Panevėžio rajono socialinėse įstaigose skiepijimo vajus

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, RAUDONASIS KRYŽIUS, FREEPIK.COM
Panevėžio rajone jau paskiepyti 358 asmenys.

Panevėžio rajone šią savaitę prasidėjo vakcinacija nuo COVID-19 ligos. Skiepijamų asmenų sąrašai sudaromi atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytus prioritetus.

Paskiepyti pirmieji

Panevėžio rajone jau paskiepyti 358 asmenys. Paskiepyti Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus, Karščiavimo klinikoje ir mobiliuosiuose punktuose dirbantys rajono darbuotojai.

Be to, paskiepyti pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai – iš viso 75 asmenys. Tai – Krekenavos, Naujamiesčio bei Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių pacientai ir darbuotojai.

Eilė atėjo socialinėms įstaigoms

Šią savaitę vakcinacija atliekama socialinės globos įstaigų gyventojams ir darbuotojams, socialinės paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai. Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųstas šiems asmenims pageidaujamas poreikis – 365 dozės.

Tiek žmonių – darbuotojų ir pacientų – planuojama paskiepyti Panevėžio rajono socialinių paslaugų centre ir padaliniuose Ramygalos, Krekenavos, Gustonių socialinės globos namuose, Bendruomeniniuose šeimos namuose, Savarankiško gyvenimo namuose Ramygaloje, VšĮ „Vilties namuose“, Jotainių socialinės globos namuose.

Itin sudėtinga situacija Jotainių socialinės globos namuose. Socialinėje įstaigoje serga ir gyventojai, ir darbuotojai, serga ir pats direktorius.

Atliks testus

Itin sudėtinga situacija Jotainių socialinės globos namuose. Socialinėje įstaigoje serga ir gyventojai, ir darbuotojai, serga ir pats direktorius Kęstutis Mikalauskas.

Jotainių socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniam ir medicininiam darbui Violeta Lumbienė savaitraščiui „Tėvynė“ teigė, kad skiepijimui ruošiasi.

„Apmokytos dvi darbuotojos, kurios skiepys. Tačiau prieš tai teks atlikti testus, kad būtų išsiaiškinta, kurie persirgo ir turi imunitetą. Teks testuoti 111 gyventojų. Būtina sužinoti, ar jie serga, ar persirgo, ar įgavo imunitetą. Vakcinacijos metu bus paskiepyti visi, kuriems reikalingi ir privalomi skiepai“, – aiškino V. Lumbienė.

Šiuo metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai talkina specialistams Jotainių socialinės globos namuose Panevėžio rajone.

Sulaukė savanorių pagalbos

Pasak jos, nors situaciją socialinėje įstaigoje – sudėtinga, bet ji valdoma.

„Sirgo ne tik gyventojai, bet ir darbuotojai. Trys jų gydomi ligoninėje. Vieni sirgo lengva forma, bet buvo ir sunkiai sirgusiųjų. Labai trūko darbo rankų, bet džiaugiamės sulaukę pagalbos. Šventiniu laikotarpiu sulaukėme savanorių. Per dieną socialinėje įstaigoje darbuodavosi 4–5 savanoriai. Padeda ir dabar“, – džiaugėsi pagalba V. Lumbienė.

Vakcina pasieks ir Ramygalą

Ramygalos socialinės globos namų direktorė Rita Kaupienė teigė, kad ruošiasi skiepijimo procesui.

„Bus skiepijami 16 gyventojų ir 10 socialinės globos namų darbuotojų. Dar prie mūsų įstaigos veikia Savarankiško gyvenimo namai. Juose gyvena 13 gyventojų, o jais rūpinasi vienas darbuotojas. Jie taipogi bus paskiepyti. Labai džiaugiamės, kad per pandemijos laikotarpį įstaigoje susirgusiųjų nebuvo“, – pasakojo R. Kaupienė.

„Vilties namų“ gyventojai laukia skiepų

VšĮ „Vilties namai“ gyventojai ir darbuotojai laukia skiepijimo proceso.

„Bus paskiepyti 23 gyventojai ir 14 darbuotojų. Buvo susirgusiųjų. Sirgo ir darbuotojai, persirgo ir vienas gyventojas. Tačiau jis apsikrėtė ligoninėje. Dabar jis jau grįžo į socialinę įstaigą. Labai džiaugiamės, kad sulaukėme savanorių pagalbos. Be to, labai padeda medicininis personalas iš Paįstrio ambulatorijos. Juk mūsų gyventojai turi psichinę ir protinę negalią“, – sakė socialinės įstaigos vadovė Lina Biržetienė.

Panevėžio rajono socialinėse įstaigose vakcinavimą atlieka Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika, tam paruošta 11 slaugytojų.

Slaugytojos pasiruošė skiepijimui

Panevėžio rajono socialinėse įstaigose vakcinavimą atlieka Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika, tam paruošta 11 slaugytojų.

Skiepijama bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta vakcina. Ji yra pirmoji, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

PRIORITETAI

 

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika kviečia prisirašiusius rajono gyventojus kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl vakcinacijos nuo COVID-19 ligos. Gyventojai bus skiepijami pagal šias didžiausios rizikos pacientų prioritetines grupes:

 

– galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija (hemodializė ar peritoninė dializė);

 

– kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos;

 

– sergantys onkohematologinėmis ligomis, kai tęsiamas ar baigtas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių onkohematologinės ligos gydymas, kai po pabaigos praėjo ne daugiau kaip 24 mėn.;

 

– sergantys imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu, kuriems taikoma pakaitinė terapija imunoglobulinais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šią savaitę bus pradedamas švietimo darbuotojų testavimas

confident-noyce

Atnaujintas prioritetinių grupių dėl COVID-19 vakcinos sąrašas

confident-noyce

Esami vakcinų kiekiai yra nepakankami paskiepyti daugumą žmonių iki vasaros

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau