Panevėžio rajono savivaldybėje aptartos žemės ūkio aktualijos

Panevėžio rajono savivaldybėje aptartos žemės ūkio aktualijos

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybėje aptartos žemės ūkio aktualijos ekonomikos, socialinėje bei aplinkosaugos srityse. Į susitikimą su Savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiais ūkininkais, Savivaldybės vadovais atvyko žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Seimo narys Petras Nevulis, Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Aleksandras Muzikevičius, Panevėžio regiono aplinkosaugos specialistai.

Svečiai pristatė ūkininkus dominančias Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) pereinamojo laikotarpio bei Europos Sąjungos finansinės perspektyvos aktualijas, atsakė į gausius klausimus.

BIC

Susitikime dalyvavo Savivaldybės administracijos, seniūnijų atstovai, žemės ūkio specialistai.

Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, pristatydamas susitikimo dalyviams Panevėžio rajoną, akcentavo jo žemdirbišką kryptį ir su ja susijusius iššūkius.

Žemės ūkio ministras A. Palionis apžvelgė Žemės ūkio ministerijos ir pavaldžių įstaigų veiklą nustatant žemės ūkio politikos prioritetus naujajam finansiniam laikotarpiui.

Ministras sakė, kad tarp svarbiausių uždavinių, ginant mūsų šalies žemdirbių interesus, išlieka siekimas užtikrinti vienodas tiesiogines išmokas visų ES šalių ūkininkams.

Kitas svarbus tikslas – administracinės naštos ūkininkams mažinimas. Pasak A. Palionio, įsteigta darbo grupė daro konkrečius žingsnius, siekiant optimizuoti ūkiuose atliekamas patikras ir švelninti taikomas sankcijas.

Sankcijų, besidubliuojančių patikrų bei kitų kontrolės priemonių mažinimą akcentavo ir NMA direktorius A. Muzikevičius.

Direktorius pristatė ryškėjančias naujojo programinio laikotarpio gaires. Nors derybos dėl BŽŪP po 2020 m. tebevyksta, tačiau jau aišku, kad veikianti I ir II ramsčių (tiesioginių išmokų ir kaimo plėtros) bei sektorinių programų sistema bus jungiama. Pranešėjas ragino šiose diskusijose aktyviai dalyvauti ir ūkininkus, nes nuo išsiderėtų pozicijų priklausys, kaip ateityje bus naudojamos paramos lėšos.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas daug dėmėsio skyrė kooperacijos skatinimui, jos ekonominę bei socialinę naudą iliustruodamas konkrečiais pavyzdžiais.

Pranešėjas kalbėjo ir apie biurokratinės naštos ūkininkams mažinimo būdų paieškas.

Numatomos aplinkosaugos prievolės klimato kaitos kontekste, Aplinkos apsaugos įstatymo pataisos, kuriomis griežtinama taršos kontrolė, ūkininkams kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos atvyko vietos specialistai – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos viršininkas Gintautas Andruškevičius ir Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ieva Jakupkaitė.

Panevėžio rajono žemdirbius labai domino ir melioracijos reikalai. Šiai sričiai papildomai skirta 8,2 mln. Eur.  Šiuo metu ministerija Vyriausybei jau yra pateikusi melioracijos strategijos viziją. Ministro nuomone, melioracijos grioviai yra valstybės turtas ir ji privalo juo pasirūpinti.

Susitikimo metu kalbėta ir apie melioracijos problemas, finansinių paslaugų prieinamumą, paraiškų vertinimą, klimato kaitos situaciją, pirmąkart iškelta ūkininkams aktuali trąšų pakuočių  atsikratymo problema.

Renginį inicijavo ir vedė Žemės ūkio rūmų organizatorė savivaldai Panevėžio rajone Lietuvos ūkininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė Danguolė Kuzmienė.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.