Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai galės turėti visuomeninius padėjėjus

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai galės turėti visuomeninius padėjėjus

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / JP nuotr.

Šiandien Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas pakeisti tarybos veiklos reglamentą. Vadovaujantis patvirtintais jo pakeitimais nuo šiol rajono meras ir tarybos nariai galės turėti visuomeninių padėjėjų.

Reglamentas nurodo rajono vadovų bei tarybos narių teises ir pareigas, numato, kaip sudaromi komitetai, komisijos, frakcijos, kokia yra posėdžių tvarka, griežtai reglamentuoja daugelį kitų dalykų. Tad nuo šiol tarybos narai turi teisę turėti visuomeninių padėjėjų. Jie teiktų konsultacijas, pasiūlymus, kitą informaciją.

Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti asmuo, kuris nėra tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Juo negalėtų tapti asmuo, įstatymų pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo ir turi neišnykusį teistumą.

BIC

Visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus.

Visuomeninis padėjėjas atlygio už šią veiklą negaus. Oficialūs padėjėjų sąrašai bus skelbiami Panevėžio rajono savivaldybės svetainėje, po to, kai tarybos narys savivaldybės administracijai pateiks raštišką prašymą. Visuomeninis padėjėjas iš tarybos narių visuomeninių padėjėjų sąrašo gali būti išbrauktas nepasibaigus tarybos nario kadencijai.

Norintys tapti Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narių visuomeniniais padėjėjais turi kreiptis tiesiogiai į tarybos narį.

Pakeitimai inicijuoti remiantis 2016 metais Seimo Vietos savivaldos įstatymo pataisa dėl visuomeninių padėjėjų savivaldoje.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.