja nustatytų ribojimų su konkrečiais padariniais – interesų konfliktu, sprendimų priėmimu ar turtiniu suinteresuotumu.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.