19 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Panevėžio rajono savivaldybėje duris atvėrė Bendruomeniniai šeimos namai

Panevėžio rajono savivaldybės administracijoje, pirmajame aukšte, 125 kabinete, duris atvėrė Bendruomeniniai šeimos namai. Jie įsteigti įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Panevėžio rajono savivaldybėje“.

Bendruomeniniuose šeimos namuose bus koordinuojama, organizuojama ir teikiama informacija apie visas savivaldybės teritorijoje teikiamas paslaugas šeimai, vyks tarpininkavimas tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų.

Juose projekto koordinatore-socialine darbuotoja pradeda dirbti Lijana Žlibinienė, laimėjusi šioms pareigoms užimti Savivaldybės administracijos skelbtą konkursą.

Iki šiol I. Žlibinienė dirbo Miežiškių seniūnijos vyriausiaja socialine darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis.

Projektas bus įgyvendinamas 3 metus. Juo siekiama sudaryti sąlygas rajono savivaldybėje gyvenančioms šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas kuo arčiau jų gyvenamosios vietos, padėti įveikti iškilusius sunkumus ir krizes bei derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.

I. Žlibinienė.
I. Žlibinienė.

Šeimos bus mokomos pozityviosios tėvystės, gaus šeimos įgūdžių ir sociokultūrines paslaugas, kurių tikslas ugdyti šeimą, pagrįstą narių savitarpio pagalba, mokyti atpažinti ir įvardyti jausmus, valdyti pykčio išraiškas,  atrasti streso įveikos būdus, mokyti, kaip spręsti iškilusius neaiškumus, kaip įveikti tarpusavio santykių ir santykių su vaikais krizes. Šeimoms ar jų nariams, patiriantiems emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas), slaugantiems asmenis su negalia, turintiems priklausomybių, bus teikiama psichosocialinė pagalba.

Kompleksinės paslaugos bus teikiamos organizuojant šeimų klubų veiklą, mokymus, išvykas, stovyklas.

Projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Panevėžio rajono savivaldybėje“ parengtas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Savivaldybei pagal priemonę skirta 285 669 eurų negrąžinamoji subsidija.

Norintieji gauti kompleksines paslaugas šeimai gali kreiptis į projekto koordinatorę-socialinę darbuotoją  L. Žlibinienę – Panevėžio rajono savivaldybės administracija (Vasario 16-osios g. 27), 125 kab., tel. : (8 45) 58 29 95, 8 688 33 426


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai siūlo pagalbą nuo COVID-19 nukentėjusiems asmenims

confident-noyce

Panevėžio miesto bendruomeniniai šeimos namai gavo „Europos burių“ apdovanojimą

confident-noyce

Benamių ir vargingai gyvenančių panevėžiečių kasdienybę irgi pakeitė koronavirusas: maistas dalinamas išsinešti, bet nakvoja visi kartu

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau