Panevėžio rajono savivaldybėje startuoja savižudybių prevencijos projektas

Panevėžio rajono savivaldybėje pradedamas vykdyti Rotary International Globalios dotacijos projektas „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“.

Vykusiame Savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupės pasitarime, kuriame dalyvavo programos kuratorė Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje Valija Šap, aptarti projekto įgyvendinimo etapai, pagalbos modelio rengimo procesas.

Įgyvendinant projektą psichologė ves mokymus specialistams, kurie darbe susiduria su didelėmis žmonių grupėmis ir turi mokėti identifikuoti pagalbos reikalingus atvejus. Iš viso planuojama apmokyti 7 įvairių specialistų grupes – maždaug 190 žmonių.

Mokymų tikslas – suteikti žinių ir praktinių gebėjimų atpažinti savižudybės riziką ir tinkamai į ją reaguoti, taikant efektyvius savižudybių krizės valdymo bei pagalbos būdus.

Mokymuose dalyvaus socialiniai darbuotojai, seniūnijų, švietimo pagalbos, visuomenės sveikatos specialistai, vaikų globos namų ir kt. pagalbą savivaldybės gyventojams teikiančių institucijų darbuotojai, medikai, psichologai, bendruomenių lyderiai, švietimo ir ugdymo įstaigų vadovai, specialiųjų tarnybų atstovai.

Pirmojoje grupėje, kuriai užsiėmimai vyksta šiandien, dalyvauja 5 Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato policijos pareigūnai, 5 Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai ir 15 Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų – iš viso 25 dalyviai.

Rytoj į mokymus atvyks seniūnijų socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis.

Dar penkioms grupėms mokymai vyks balandžio mėnesį.

Mokymų metu psichologė su specialistais rengs reagavimo į savižudybės grėsmę ir krizę patiriančius asmenis algoritmą suaugusiesiems ir atskirai – vaikams bei paaugliams.

Pasibaigus mokymams parengtas algoritmas bus aptariamas ir, esant reikalui, koreguojamas Savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupėje bei teikiamas tvirtinti Savivaldybės tarybai.

Tikimasi, kad sujungus Savivaldybės administracijos, Panevėžio rajono savivaldybėje veikiančių institucijų specialistų, vietos bendruomenių lyderių pastangas bus užtikrintos kokybiškos ir laiku suteikiamos paslaugos asmenims, išgyvenantiems savižudybės krizę, bei sukurta efektyvi savižudybių prevencijos sistema.

Projektas „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ vykdomas Lietuvos Rotary apygardos iniciatyva. Į programą įsijungė 11 savivaldybių. Iš viso planuojama apmokyti 1,5 tūkstančio specialistų. Aukščiausias programos tikslas – „Lietuva be savižudybių“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys įgyvendina projektą „Karjeros specialistų tinklo vystymas“

confident-noyce

Panevėžyje sėkmingai įgyvendinamas projektas „Kokybės krepšelis“

confident-noyce

Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus projektas apie liepsnojančius kūnus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau